800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyIcehotel Jukkasjarvi - nejznámější ledový hotel na světě

Mnohé bylo napsáno i řečeno o velkolepém dílu, prvním ledovém hotelu na světě. Než se do švédské zapolární vesnice Jukkasjärvi vydáte poprvé, bude Vás jistě doprovázet očekávání toho nejlepšího. A když už budete stát v uvítací hale zdobené ledovými uměleckými díly a podmanivým osvětlením, brzy poznáte, že všechny ty superlativy, použité k popisu tohoto neobyčejného hotelu, jsou více než pravdivé.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Jukkasjärvi je malé švédské městečko nedaleko známého města Kiruna. Jeho název znamená „místo setkání u jezera“. Domorodí Sámové se zde scházeli po 400 let, aby tu prodávali i vyměňovali zboží. Nyní se tu schází umělci i návštěvníci z celého světa. Jak ke své slávě městečko přišlo? Jedné podzimní noci roku 1990 dostal místní podnikavec Yngve Bergqvist nápad:postavit iglú v tradičním inuitském stylu, ale větší, než bylo kdy jaké postaveno. Měla to být však mnohem více než stavba z ledu a sněhu: umělecké a tvůrčí dílo, které symbolizuje místní tradice, přírodu, historii a životní prostředí. Tato představa je každým rokem naplňována na březích zamrzlé řeky Torne. 600 kilometrů dlouhá divoká řeka protékající Laponskem má nádherně čistou, průzračnou vodu, která teče právě tak rychle, aby po zamrznutí vytvořila led bez prasklin, puklin a bublinek. Přesně takový led je potřeba ke stavbě ledového hotelu. Tento led je dokonce vyvážen do světa, kde se z něj staví napodobeniny tohoto díla.

2. den

První iglú, jednoduchá galerie umění, měla pouhých 50 m a navštívilo ji jen pár zvídavých místních obyvatel. Každým rokem je stavba větší a větší, protože zájem o její shlédnutí roste. Design hotelu je neopakovatelný a jedinečný. Během prosince a ledna vyroste dílo o rozloze několika tisíc m a to pak obdivují návštěvníci z celého světa až do doby, kdy nemilosrdné sluneční paprsky rozpustí všechen led a sníh, aby se v podobě obyčejné vody opět stal součástí bílých peřejí řeky Torne. Na co se můžete těšit? Ledová kaple je sama o sobě krásným dílem s úžasnou atmosférou. Není divu, že se stala velmi populárním místem ke konání svatebních obřadů. Ledový bar „Absolut Ice Bar“ je oblíbeným místem k relaxaci přímo v Ledovém hotelu. Vodka je tu podávána - jak jinak – v pohárech vyrobených z průzračného ledu.

3. den

Ledový hotel Vám samozřejmě může poskytnout ubytování. Můžete si vybrat ze tří druhů pokojů: „Snow room“ je jednoduchý, ale prostorný pokoj se stěnami ze sněhu, bez dekorace. Postele jsou vytvořeny ze sněhu a ledu, s matracemi pokrytými sobí kůží. Sněžné pokoje jsou pro 2-8 osob. „Ice room“ je malé umělecké dílo. Prostorný pokoj se zdobným nábytkem z ledu, dekorace na stěnách a sochy z ledu, působivé osvětlení. Nocleh v tomto typu pokoje je opravdovým zážitkem. Ledové pokoje jsou dvoulůžkové. „Art suite“ nabízí nocleh pro náročné. Prostorný ledový apartmán je zdoben uměleckými díly z ledu některým z předních světových „ledových umělců“. V místě je také možnost ubytování v „teplých“ kvalitních pokojích hotelového typu.

4. den

Pro Váš pobyt doporučujeme 2 noclehy v teplém pokoji a jednu noc přímo v Ledovém hotelu. Výlet za polární kruh si můžete obohatit o aktivity typické pro tuto oblast: výlet na saních tažených soby, vyjížďka po březích řeky Torne se psím spřežením, výlet na sněžných skútrech, procházka na sněžnicích, rybaření v ledu atd. Všechny tyto aktivity si můžete objednat přímo na místě v recepci Ledového hotelu. Vyžádejte si aktuální rozpis pravidelných aktivit.

Příplatky

Příplatek za Ice room (čt-ne): 1 750 Kč, příplatek za Iceroom (po-st): 800 Kč, příplatek za Art suite (čt-ne): 3 050 Kč, příplatek za Art suite (po-st): 1 800 Kč

Počasí

Stockholm

4°C Oblačno

×