800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZa poutavou historií Cejlonu + pobyt u moře

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Pinnawela
Po příletu transfer do Habarana, po cestě návštěva sloního sirotčince v Pinnawela, kde lze pozorovat krmení a koupání slonů. Habarana je nejvhodnější základnou pro výlety do dávných historických měst - Anuradhapura je odsud vzdálena 60 min., Polonnaruwa 45 min., Sigiriya a Dambulla 30 min. a Minneriya národní park 15 min. Odpoledne možnost absolvovat sloní safari. Večeře a přenocování v Habarana na Chaaya Village.

2. den

Anuradhapura / Mihintale
Prohlídka Anuradhapury, nejslavnějšího starověkého zničeného města na Srí Lance. Jeho největšími poklady jsou dagoby, postavené z malých sušených cihel a mající polokulovitý tvar, např. Ruvanveli se datuje do 2. století před naším letopočtem či Thuparama uchovává klíční kost Buddhy. Nejznámější památkou je posvátný Bo-strom, který údajně vyrostl před 2250 lety z větve stromu, pod kterým Buddha získal osvícení. Odpoledne návštěva Mihintale, kolébky buddhismu. Večeře a přenocování v Habarana na Chaaya Village.

3. den

Sigiriya / Polonnaruwa
Výstup na skalní pevnost Sigiriya, která byla kdysi domovem krále Kasyapa. Fenomenální výhled doplňují i další atrakce - zahrady, fresky světového významu, zrcadlová stěna atd. Odpoledne výlet do Polonnaruwa, hlavního města Srí Lanky v 11.-13. století, Nacházejí se zde mj. velkolepé sochy, chrámy a dagoby. Večeře a přenocování v Habarana v Chaaya Village.

4. den

Dambulla / Kandy
Po snídani odjezd do Kandy. Po cestě návštěva továrny na výrobu batiky, jeskyního chrámu Dambulla a zahrady koření v Matale. Odpoledne prohlídka Kandy, hlavního města posledního nezávislého singhálského království, vč. chrámu Buddhova zubu a ukázky tradičních tanců. Večeře a nocleh v Kandy v Hotel Sennani nebo Serene Garden Hotel.

5. den

Negombo
Přejezd na plážový pobyt - Camelot Beach Hotel. Délka pobytu dle přání klienta, možnost též zvolit pobyt v některém z plážových hotelů jižně od Colomba (delší transfer).

Uvidíte/zažijete

5 památek Světového kulturního dědictví UNESCO (Anuradhapura, Sigiriya, Polonnaruwa, Dambulla, Kandy), sloní sirotčinec, Mihintale - kolébku buddhismu na Srí Lance, výrobu batiky, zahradu koření.

Počasí

Bentota

28°C Polojasno

Galle

28°C Převážně oblačno

Induruwa

20°C Převážně oblačno

Koggala

28°C Převážně oblačno

Negombo

27°C Polojasno

Weligama

28°C Převážně oblačno

×