800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyHorská turistika v Bernských Alpách pro nezávislé cestovatele - 8 dní

Aktivní dovolená ve světoznámém regionu Jungfrau. Návštěva Wengen, Grindelwald, Meiringen.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

Tato túra spojuje tři známé výletní místa Wengen, Grindelwald a Meiringen. Zažijte krásu přírody a fantastické panoráma hor v očarování vrcholů Eigeru, Mönch a Jungfrau. Jednotlivé túry trvají v závislosti na použití lanovek cca 3 až 7 hodin denně. Putujete bez zavazadel z jednoho Sunstar Hotelu k druhému. Převoz zavazadel je zajištěn pracovníky hotelu. Hotel Vás také vybaví turistickou mapou regionu a podrobnou cestovní dokumentací. V cíli budete netrpělivě očekáváni a hotelový pokoj, bazén a horká pára Vám nabídnou ten nejlepší odpočinek po denním putování krásnou krajinou Bernských Alp.

1. den

Individuální příjezd do Wengenu a ubytování v hotelu Sunstar Wengen ****. V případě cestování vlakem budete, po předchozím ohlášení, zdarma vyzvednuti na nádraží. Auto doporučujeme zanechat u nádraží v Interlakenu. Wengen je středisko se zákazem vjezdu automobilů. Hotel nabízí kvalitní wellness zázemí včetně využití krytého bazénu a parní místnosti zdarma. Večeře, nocleh.

2. den

Po snídani individuální volno k výletům v okolí Wengenu. Vyberte si mezi jízdou ozubnicovou železnicí do nadmořské výšky 3451 m tunelem dlouhým 9 km ve stěně Eigeru na Jungfraujoch Top of Europe - UNESCO přírodní dědictví s ledovým palácem, či návštěvou známých vodopádů Trümmelbach, které přinášejí pramenící vodu z Eigeru, Mönchu a Jungfrau do údolí anebo výletem k alpskému ptačímu parku v Ischbodenu, který je ideálním výletním místem pro celou rodinu nebo projížďkou lodí po Brienzerském nebo Thunerském jezeře. Večeře a nocleh v Sunstar Hotelu Wengen ****.

3. den

Snídaně, individuální túra z Wengenu do Grindelwaldu. Půjdete klasickou průsmykovou cestou Bärentrek z Wengenu (1274 m) přes lesy a alpské louky k Wengernalp (1873 m) a po horské stráni Lauberhornu k Malému Scheideggu (2061 m). Dále poputujete kolem alpských růží a mezi zakrslými borovicemi do Alpiglenu (1616 m) a nakonec do Grindelwaldu. Doba trvání cca 1 1 až 5 1 hod. (podle použití lanovek). Večeře a nocleh v Sunstar Hotelu Grindelwald ****.

4. a 5. den

Po snídani individuální volno v Grindelwaldu. Doporučujeme např. jízdu lanovkou na Harder Kulm, dominantu Interlakenu se zajímavou vyhlídkou nad vodami Thunského jezera, historickou soupravou ze třicátých let vyjet na náhorní planinu Schynige Platte či obdivovat panoramata Alp z otáčivé restaurace na vrcholu Schilthorn (Piz Gloria) proslavené Jamesem Bondem. Z Grindelwaldu lze vyjet také na vyhlídkový útes First, kde mohou milovníci adrenalinu vyzkoušet sjezd v závěsu na laně v kombinaci s jízdou na koloběžce. Většinu těchto atrakcí lze výhodně navštívit v rámci Jungfraubahnen passu, který je možno fakultativně přikoupit. Večeře a 2 noclehy v Sunstar Hotelu Grindelwald ****.

6. den

Snídaně, individuální túra z Grindelwaldu do Meiringenu. Z Grindelwaldu vás povede cesta podél ledovce k přechodu průsmyku Velkého Scheideggu (1 962 m). Dále půjdete skrz údolí přes Schwarzwaldalp (1 454 m) k přírodnímu zázraku - ledovcové rokli Rosenlaui (1 328 m) a poté do Meiringenu. Doba trvání cca 11 až 5 hod. (podle použití lanovek). Večeře a nocleh v Parkhotelu du Sauvage ***.

7. den

Po snídani individuální volno k výletům v okolí Meiringenu. Ve skanzenu Ballenberg najdete Švýcarsko tak, jak kdysi vypadalo. Originální stoletá stavení ze všech koutů země, původní zahrady a pole a tradiční ruční práce představí švýcarskou minulost v současnosti jako velký zážitek. V horkých dnech doporučujeme pochůzku podél soutěsky Aare. Tunely a vodopády se postarají prostřednictvím neuvěřitelné hry přírody o příjemné osvěžení. V Meiringenu doporučujeme nevynechat muzeum Sherlocka Holmese. Večeře a nocleh v Parkhotelu du Sauvage ***.

8. den

Snídaně a individuální odjezd z Interlakenu zpět do ČR vlastním autem nebo motocyklem.

Upozornění

Uvedený program zájezdu je individuální a má pouze informativní charakter. V případě uzávěry horských průsmyků nebo omezení provozu některých lanovek změna programu vyhrazena.

Počasí

Kanton Bern

5°C Jasno

×