800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyAlpy, jak je neznáte

Garmisch-Partenkirchen - Innsbruck - St. Moritz - Andermatt - Stans - Luzern - Schwyz - Ybach - Jungfrau - Grindelwald - Einsiedeln - Kostnice - Appenzell - Bregenz - Neuschwannstein - Mnichov

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1. den: Odjezd z Prahy v časných ranních hodinách přes Plzeň na odpočívadlo Kateřina a dále po dálnici kolem Mnichova do Garmich-Partenkirchenu, významného střediska zimních sportů pod nejvyšší horou SRN Zugspitze, které hostilo i zimní olympijské hry. Možnost výjezdu na vrchol lanovkou od Eibsee. Cestou dále se ještě zastavíme u olympijského stadionu a pak pokračujeme kolem střediska výroby hudebních nástrojů Mittenwald do tyrolské metropole Innsbrucku. Individuální prohlídka města se zajímavým chrámem, kde je oltářní obraz od Lucase Cranacha st., pověstnou Zlatou stříškou, zajímavou radnicí z jejíž věže se otevírá nádherný pohled na městské centrum, či františkánským kostelem, kde je hrobka císaře Maxmiliána u níž drží stráž bronzové sochy nejslavnějších evropských vladařů. Odjezd do hotelu, ubytování, večeře a nocleh.
2. den: Po snídani vjedeme přes hraniční přechod na území Švýcarska a pokračujeme nejkrásnějším údolím východního Švýcarska Engadin do světoznámého střediska zimních spoprtů St. Moritz, které podvakrát hostilo zimní olympijské hry. Možnost nenáročné procházky kolem stejnojmenného jezera. Po individuální prohlídce města pokračujeme přes drsný Julierpass a zajímavý Oberalppass do srdce Alpské pevnosti, města Andermatt, sevřeného třemi průsmyky. S krátkou zastávkou u Ďáblova mostu a Suvorovova památníku sjedeme do Erstfeldu,  poklidného městečka pod Gotthardským průsmykem. Ubytování, večeře, nocleh.
3. den: Po snídani navštívíme městečko Stans, odkud nás  jediná patrová lanovka na světě, jejíž horní patro je otevřeno, vyveze na vyhlídku Stanserhorn. Dále se zastavíme ve městě Luzern, které se může pochlubit nejslavnější mostní stavbou Švýcarska, slavným Kappelenbrücke, dochovanými hradbami, zajímavým chrámem i příjemnou jezerní promenádou. Po individuální prohlídce města pokračujeme do Schwyzu, romantického městečka s nádhernou radnicí a nejstarším dřevěným domem ve Švýcarsku Bethelen. Ve zdejším muzeu je uchovávána slavná „Smlouva o věčném spojenectví“, jež je považována za zakládací listinu tohoto státu. Zastavíme se též v továrně na výrobu slavných švýcarských nožů Victorinox v blízkém Ybachu. Návrat do místa ubytování, večeře, nocleh.
4. den:  Po snídani dojedeme kolem Luzerna, Sarnen a přes nevysoký Brünnigpass a Interlaken do Lauterbrunnen, odkud vyjedeme žlutozelenými vagónky Wengernalpbahn na sedlo Kleine Scheidegg a odtud nás červenožluté vagónky slavné Jungfraubahn dopraví skoro devět kilometrů dlouhým tunelem ve stěně Eigeru, kde z oken na dvou vyhlídkách můžeme vychutnat nezapomenutelná horská panoramata, na nejvyšší železniční stanici v Evropě Jungfraujoch. Odtud se pak přes Kleine Scheidegg vracíme druhou větví této ozubnicové železnice do vysokohorského střediska Grindelwald, které se nachází při severní stěně Eigeru. Po prohlídce tohoto místa pokračujeme do místa ubytování přes jeden z nejslavnějších horských přechodů Sustenpass, kde byl na trase tímto důležitým průsmykem v 18. století proražen první alpský tunel. Večeře, nocleh.
5. den: Po snídani pojedeme k návštěvě Einsiedelnu, nejvýznamnějšího poutního místa Švýcarska s nejkrásnější barokní stavbou této země, monumentálním Mosbruggerovým chrámem. Po prohlídce tohoto zajímavého místa pokračujeme k návštěvě Kostnice, města na Bodamském jezeře, které je pevně spjato s našimi dějinami. Navštívíme Husův kámen, projdeme se po nádherné jezerní promenádě, kde se nachází slavný Kupecký dům, kde zasedalo konkláve jež mělo vyřešit volbou papeže církevní schizma, navštívíme Husův dům. Pokračujeme k návštěvě Appenzell, rázovitého města s nádhernými malovanými domy, které je střediskem výroby sýrů a zastavíme se na jezerní promenádě v Bregenzu. Pokračujeme k ubytování na území SRN v okolí Neuschwansteinu. Večeře, nocleh.
6. den: Po snídani navštívíme slavný pohádkový zámek Ludvíka II., Neuschwanstein,  zasazený do malebného koutu Alp. Po prohlídce se vracíme se zastávkou v bavorské metropoli Mnichově zpět do ČR. Příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách, na Moravu až v časných hodinách následujícího dne.

Doprava

Trasa 1: Opava, Ostrava, Karviná, Frýdek Místek, Nový Jičín, Hranice, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava (dálnice), Praha, Beroun (dálnice), Plzeň
Trasa 2: Ostrava, Opava, Nový Jičín, Olomouc, Hradec Králové, Pardubice, Kutná Hora, Poděbrady, Praha, Beroun (dálnice), Plzeň

Počasí

Kanton Bern

9°C Převážně oblačno

Kanton Curych

11°C Dešťové přeháňky

Kanton Graubünden

9°C Déšť

Kanton Lucern

10°C Dešťové přeháňky

Kanton Sankt Gallen

7°C Dešťové přeháňky

Kanton Ticino

16°C Převážně oblačno

Kanton Valais

13°C Převážně oblačno

Kanton Vaud

12°C Polojasno

×