800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKlenoty jihozápadního Švýcarska panoramatickou železnicí

Ženeva | Laussane | Vevey | Montreux | Sion | Saas Fee | Zermatt

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Ženevy. Odjezd z letiště do hotelu místní hromadnou dopravou, ubytování. Možnost večerní procházky historickou Ženevou, která nabízí řadu romantických zákoutí i nádheru jezerní promenády. Nocleh.

2. den

Po snídani budeme objevovat krásy Ženevy, jistě nevynecháme katedrálu sv. Petra, stěnu reformistů či mohutný vodotrysk, který je jedním ze symbolů Švýcarska. V odpoledních hodinách přejedeme lodí, z jejíž paluby se nám otevřou nevšední pohledy na nádheru Ženevské riviery do olympijského města Lausanne, Perly na jezeře. (Zavazadla si dáme do úschovny, poplatek cca 5,- CHF není v ceně zájezdu). Zde budeme moci spatřit monumentální katedrálu, která je nejkrásnější gotickou stavbou Švýcarska, či malé centrální náměstí Place Palud s místním orlojem. V podvečerních hodinách přijedeme vlakem do místa ubytování, papežského města Sion. Nocleh.

3. den

Po snídani pojedeme vlakem do Vevey, odtud nás po krátké procházce odveze loď do nejmondénnějšího místa na jezeře Montreux, odkud pokračujeme úzkorozchodnou železnicí na nejkrásnější vyhlídku na Ženevské jezero a Alpy – Rochers de Naye. Po návratu pokračujeme železniční trasou Golden Pass Line nejkrásnějším údolím Bernských Alp Simmentalem do Zweisimmen a dále do Spiezu, odkud se vrátíme do místa ubytování romantickou Lötschberskou drahou, která nabízí až letecké pohledy na údolí Rhóny.

4. den

Po snídani odjezd vlakem do Vispu, odkud pokračujeme postbusem do Saas Fee, nádherného skalního kotle sevřeného horskými velikány. Možnost výjezdu kabinovou lanovkou na Hannigalp 2350 m.n.m., odkud se milovníci adrenalinových zážitků mohou vrátit zpět po přibližně třičtvrtěhodinové jízdě na koloběžce. Ostatní se samozřejmě mohou vrátit lanovkou. V odpoledních hodinách pokračujeme do Zermattu, volno k prohlídce jednoho z nejvýznamnějších vysokohorských středisek ve Švýcarsku, kterému dominuje Matterhorn. Návrat do místa ubytování.

5. den

Odjezd ranním vlakem do Ženevy, odlet do Prahy.

Fakultativní příplatky

• jízdenka na vlak Pendolino Ostrava-Praha- Ostrava 490,- Kč • příplatek za jednolůžkový pokoj 3.290,- Kč

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Kanton Bern

9°C Jasno

Kanton Curych

15°C Oblačno

Kanton Graubünden

12°C Převážně oblačno

Kanton Lucern

13°C Převážně oblačno

Kanton Sankt Gallen

11°C Převážně oblačno

Kanton Ticino

18°C Oblačno

Kanton Valais

15°C Jasno

Kanton Vaud

15°C Jasno

×