800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Zážitky z dovolené Wadduwau

Přidejte zážitek

Podělte se s ostatními o své zážitky.

Podělte se s námi o zážitky z Vaší dovolené. Zúčastnili jste se faktultativních výletů nebo jste cestovali na vlastní pěst? Poraďte všem, kteří se také chystají na dovolenou do této země, na co by si měli dávat pozor, čeho se vyvarovat nebo kam se určitě podívat. Váš příspěvek pomůže ostatním!
Letošní rok pro mne začal úžasnou dovolenou na kouzelném ostrově Srí Lanka se svými přáteli.

Proč právě Srí Lanka?
Chtěli jsme mino jiné navštívit i původní obyvatelé tohoto ostrova Wanniyla - aetto (Lidé z pralesa"), kteří jsou spíše známí jako VEDDOVÉ.
Druhý důvod, byl pokusit se najít ve Wadduwě malou holčičku, jejíž fotografií jsem našel před odjezdem na internetových stránkách a také v turistickém průvodci o Srí Lance. Po fotem bylo napsáno: "Dívenka…

Autor: František Mamula , navštíveno 1/2009 Celý zážitek

ferdyš

Ve svém druhém příspěvku ze Srí Lanky se podíváme na život "Pralesních lidí", jak se také říkalo původním obyvatelům tohoto ostrova.


JAK JSEM ROZESMÁL NÁČELNÍKA VEDDŮ

Zhruba devadesát kilometrů směrem na východ od královského města Kandy je Národní park Maduru Oya, který byl založen v roce 1983 a po občanské válce je znova otevřený turistům.
Ze zvířat tady žijí sloni, různé…

Autor: František Mamula (61 let), navštíveno 1/2009 Celý zážitek


OD ZÁPADU K JIHU

Wadduwa - místo kde jsme ubytování leží jen pět a třicet kilometrů pod Kolombem, hlavním městem Srí Lanky, které se táhne skoro šedesát kilometrů podél západního pobřeží a je obklopené nespočetnými předměstími, chudinskými čtvrtěmi v nich žije přes dva miliony lidí a stále rozrůstá.
Pokud se vydáte po silnici A2, která vede na jih ostrova, tak mi dáte za pravdu. Města Dewihala a…

Autor: František Mamula (61 let), navštíveno 1/2009 Celý zážitek

Tačilka

SRÍ LANKA - SETKÁNÍ DRUHÉ S DÍVENKOU Z WADDUWY

Po neuvěřitelném odpoledním setkání s malou wadduwskou dívenkou, kterou se mi podařilo najít v předposlední den naší dovolené 26. ledna, tedy přesně po čtyřech letech a jednom měsíci po tsunami, jsme byli na hotelu netrpělivě očekáváni.
Téměř nikdo tomu nechtěl věřit, že všechno co ze sebe radostně „chrlíme“ je pravda, ale fotky ve fotoaparátu „hovořily“ jasnou řečí. Společně s Karlem jsme to pořádně zapili arakem…

Autor: František Mamula , navštíveno 1/2009 Celý zážitek


Úsměv patří k srí lančanům, jako Jeníček k Mařence, Sněhurka k sedmi trpaslíkům, góĺy k fotbalu či rum k čaji.
Usmívat se je pro ně stejně přirozené, jako dýchat.
V zemi, kterou potkala velká katastrofa má převážná část lidí nemalé problémy a věřte, že lidé tam daleko v Indickém oceáně mají jinou hierarchií životních hodnot.
Nikdo nikam nespěchá, za ničím se nehoní. Móda se tu nenosí. Bydlí v prostých obydlích. Jsou milí, přátelští, pohostinní i zvídaví. Srdce mají…

Autor: František Mamula , navštíveno 1/2009 Celý zážitek


Počet zážitků na stránku
1-5 z 5
×