800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKrásy italsko-švýcarských jezer a Milano

6-denní zájezd s nočním přejezdem.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd ve večerních hodinách. Noční přejezd.

2. den

Jezero Lago di Como. Výlet lodí po jezeru s návštěvou nejvýznačnějších míst, jedinečné výhledy na okolní hory. Středisko Tremezzo – návštěva Villy Carlotta. Světově proslulé jsou terasovité zahrady s řadou vzácných rostlin a keřů. Lázně Bellagio, kouzelně položené na ostrohu oddělujícím Lago di Como od Lago di Lecco. Na závěr Menaggio, jedny z nejkrásnějších lázní oblasti, procházka, krásné výhledy. Přejezd na ubytování do oblasti Milána. Nocleh.

3. den

Snídaně. Prohlídka kartuziánského kláštera Certosa di Pavia. Mramorové průčelí kostela je nejskvělejší příklad severoitalské rané renesance. Klášter je proslulý bohatstvím své architektury a sbírkou uměleckých předmětů. Návrat do Milána, prohlídka města. Náměstí Piazza del Duomo s jednou z nejkrásnějších katedrál světa. Zámek Castello Sforzesco, divadlo Teatro alla Scala. Milovníci obrazů budou jistě nadšeni v obrazárně paláce Palazzo di Brera. Nocleh.

4. den

Snídaně. Městečko Varallo ležící v půvabném údolí řeky Sesia. Místo je zařazeno mezi devět posvátných hor Lombardie a Piemonte, které jsou uvedeny v seznamu světového dědictví UNESCO. Tato svatá hora byla založena Karlem Boromejským jako svatyně Nového Jeruzaléma. Basilica dell’Assunzzione s fasádou z 19. století stojí na nádvoří s kašnou a palmami. Lázeňské středisko Stresa u Lago di Maggiore, výlet lodí na ostrůvky patřící rodině Borromeo. Ostrov Isola Bella – nádherné letní sídlo a zahrada v italském stylu v deseti terasách do výšky 32 metrů. Ostrov Isola Madre – krásný anglický park se vzácnými stromy, keři a květinami. Nocleh.

5. den

Snídaně. Přejezd do Lugana ležícího u stejnojmenného jezera. Cestou zastávka v Melide v parku Švýcarských miniatur. Prohlídka města s okolním panoramatem vrcholů San Salvatore a Monte Bré. Výjezd lanovou na Monté Bre s jedinečnými výhledy na město, jezero a okolní hory. Na závěr zastávka v Bellinzoně, která pro své historické opevnění je zařazena na seznam světového dědictví UNESCO. Večer odjezd do ČR.

6. den

Příjezd v ranních hodinách.

Minimální výměna na vstupy

75 Eur.

Počasí

Kanton Bern

16°C Polojasno

Kanton Curych

13°C Skoro jasno

Kanton Graubünden

11°C Oblačno

Kanton Lucern

15°C Polojasno

Kanton Sankt Gallen

12°C Dešťové přeháňky

Kanton Ticino

21°C Jasno

Kanton Valais

18°C Skoro jasno

Kanton Vaud

17°C Převážně oblačno

×