800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZlatý okruh Srí Lankou - 15ti denní zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu:

1. – 7. den – MALÝ OKRUH SRÍ LANKOU

8. den KANDY

Ráno návštěva sloní farmy Pinnawela. V parku je přes 60 slonů, kteří v divočině osiřeli nebo byli zraněni. K nezapomenutelným zážitkům patří doba koupání slonů v nedaleké řece. Následuje prohlídka jedné z největších a nejkrásnějších botanických zahrad na světě – královské botanické zahrady Peradeniya. Nocleh v Kandy.

9. den NUWARA ELIYA

Po snídani následuje přejezd do horského městečka Nuwara Eliya, oblíbeného letoviska Britů v 19. století, dříve označované jako „malá Anglie“. Jedná se o nejvýše položené město na Srí Lance. Dominantou je hustě zalesněný masiv hory Pidurutalagala, která je se svými 2.555 m n.m. nejvyšším bodem ostrova. Navštívíte zde nejlepší čajové plantáže a továrnu na zpracování čaje. Večeře a nocleh v Nuwara Eliya.

10. den HORTONSKÉ PLANINY – YALA

Snídaně. V časných hodinách odjezd na Hortonské planiny, jejíž jedna strana spadá na místě zvaném „Konec světa“ do hloubky 1.050 metrů. Výhled do dalekého okolí Vám bude umožněn po zdolání krátkého pěšího okruhu. Odpoledne přejezd k národnímu parku Yala. Ubytování a nocleh.

11. den YALA

Snídaně. V dopoledních hodinách safari v národním parku Yala, kde lze zastihnout stáda divokých slonů, prasátek a buvolů. V tomto parku též žije největší populace leopardů na světě. Volné odpoledne s možností prodloužení safari v národním parku. Večeře, nocleh.

12. den YALA – GALLE

Snídaně. Odpoledne odjezd do přímořské oblasti. Cestou zastávka v Galle, pevnostního města, které bylo v historických dobách klíčem k jihu ostrova. Město založili Portugalci jako pevnost Galle Fort, přestavěnou Holanďany jako velkolepé opevnění s hradbami a baštami. Dnes se jedná o nejzachovalejší koloniální město na Srí Lance. Příjezd do hotelu. Ubytování, večeře, nocleh.

13. den POBYT U MOŘE

Snídaně. Pobyt v hotelu u moře 3*. Individuální volno.

14. den ODLET DO PRAHY

Volné dopoledne. Odpoledne transfer na letiště v Kolombu a odlet do Prahy.

15. den PŘÍLET DO PRAHY

Program lze prodloužit pobytovým zájezdem na Srí Lance či na Maledivách.

Počasí

Bentota

28°C Oblačno

Galle

28°C Bouřky

Induruwa

21°C Oblačno

Koggala

27°C Dešťové přeháňky

Negombo

28°C Polojasno

Weligama

28°C Bouřky

×