800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyLAPONSKO, rybaření za polárního dne

Dopřejte si zážitek z opravdové divočiny!
Laponsko - nejsevernější oblast Švédska, často nazývána jako „Království osmi ročních období,“ se nachází v oblasti, která je v létě čtyřiadvacet hodin denně zalévána slunečním světlem – v Zemi půlnočního slunce! Tato oblast si od spisovatelů a sportovních novinářů získala nejrůznější poetické přívlastky. Vášniví rybáři zde naleznou vody, o nichž častokrát tajně snili.
Zažijte rybaření na dravé lososí řece Lainio s průzračnou vodou uprostřed kouzelné krajiny a přitom si užívejte kompletního servisu a profesionální péči našich anglicky i německy hovořících delegátů. Lainio je ideálním místem pro rybáře, kteří si chtějí vychutnat rybaření daleko od civilizace. Jedna z posledních neznečištěných řek na světě protéká přímo kolem Vašeho srubu.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Přílet

2. den

Ráno se projdete po okolí a průvodci Vám ukáží nejlepší místa pro rybolov. Po obědě volné rybaření, možno rybařit přímo před chatou!

3. až 6. den

Tento den strávíte na řece s průvodci: Nasednete do velkého gumového člunu a spolu s průvodci poplujete po proudu řeky. Před nástupem obdržíte bezpečnostní instruktáž a pak již může začít rybářský zážitek. Poplujete po proudu řeky z vesničky Lainio, čekají Vás různě velkými peřejemi. Při plavbě budete míjet hradiště a sídla původního obyvatelstva a zastavíte na nejlepších místech pro rybaření. Kolem poledne zastavíte na břehu a u rozdělaného ohně připraví průvodci oběd a kávu. Tento výlet potrvá 6 – 8 hodin, podle toho, jak často budete chtít zastavovat. Večer transfer zpět do Lainio na ubytování.

7. den

Transfer do Kiruny, odlet. Lainio pro rybáře Ve vzdálenosti do 50 km od kempu Lainio se nachází 5 velkých řek, bohatých na ryby: Kalix, Torne, Tärendö, Muonio-Könkämä a samozřejmě řeka Lainio. V rámci Evropy je to ojedinělá oblast, rozsáhlá divočina s vodnatými řekami, četnými potoky a jezery. Rybáři se vrací však nejenom kvůli rybám samotným – je to především ticho, krásná příroda a přívětivé prostředí, co láká lidi vracet se na toto místo. Jaké ryby tu můžete chytat? - Lososy - Pstruhy - Lipany - Síhy - Štiky - Okouny - Bělice - Siveny Rybářské pruty si můžete vzít s sebou, nebo si pronajmout na místě. Dostanete tu koupit také veškeré potřebné druhy návnad. K pronájmu jsou také lodě - na jezero za 250 SEK/den, motor za 250 SEK/den, kánoe 280 SEK/den a gumový raft za 600 SEK/den.

8. den

Transfer do Kiruny, odlet.

Počasí

Stockholm

7°C Skoro jasno

×