800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZeleným rájem Srí Lanky

Colombo | Anuradhapura | Sigiriya | Polonnaruwa | Dambulla | Kandy | Nuwara Elia | Hortonská planina | N.P. Yala | Galle

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Colomba.
2. den: Přílet do Colomba, transfer do přímořského letoviska Negombo nebo Marawila, večeře a nocleh.
3. den: Snídaně. Dopoledne návštěva skalního útvaru s pevností na vrcholu – Sigiriya (UNESCO), nazývané „Pevnost v oblacích“ nebo „Lví skála“, pocházející z 5. století. Na cestě k vrcholu lze vidět úžasné fresky a na úpatí hory komplex vodních zahrad. Odpoledne prohlídka vyhlášeného města chrámů a paláců středověké Polonnaruwy (UNESCO) se světoznámými sochami Buddhy, vytesanými ze skalního masivu. Večeře a nocleh.
4. den: Snídaně. Odjezd do Anuradhapury, centra starověkého Cejlonu s řadou nádherných stúp a posvátným Buddhovým stromem (UNESCO). Anuradhapura byla takřka 1500 let hlavním městem celého ostrova a byla jedním z největších klášterních měst, jaká kdy byla vybudována; žilo zde až 10 tisíc mnichů. Ubytování, večeře, nocleh.
5. den: Po snídani odjezd do Dambully (UNESCO) s proslulými skalními chrámy, ukrývajícími více než stovku soch Buddhy v různých pozicích a unikátními nástěnnými malbami s buddhistickými motivy. Cestou do Kandy zastávka v zahradě s exotickým kořením. Odpoledne návštěva Chrámu Buddhova zubu (UNESSCO), skrývajícího jednu z nejcennějších buddhistických relikvií. Návštěva kulturního představení, večeře a nocleh v Kandy, posledním hlavním městě sinhálských králů.
6. den: Snídaně, poté přejezd na sloní farmu Pinnewala, chovající dnes několik desítek slonů, kteří v divočině osiřeli, byli zraněni nebo se zde již narodili; k nezapomenutelným zážitkům patří jejich koupání v nedaleké řece. Odpoledne přejezd do Peradeniya, kde navštívíme jednu z největších a nejkrásnějších botanických zahrad na světě, královské botanické zahrady Peredeniya. Návrat na večeři a nocleh do Kandy.
7. den: Po snídani odjezd do horského městečka Nuwara Eliya, oblíbeného letoviska Britů v 19. století a nazývaného „malá Anglie“. Jedná se o nejvýše položené město na Srí Lance. Cestou navštívíme čajové plantáže a továrničku na zpracování čaje. Večeře a nocleh v Nuwara Eliya.
8. den: Snídaně, odjezd do Národního parku Yalla, kde nás čeká safari. Při troše štěstí zde uvidíme nejen divoké slony, krokodýly, varany, opoice, mangusty, buvoly a prasata, ale i leopardy. Park je rovněž proslulou ornitlogickou lokalitou (přes 200 ptačích druhů).. Návrat do hotelu a přejezd do letoviska Tissamaharama na nocleh. Ubytování a večeře.
9. den: Po snídani odjezd do přístavu Galle, zapsaného na seznamu UNESCO, který založili Portugalci, ale obdivované velkolepé opevnění s hradbami a baštami vybudovali Holanďané. Volné odpoledne. Transfer na letiště a odlet do Prahy.
10. den: Přílet do Prahy.

Počasí

Bentota

28°C Polojasno

Galle

26°C Oblačno

Induruwa

20°C Skoro jasno

Koggala

28°C Oblačno

Negombo

28°C Polojasno

Weligama

26°C Oblačno