800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyDavos, Svatý Mořic a Lugano

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd večer.

2. den

V noci průjezd Německem a Švýcarskem do kantonu Graubünden. Ráno proti toku Zadního Rýna až k tunelu pod průsmykem San Bernardino, za tunelem se rozkládá italsky mluvící kanton Ticino. Sjezd údolím Mesolcina do Bellinzony se třemi mohutnými hrady a dále do Lugana na břehu stejnojmenného jezera. Prohlídka Lugana s architekturou ve středomořském stylu a promenádou lemovanou palmami. Dominantou je vrchol San Salvatore. Odjezd do čtvrti Paradiso, odkud vede pozemní lanovka na San Salvatore (912 m n.m.). Po výjezdu na vrchol uchvacující pohled na Lugano s jezerem a alpskými vrcholy v pozadí. Po sjezdu lanovkou lodní výlet po celém Luganském jezeře, z lodi se střídají pohledy na malebné vesničky a vrcholy San Salvatore a Monte Bre. Největším zážitkem je zastávka ve vesničce Gandria, kde se za posledních 100 let zastavil čas. Odjezd autobusem zpět přes průsmyk San Bernardino a dále po proudu Zadního Rýna až do Thusisu. Z Thusisu hlubokou soutěskou Schin a poté stoupání do Davosu (1560 m n.m.) – nejvýše položeného švýcarského města. Ubytování v hotelu Ochsen přímo v centru. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Výjezd do průsmyku Julier (2284 m n.m.), tento průsmyk využívali již Římané. Po zastávce sjezd do údolí Engadin, kde leží světoznámé klimatické lázně Svatý Mořic. Prohlídka města s mondénními hotely a nádhernou promenádou podél jezera lemovanou horami s bílými ledovci. Výjezd pozemní lanovkou na Muottas Muragl (2453 m n.m.), z vrcholu nejkrásnější pohled na celé údolí Horního Engadinu s jezery, masiv Bernina s ledovci a samozřejmě celý Svatý Mořic. Občerstvení je možné na vyhlídkové terase horské restaurace. Po sjezdu lanovkou průjezd celým údolím Horního Engadinu po proudu Innu až do Guardy. Procházka snad nejtypičtější ještě rétorománsky hovořící obcí je jedinečným zážitkem. Staré měšťanské domy s úzkými uličkami leží na slunné terase nad údolím Innu. Po procházce výjezd do průsmyku Flüela (2383 m n.m.), kde bude opět krátká zastávka na obdivování okolních divokých hor. Z průsmyku sjezd do Davosu. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Procházka Davosem k údolní stanici lanovky na Schatzalp. Výjezd lanovkou na Schatzalp (1861 m n.m.) s nádherným rozhledem na Davos a okolní hory. Možnost navštívit alpskou zahrádku s množstvím alpinek. Po návratu lanovkou přechod k nádraží. Vlakem do Filisuru, vlak překonává viadukt Wiesen, s 210 metry délky a výškou téměř 90 metrů je nejvyšší v celé Rhétské dráze. Z Filisuru odjezd k soutěsce Via Mala. Prohlídka této tajemné a známé soutěsky, kde se vody zadního Rýna musí stěsnat do průrvy je několik metrů široké. Za miliony let voda vymlela ve skalách mohutné obří hrnce. Odjezd do Reichenau a odtud proti proudu Předního Rýna až do Ilanzu. V Ilanzu nástup do Rhétské dráhy a průjezd vlakem hlubokou soutěskou Předního Rýna, kontrast mléčně zelené řeky a bílých vápencových skal je nezapomenutelným zážitkem. Vlakem až do Churu, prohlídka nejstaršího švýcarského sídla a centra kantonu Graubünden. Odjezd k Bodamskému jezeru, jehož břehy patří Švýcarsku, Rakousku a Německu. Po břehu jezera průjezd rakouským Bregenzem až do německého Lindau. Večerní procházka uličkami Lindau až k historickému přístavu, jehož vjezd střeží známý maják a socha kamenného lva. Odjezd do ČR.

5. den

Návrat ráno.

Minimální výměna na vstupy

79 CHF.

Počasí

Kanton Bern

14°C Skoro jasno

Kanton Curych

14°C Polojasno

Kanton Graubünden

11°C Bouřky

Kanton Lucern

16°C Jasno

Kanton Sankt Gallen

11°C Polojasno

Kanton Ticino

17°C Skoro jasno

Kanton Valais

16°C Převážně oblačno

Kanton Vaud

15°C Polojasno

×