800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyGlaciér Express - nejpomalejší rychlík světa

  • Nejzajímavější panoramatický vlak - Glaciér Expressem

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

ve večerních hodinách odjezd přes SRN do Švýcarska.

2. den:

návštěva ostrova květin Mainau. Prohlídka největšího města a finančního centra země Zürichu. Světoznámá Bahnhofstrass, cechovní domy podél řeky Limmat, katedrála Grossünster, kostely Fraumunster s okny v chóru od M. Chagalla a Sv. Petra s největším hodinovým ciferníkem v Evropě a mnoho dalších památek této metropole. Přejezd na ubytování v oblasti Luzernu, nocleh.

3. den:

snídaně, výlet do Bernské vysočiny, regionu světoznámé hory Jungfrau. Fakultativně zubačkou na Jungfraujoch TOP OF EUROPE, do nejvýše položeného evropského železničního nádraží, s výhledy na okolní vrcholy známého trojhvězdí Eiger, Mönch a Jungfrau a na největší švýcarský ledovec Aletschgletscher. Návrat na nocleh.

4. den:

snídaně. Den v okolí Luzernu, města s Kapličkovým mostem – nejstarší dřevěnou mostní stavbou země, Lvím památníkem, věžními hradbami či Piccasovým muzeem. V ranních hodinách fakultativně nejstrmější zubačkou se sklonem místy až 48 % na Pilatus (2 120 m n. m.). Nocleh.

5. den:

snídaně. Cesta jedním z nejzajímavějších panoramatických vlaků, Glaciér Expressem s novými panoramatickými vagony na vzdušných polštářích, s klimatizací, elegantním designem a komfortními sedadly. Pro cestu přes 291 mostů a 91 tunelů od Zermattu po Sv. Mořic a přes 2 033 m vysoký Oberalppass potřebuje tento nejpomalejší rychlík světa téměř 9 hodin jízdy. Fakultativně nabízíme cestu jeho nejhezčí částí z Disentisu do Svatého Mořice. Odpoledne odjezd zpět do ČR.

6. den:

návrat do ČR v ranních hodinách.

Počasí

Kanton Bern

10°C Jasno

Kanton Curych

10°C Jasno

Kanton Graubünden

12°C Převážně oblačno

Kanton Lucern

14°C Jasno

Kanton Sankt Gallen

14°C Převážně oblačno

Kanton Ticino

12°C Jasno

Kanton Valais

13°C Jasno

Kanton Vaud

15°C Polojasno

×