800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyJungfrau a Eiger

8-denní zájezd s turistikou.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd večer.

2. den

V noci průjezd Německem do Švýcarska. Ráno příjezd do Lauterbrunnenu v oblasti Jungfrau. Obec leží v hlubokém údolí, ze skalní stěny nad obcí se řítí vysoký vodopád. Výjezd gondolovou lanovkou na Grütschalp (1489 m n.m.) na skalní terase nad vodopádem. Pohodlná vycházka horizontální panoramatickou cestou do malebného Mürrenu, cestou mnoho výhledů na Jungfrau, Eiger a Mönch – mýtické velikány s jejich skalními stěnami a ledovci. Procházka Mürrenem (1645 m n.m.), který je rozložen na slunné horské terase. Návrat horským vláčkem na Grütschalp a gondolovou lanovkou do Lauterbrunnenu. Odjezd na ubytování do hotelu Schönbühl ve Wilderswilu, u hotelu je k dispozici pěkný venkovní bazén a přímo od hotelu je krásný výhled na vrcholy Jungfrau, Eiger a Mönch. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd proti toku říčky Lütschine do Grindelwaldu - známého horského střediska na úpatí mohutného Eigeru. Výjezd ozubnicovou železnicí do populárního sedla Kleine Scheidegg (2061 m n.m.) pod mohutným masivem Jungfrau. Ze sedla panoramatický výhled nejen na Jungfrau, ale i na Schilthorn s otáčivou restaurací, kde se natáčela známá bondovka Ve službách Jejího Veličenstva. V sedle je nejen horské nádraží, ale i horské hotely, proto bývá nástupním místem pro známé výstupy severní stěnou Eigeru. Turistický výstup k ledovci Eigergletscher (2320 m n.m.), přímo pod Eigerem. Túra Eiger Trail do Alpiglen, vpravo majestátní severní stěna Eigeru, vlevo pohledy na horské louky a Grindelwald v údolí. Další sestup až do Grindelwaldu. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Odjezd do Grindelwaldu. Z Grindelwaldu výjezd horským autobusem do sedla Grosse Scheidegg (1961 m n.m.) na úpatí Wetterhornu. Ze sedla krásný pohled na protilehlé sedlo Kleine Scheidegg, vlevo od sedla se tyčí mohutný Eiger, na úpatí v údolí se choulí Grindelwald. Turistický přechod na First, cestou se postupně otevírají krásné výhledy na Finsteraarhorn – nejvyšší horu Bernských Alp. Po odpočinku na Firstu mírný výstup po horských loukách k nádhernému horskému jezeru Bachalpsee. Sestup po cestě obklopené horskými květinami na Waldspitz k horskému autobusu, pohledy se nemohou odtrhnout od horských velikánů s bělostnými ledovci v kontrastu se zelenými horskými loukami na pozadí modré oblohy. Zpět do Grindelwaldu horským autobusem. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně. Odjezd podél tyrkysových vod Brienzského jezera do Meiringenu. Výjezd lanovkou k mohutným reichenbašským vodopádům. Artur Conan Doyle zde nechal zahynout Sherlocka Holmese, při souboji se zlosynem Moriartym zmizel ve vodopádech. Návrat lanovkou do Meiringenu a odjezd do Innertkirchenu. Průchod divokou soutěskou řeky Aare, která je 1,4 km dlouhá a 200 metrů hluboká. Přejezd do Interlaken mezi Thunským a Brienzským jezerem, o poloze města mezi jezery svědčí i původ jména. Prohlídka mondénních lázní, od luxusních hotelů je přímý výhled na velikány Jungfrau, Eiger a Mönch, neboť louka před nimi nesmí být navzdory astronomické ceně pozemků zastavěna. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

6. den

Snídaně. Odjezd proti toku říčky Lütschine do Lauterbrunnenu v hlubokém údolí pod masivem Jungfrau. Nad městečkem je známý vodopád padající z vysoké terasy. Výjezd ozubnicovou železnicí z Lauterbrunnenu přes Wengen až do sedla Kleine Scheidegg (2061 m n.m.). Celý výjezd poskytuje nádherné pohledy na hluboké údolí Lauterbrunnen a masivy Jungfrau a Mönch se sněhobílými ledovci. Wengen, ležící na horské terase, je cílovým místem lyžařských závodů Lauberhorn. Výstup k ledovci Eigergletscher. Sestup po ledovcové moréně až do mimořádně malebného údolí Biglenalp pod ledovci a vodopády a dále do Wengenu a Lauterbrunnenu. Fakultativně možno za příplatek cca 123 CHF ze sedla Kleine Scheidegg pokračovat ozubnicovou železnicí tunelem vysekaným ve skále až na Jungfraujoch, které je s výškou 3454 m n.m. nejvýše položeným nádražím v Evropě. Při průjezdu tohoto unikátního stavebního díla jsou zastávky u vyhlídek Eigernordwand a Eismeer. Z nádraží je možno vyjít ven na ledovec, navštívit ledovcový palác s ledovými sochami a především výtahem vyjet na terasu Sphinx (3571 m n.m.) s panoramatickým výhledem na švýcar­ské Alpy a nejdelší alpský ledovec Aletsch. Po návratu se připojíte ke skupině. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

7. den

Snídaně. Odchod na nádraží ve Wilderswilu. Výjezd ozubnicovou železnicí na Schynige Platte (2068 m n.m.), cestou se otvírají postupně pohledy na okolní hory a dole ležící jezera. Na vrcholu panoramatický okruh s množstvím nádherných výhledů. Hluboko v údolí leží u nohou modré Thunské jezero a tyrkysové Brienzské jezero, mezi nimi Interlaken. Na opačné straně dominují horské velikány Jungfrau, Eiger a Mönch a k tomu horskými loukami a bílými skalami stoupají na vrchol barevné vláčky. Návštěva alpské zahrady s množstvím alpských květin. Návrat ozubnicovou železnicí do Wilderswilu a odchod k hotelu. Odjezd podél Brienzského jezera a průsmykem Brünig do Luzernu. Prohlídka Luzernu pod mohutným masivem Pilatu na břehu jezera Vierwaldstättersee, známé jsou hlavně dřevěné kryté mosty Kappellbrücke a Spreuerbrücke přes řeku Reuss. Odjezd do ČR.

8. den

Návrat ráno.

Počasí

Kanton Bern

18°C Jasno

Kanton Curych

15°C Jasno

Kanton Graubünden

17°C Převážně oblačno

Kanton Lucern

16°C Skoro jasno

Kanton Sankt Gallen

8°C Polojasno

Kanton Ticino

19°C Polojasno

Kanton Valais

19°C Jasno

Kanton Vaud

16°C Převážně oblačno

×