800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyAlpskými průsmyky z Davosu do Montreux - autem či motocyklem

Nejznámější horské průsmyky, jezera a střediska v jednom programu. Návštěva Davosu, Guarda, Julier Pass, Svatý Mořic, Chiavenna, Zillis, Flims, Chur, Andermatt, Brienz, Grimsel Pass, Brig, hrad Chillon a další místa.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Individuální příjezd do Davosu a ubytování v hotelu Sunstar Parkhotel Davos ****, možnost výletu na kolech (půjčovné není v ceně) do údolí Sertig či Dischma nebo výjezdu lanovkou na okolní vrcholy Jakobshorn či Parsenn (lanovky v ceně ubytování). Hotel nabízí kvalitní wellness zázemí včetně krytého bazénu. Nocleh.

2. den

Snídaně, individuální volno ve světoznámém středisku zimních sportů Davosu nebo možnost výletů do okolí. Doporučujeme trasu z Davosu na Flüela Pass do nadmořské výšky 2383 m nad mořem s nádherným výhledem na okolní vrcholy Schwarzhorn a Flüela-Weisshorn. Pokračováním přes Susch a Zernez dojedete do údolí Engadinu, kde nevynechejte návštěvu malebné vesničky Guarda, která je známa svou typickou místní architekturou využívající ke zdobení fasád malby či sgrafita. V Engadinu se nachází jediný Národní park Švýcarska, ve kterém lze spatřit symbol kraje – horského kozorožce. Cestou zpět přes Zernez směrem na Samedan/St. Moritz Vás cesta nakonec zavede do nadmořské výšky 2312 m nad mořem na Albula Pass. Podél železniční trati rhétských drah a Bernina Expresu sestoupíte zpět k Filisuru. Za Filisurem leží Bad Alvaneu s venkovními termálními lázněmi, kde si můžete odpočinout před závěrečným úsekem cesty zpět do Davosu. Nocleh.

3. den

Po snídani, individuální volno nebo odjezd z Davosu na Julier Pass (2284 m), který je vstupní branou do Engadinu. Cesta odtud klesá do Silvaplany, odkud si můžete udělat výlet do Svatého Mořice, světoznámého vysokohorského lázeňského města, které hostilo i zimní olympiádu. Ze Silvaplany můžete po trase Palm expressu vystoupat na Maloja Pass do výšky 1815 m nad mořem. Zde si nezapomeňte vychutnat nádherný výhled do údolí Val Bregaglia a cestu posetou serpentinami směrem k italské Chiavenně. Po dojezdu do Chiavenny odbočte na Splügen Pass (2113 m), kde znovu vstoupíte do Švýcarska. Pokračujte cestou do Zillisu, kde lze navštívit románský kostelík sv. Martina, ukrývající cyklus románských stropních fresek ze 12. st. Asi 3 kilometry na jih od Zillisu narazíte na 500 metrů dlouhý kaňon Via Mala, vyhloubený řekou Hinterrhein. Sestoupte na dno kaňonu po schodech a obdivujte tento přírodní úkaz divoké přírody opředený mnoha legendami. Přes Thusis a Reichenau dojedete do místa ubytování v Sunstar Hotelu Flims ****. Nocleh.

4. den

Po snídani, individuální volno ve Flims nebo odjezd k návštěvě Churu, střediska rétorománského Švýcarska s malebným historickým centrem a dominantní stavbou chrámu, kde je nejkrásnější vyřezávaný oltář Švýcarska. Z Churu doporučujeme pokračovat do Arosy, do nadmořské výšky 1800 m nad mořem. Za úvahu stojí zakoupení all-inclusive karty tzv. Arosa Card (cena cca 8 CHF), která mj. umožňuje využití zdejších lanovek, autobusů, vstup na pláž u jezera Untersee, parkování a další vodní atrakce u jezera Obersee. Oblast Arosy je vhodná pro pěší túry pod vrcholy Weisshornu či Hörnli. Návrat do místa ubytování, nocleh.

5. den

Po snídani odjezd z Flimsu směrem na Ilanz/ Disentis/Oberalp Pass. V Disentisu se zastavte k prohlídce zdejšího benediktinského kláštera, představujícího jedno z nejdůležitějších center vzdělanosti Švýcarska. Pokračujte v cestě přes Oberalp Pass (2044 m) do Andermattu, horské pevnosti sevřené mezi třemi průsmyky. Z Göschennenu, městečka situovaného na severním konci tunelu pod průsmykem sv. Gottharda, pokračujte na Susten Pass do nadmořské výšky 2224 m. Po pár kilometrech budete projíždět kolem ledovce Steingletscher, kde lze zastavit k vyhlídce na ledovec. U městečka Innerkirchen se cesta sestupující od průsmyků napojuje na silnici kolem Breinzersee do Interlakenu a dále do Grindelwaldu, vysokohorského střediska při úpatí severní stěny obávaného Eigeru. Ubytování v Sunstar Hotelu Grindelwald ****. Nocleh.

6. den

Po snídani individuální volno, které je možno vyplnit výletem na Jungfraujoch, nejvyšší železniční stanici v Evropě. Cesta ozubnicovou železnicí vede do nadmořské výšky 3451 m tunelem dlouhým 9 km ve stěně Eigeru. V případě, že preferujete poznání Bernských Alp vlastní cestou, doporučujeme trasu z Grindelwaldu do Interlakenu, města ležícího mezi jezery Thunersee a Brienzersee a dále po levém břehu do Brienz. Další Vaší zastávkou po trase do Meringenu, kde se mj. nachází muzeum Sherlocka Holmese, bude vodopád Reichenbachfälle, na jehož vrchol vede lanovka. Mezi Meiringenem a Innerkir - chenem se dále nachází okouzlující rokle Aareschlucht. Silnice vede k průsmyku Grimsel Pass (2165 m), ze kterého je úchvatný výhled do údalí na Gletsch. Odtud dojedete údolím Rýna do střediska německé části kantonu Wallis Brigu, s nádherným arkádovým zámkem „pána Simplonu“ Kaspera Jodoka Stockalpera. Odtud přes Gampel dojedete do Goppensteinu, kde bude Váš automobil či motocykl přeložen na vlak (cena cca 20-25 CHF) a Lötchbergským tunelem převezen do Kenderstegu. Odtudpřes Spiez a Interlaken návrat zpět do místa ubytování. Nocleh.

7. den

Po snídani odjezd přes Spiez směrem na Zwisimmen/Gstaad/Gsteig. Z Les Diablerets si udělejte výlet lanovkou na Glacier 3000, kde stojí restaurace ve tvaru vidličky známého švýcarského architekta Maria Botty. V případě, že máte chuť na další průsmyk, odbočte v Les Diablerets na Col de la Croix a dále přes Villars-sur-Ollon dojedete do Aigle, proslaveného odrůdami suchých bílých vín. Z Aigle zamiřte k Ženevskému jezeru do Villeneuve a dále pokračujte do Montreux – města s jedinečnou promenádou a přímořskou atmosférou. V případě dobrých časových možností výjezd ozubnicovou železnicí na Rochers de Naye, nejkrásnější vyhlídku na Ženevské jezero. Ubytování v partnerském hotelu **** . Nocleh.

8. den

Po snídani individuální program. Doporučujeme zastávku u Chateau du Chillon, nejznámějšího hradu Švýcarska nebo v Lausanne – Perly na jezeře, proslavené nejkrásnější gotickou katedrálou Švýcarska, jediným švýcarským metrem, olympijským muzeem a parkem, kde má sochu i náš Emil Zátopek. V poledních hodinách odjezd zpět do ČR.

Počasí

Kanton Bern

11°C Slabý déšť

Kanton Curych

11°C Oblačno

Kanton Graubünden

10°C Déšť

Kanton Lucern

11°C Oblačno

Kanton Sankt Gallen

8°C Dešťové přeháňky

Kanton Ticino

13°C Slabý déšť

Kanton Valais

12°C Polojasno

Kanton Vaud

11°C Slabý déšť

×