800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyGöteborg lodí, Hamburg a Berlín

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Göteborg

Kde jinde si vychutnat krásu severu než právě v Göteborgu, největším švédském přístavu? Zažijte neopakovatelnou atmosféru města, kde se mísí historie s moderní architekturou. Živého univerzitního města, které je považováno za centrum kultury, zábavy, módy a obchodu, které vás překvapí svým šarmem a nabídne lákavou kombinaci poznání, zážitků a vynikající gastronomie.

Při prohlídce určitě nevynechejte návštěvu nejstarší městské části Haga, lemované tradičními dřevěnými domky, historické centrum kolem Hamnkanalen (přístavní kanál), kultovní korzo Avenyn, budovu opery a proslulý, 86 metrů vysoký mrakodrap Utkiken, přezdívaný kvůli své barvě a tvaru „Rtěnka“, odkud si můžete prohlédnout přístav z ptačí perspektivy. A pokud vás po procházce rozbolí nohy, nasedněte do vyhlídkové loďky Paddan a nechte se svést po místních kanálech pod klenutými mosty. Projděte se spletitými uličkami, nahlédněte do výloh moderních butiků i útulných vintage obchůdků. Relaxujte při návštěvě některého z mnoha udržovaných parků nebo se posaďte do některé z mnoha místních kaváren a pozorujte pulzující život města. K tomu si dopřejte lahodnou místní kávu, kterou si zde často sami praží a ochutnejte některou z místních sladkostí, třeba skořicové šneky zvané kanelbullen.

Výlet do Göteborgu není jen městská záležitost. Podél pobřeží se nachází bezpočet malých ostrůvků, které jako perly lemují pobřeží. Zde objevíte typické švédské rybářské vesničky s červenými domky a bílými okny, malebné zálivy, pláže a krásnou přírodu. Na ostrovy Vrångö, Styrsö nebo Brännö se dostanete trajektem, který vyjíždí přímo z Göteborgu. Nezapomeňte navštívit také místní rybí trh zvaný Feskekôrka (v překladu rybí kostel), který ve městě funguje od roku 1874. Určitě doporučujeme ochutnat čerstvé ryby a dary moře: herinka, lososa, mušle, krevety, nebo humra.

Další tipy:

Zábavní park Liseberg zábavní park – více než 40 atrakcí, dominuje horská dráha Helix dlouhá 1,4 km
Maritime museum & aquarium
Pevnost Gamla Älvsborg.

Program zájezdu:

1. den

- v časných ranních hodinách odjezd zájezdovým autobusem z Prahy. Odpoledne zastávka v Hamburgu a volný čas k prohlídce města (cca 2 hodiny). - v podvečer příjezd do přístavu Kiel, nalodění a ubytování ve dvoulůžkových kajutách na lodi Stena Line a večeře formou bufetu včetně nealkoholických nápojů, kávy, točeného piva a vína. - přes noc plavba lodí do Göteborgu

2. den

- snídaně na lodi formou bufetu
- příjezd do Göteborgu, vylodění (zavazadla mohou zůstat na lodi). Prohlídka města a okolí, v případě zájmu možnost dopoledního výletu na ostrov s česky mluvícím průvodcem nebo odpolední prohlídky města (v ceně zájezdu, s výjimkou vstupů do památek, jízdného aj.)
- v podvečer nalodění zpět na loď
- přes noc plavba lodí do Kielu

3. den

- snídaně na lodi formou bufetu
- příjezd do Kielu, vylodění, cesta autobusem do Berlína
- prohlídka města, v případě zájmu možnost procházky s česky mluvícím průvodcem (v ceně zájezdu, s výjimkou vstupů do památek, jízdného aj.)
- návrat do Prahy v pozdních večerních hodinách.

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA.

Cena zahrnuje:

Cestu zájezdovým autobusem z Prahy do Kielu a zpět. Cestu lodí Stena Line z Kielu do Göteborgu a zpět. 2x ubytování na lodi Stena Line ve dvoulůžkových vnitřních kajutách (patrové lůžko, TV, koupelna, WC). 2x snídani formou bufetu na lodi Stena Line. 1x večeři formou bufetu na lodi Stena Line včetně nealkoholických nápojů, kávy a točeného piva a vína. Služby česky hovořícího delegáta po celou dobu zájezdu. Prohlídky měst s česky hovořícím průvodcem. Povinné smluvní pojištění CK.

Počasí

Stockholm

13°C Slabý déšť

×