800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyGrand tour Švýcarskem

  • Krásy Švýcarska

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den:

v ranních hodinách odjezd z ČR přes SRN do Švýcarska. V odpoledních hodinách příjezd na ubytování do kantonu Luzern, individuální volno v místě, nocleh.

2. den:

snídaně. Fakultativně nejstrmější zubačkou na Pilatus (2 120 m n. m.) s výhledy na Centrální a Bernské Alpy. Prohlídka Luzernu (mj. Kapličkový most, katedrála sv. Legera, jezuitský kostel, Lví památník). Fakultativně plavba po jezeře Vierwaldstätter See. Návrat na ubytování, nocleh.

3. den:

snídaně. Celodenní výlet do Bernské vysočiny. Fakultativně zubačkou z Lauterbrunnenu přes Wengen a Kleine Scheidegg, hory Eiger s vyhlídkovými galeriemi na ledovce a věčný sníh do nejvýše položeného železničního nádraží v Evropě na Jungfraujoch TOP OF EUROPE (3 454 m n. m.). Zpět přes Grindelwald Grund se zastavením v Interlakenu, světoznámých lázních a středisku zimních i letních sportů. Návrat na ubytování, nocleh.

4. den:

snídaně. Fakultativně lanovkou ze Stechelbergu na Schilthorn – Piz Gloria (2 970 m n. m.), kde byl natáčen slavný díl o Jamesu Bondovi, agentu 007. Ledovcové vodopády Trümmelbach, odvodňující nejvyšší vrcholy Jungfrauregionu, možnost fakultativní prohlídky. Prohlídka hlavního města Bernu, proslulého čokoládou Toblerone. Radnice, katedrála Munster, hodinová věž, mnohá náměstí. Město květin, studentů, medvědů, historických kašen, sklepení a podloubí nejdelších na světě. Přejezd na ubytování do horské oblasti nad Ženevským jezerem, nocleh.

5. den:

snídaně. Celodenní výlet do Francie pod nejvyšší horu Evropy Mont Blanc (4 807 m n. m.). Fakultativně lanovkou na Aiquille du Midi do výšky 3 842 m – Mt. Blanc jako na dlani. Pobyt v Chamonix Mt. Blanc. Návrat na ubytování, nocleh.

6. den:

snídaně. Přesun ma jihozápad země do Ženevy pod horu Mont Saléve (1 375 m n. m.). Prohlídka města, sídla Organizace spojených národů a mezinárodních organizací. Katedrála sv. Petra, radnice, Park reformace, pomník Jeana Jacquesa Rousseaua. Fakultativně plavba lodí po jezeře s největší fontánou Jet d´eau. Lausanne, hlavní město kantonu Wadtland mezi vinicemi a pohořím Jura, město 3 nadmořských výšek. Prohlídka spojená s možností fakultativní návštěvy jedinečného Olympijského muzea. Po cestě na ubytování zastavení v Montreux, dějišti mezinárodních hudebních a jazzových festivalů na břehu Ženevského jezera. Návrat na ubytování, nocleh.

7. den:

snídaně. Horské středisko Zermatt (1 620 m n. m.) na úpatí nejkrásnější hory Matterhornu (4 478 m n. m.) na rozhraní švýcarských a italských Alp. Fakultativně zubačkou do stanice Gornergrat (3 100 m n. m.) s výhledy na nejvyšší horský masiv Monte Rosa a ledovce. Přejezd na ubytování přes Grimselpass (2 165 m n. m.), na jehož vrcholu se nachází jezero Totensee. Přejezd na ubytování, nocleh.

8. den:

snídaně. Prohlídka největšího města země a finančního centra Zürichu, Bahnhofstrass, nábřeží, katedrála Großmünster, kostel Fraumünster, cechovní domy starého města. Návrat na ubytování, nocleh.

9. den:

po snídani se zastavením v Knížectví lichtenštejnském a hlavním městě Vaduzu odjezd přes SRN do ČR, návrat ve večerních hodinách.

Možnosti ubytování

Počasí

Kanton Bern

13°C Převážně oblačno

Kanton Curych

12°C Oblačno

Kanton Graubünden

12°C Polojasno

Kanton Lucern

15°C Oblačno

Kanton Sankt Gallen

13°C Převážně oblačno

Kanton Ticino

7°C Převážně oblačno

Kanton Valais

17°C Polojasno

Kanton Vaud

14°C Oblačno