800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZimní týden v Lesním hotelu

Užijte si aktivní týden ve švédském Laponsku, v krásném prostředí Lesního hotelu, mezi řekou Tärendo a divokou tajgou. Ubytování je ve dvoulůžkových pokojích, v ceně plná penze (výborná místní kuchyně!!), veškeré potřebné vybavení, dřevem vytápěná stylová sauna a horká lázeň... nebudete obtěžováni davy turistů, můžete se těšit na zážitek z autentického Laponska!!

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.den

Odlet z Prahy s přestupem v Helsinkách za polární kruh na sever Finska do Kittila, případně přes Stockholm do Kiruny. Přesun mikrobusem do švédského Lesního hotelu u vesnice Tarendo. Po příjezdu Vám hostitelé představí hotel a Vás čeká poklidný večer u baru nebo u otevřeného ohně v restauraci. Proč nevyzkoušet voňavou, dřevem vytápěnou saunu nebo horskou lázeň pod otevřeným nebem! Mimo dosahu světel civilizace máte velkou šanci na pozorování polární záře přímo od hotelu! Po večeři Vám bude představen program Vašeho pobytu a dostanete kompletní vybavení proti zimě (termoprádlo, overaly, čepice, rukavice, obuv, helmy).

2.den

Po snídani si můžete zapůjčit běžecké vybavení a vydat objevovat okolí hotelu na běžkách spolu s průvodcem. Neočekávejte stovky kilometrů vyjetých tras a na nich tisíce běžkařů - upravené stopy tu najdete, ale hlavně nekonečné neporušené bílé pláně, ticho a klid severské zimní tajgy - pohyb v této krajině je opravdu balzámem na duši. Pozorování zvířat a ptáků není výjimkou, nezapomeňte si s sebou foťák nebo kameru! Návrat na oběd do hotelu. Odpoledne je ve vaší režii. Na recepci si můžete vybrat z dalších aktivit, případně se vydat na běžky sami. V ceně pobytu máme neomezené využívání běžeckého vybavení, sněžnic, rybářského vybavení (na dírkách v ledu) a saní. Večeře.

3.den

Po snídani si užijete trošku adrenalinu při jízdě na sněžných skútrech. Během tohoto výletu projedete krásnou krajinou lesů, otevřených planin a zamrzlých a zasněžených mokřin. Na břehu Tärendö Vás po návratu čeká oběd připravený v tee-pee na ohni. Pro odpoledne si vyberte aktivity podle své volby. Po zaslouženém relaxu v teple (sauna a jackuzzi) Vás čeká večeře.

4.den

Dnešní dopoledne strávíte ve společnosti Sáma Petera Perttu a jeho sobů. Ochutnáte atmosféru sámské (laponské) kultury a nahlédnete do tradičního života domorodých obyvatel. V této oblasti můžeme slíbit komercí nezkažené, autentické Laponsko!! Vyzkoušíte si házení lasem na sobí parohy i řízení sobího spřežení. V tradičním laponském obydlí „lavvu“ ochutnáte nejrůznější místní speciality. Podává se jídlo z lososa, losa a soba. Co je tím nejkrásnějším způsobem cestování v Laponsku? No přece se psím spřežením!! Navštívíte husky farmu poblíž hotelu a dnešní den strávíte se čtyřnohými přáteli. Budete mít možnost vyzkoušet si řídit psí spřežení na cestě do divočiny. Snad se Vám podaří spatřit polární záři! Po návratu na hotel večeře.

5.den

Po snídani si vyzkoušíte vyvrtat díru na zamrzlé řece a průvodce Vám prozradí několik triků pro chytání ryb tímto způsobem. Snad budete úspěšní! Kuchař Vám ukáže, jak se taková ryba nejlépe připravuje na ohni. Po zbytek dne můžete rybařit, nebo si zvolit aktivitu dle vlastního výběru. Jste po rybaření promrzlí? Což takhle zopakovat si tu úžasnou voňavou saunu! Než se ohřejete, večeře bude na stole.

6. až 7.den

Pro následující dva dny si vyberte aktivity, které se Vám nejvíce líbí: můžete si zopakovat výlet na skútrech, vydat se na noc do "kempu v divočině" a přenocovat ve srubu, objednat si výlet do slavného Ledového hotelu v Jukkasjarvi nebo navštívit losí farmu s opravdu výstavními "králi lesů".

8.den

Odlet do ČR.

Počasí

Stockholm

10°C Oblačno

×