800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyGlacier express aneb nejpomalejším rychlíkem světa za alpskými panoramaty

Trasa slavného Glacier expressu v programu, ubytování s polopenzí v Sionu.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1.den: V pozdních večerních hodinách odjezd z Prahy přes Plzeň se zastávkou na odpočívadle Kateřina a dále jen s nejnutnějšími zastávkami přes území SRN kolem Bregenzu do Švýcarska.
2. den: V časných ranních hodinách navštívíme město Chur, středisko rétorománského Švýcarska, kterému vévodí zajímavá katedrála v níž se nachází nejkrásnější vyřezávaný oltář ve Švýcarsku. Dále se zastavíme v soutěsce Via Mala, kde si vody Rýna našly za staletí cestu až 300 m hlubokým kaňonem. Přes průsmyk St. Bernardino sjedeme do Bellinzony, města, kterému vévodí tři mohutné hrady a které se může pochlubit zajímavou arkádovou radnicí a dominantní stavbou chrámu. Po krátké zastávce k individuální prohlídce pojedeme přes nejvyšší průjezdný průsmyk Švýcarska Nuffenenpass do údolí Rhóny a dále do papežského města Sion. Ubytování, večeře a nocleh.
3. den: Po snídani pojedeme kolem Martigny na nevysoký průsmyk La Forclaz a přes Pas Montets dojedeme do Chamonix. Možnost výjezdu na vyhlídku Aguille du Midi, odkud máme nádherné panorama včetně hor skupiny Mt. Blancu, jehož vrcholek je ve vzdálenosti cca 2 km vzdušnou čarou. Sjedeme do Chamonix a 9 km dlouhým tunelem pod Mt.Blancem pokračujeme na území Itálie k návštěvě starého římského města Aosta s řadou dochovaných historických památek z té doby, individuální prohlídka. Tunelem pod průsmykem Velkého Sv. Bernarda se vracíme zpět do místa ubytování. Večeře, nocleh.
4. den: Po snídani vyjedeme k jednomu z nejslavnějších lázeňských měst Švýcarska Leukerbad. Možnost výjezdu lanovkou na vrcholek průsmyku Gemmipass či možnost koupání v termálním bazénu. Dále se zastavíme ve městečku Raron, kde se nachází zajímavý skalní chrám a kde je nad městem u opevněného kostela pohřben pražský rodák a významný německý básník Rilke. V odpoledních hodinách navštívíme město Crans Montana, možnost výjezdu na vyhlídku Plain Morte do výšky 3000 m, odkud se otevírají až pohádkové pohledy na oblast nejvyšších švýcarských hor. Návrat do místa ubytování, možnost vycházky na hrady nad městem. Večeře, nocleh.
5. den: Po snídani si dáme zavazadla do autobusu a vlakem odjedeme do Brigu, odkud nás souprava nejpomalejšího rychlíku na světě Glacierexpresu (jízdné cca 130 CHF a místenka 30 CHF nejsou v ceně) odveze údolím Rhóny, tunelem pod průsmykem Furka, přes srdce alpské pevnosti Andermatt, průsmyk Oberalp, údolím Rýna, ne nadarmo zvaným Velký kaňon Švýcarska, přes nejkrásnější švýcarský viadukt a slavnou tratí průsmykem Albula, která překonává výškový rozdíl díky důmyslným spirálovým tunelům do St.Moritz, nejvýznamnějšího sportovního střediska východního Švýcarska, které podvakrát hostilo zimní olympijské hry. Možnost nenáročné procházky kolem stejnojmenného jezera. Ve večerních hodinách nás vyzvedne autobus a pokračujeme přes drsný Julierpass a kolem Churu zpět do SRN a dále do ČR.
6. den: Příjezd do Prahy v časných ranních hodinách.

Doprava

Trasa 1: Opava, Ostrava, Karviná, Frýdek Místek, Nový Jičín, Hranice, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava (dálnice), Praha, Beroun (dálnice), Plzeň
Trasa 2: Ostrava, Opava, Nový Jičín, Olomouc, Hradec Králové, Pardubice, Kutná Hora, Poděbrady, Praha, Beroun (dálnice), Plzeň

Počasí

Kanton Bern

8°C Oblačno

Kanton Curych

10°C Oblačno

Kanton Graubünden

8°C Slabý déšť

Kanton Lucern

9°C Oblačno

Kanton Sankt Gallen

7°C Oblačno

Kanton Ticino

8°C Jasno

Kanton Valais

7°C Jasno

Kanton Vaud

10°C Polojasno

×