800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNejkrásnější místa jihozápadního Švýcarska letadlem a vlakem

Curych - Lausanne - Ženeva - Sion - Vevey - Montreaux - Rochers de Naye - Golden Pass Line - Spiez - Visp - Saas Fee - Zermatt (Matterhorn) - Bern

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1. den: V ranních hodinách odlet z Prahy do Curychu. Odjezd soupravou IC do Lausanne, olympijského města, zvaného též Perlou na jezeře, které se může pyšnit katedrálou, která je považována za nejkrásnější gotickou stavbu Švýcarska. Za pozornost stojí i orloj na Place Palud a stavba biskupského hradu, kde nyní sídlí kantonální vláda. Zavazadla si dáme do úschovy (poplatek cca 10 CHF není v ceně zájezdu) a po individuální prohlídce města, kde jistě neopomeneme použít automatického metra pokračujeme do Ženevy. Během procházky městem poznáme místní katedrálu, arkádovou radnici či stěnu reformistů v Univerzitním parku. Nemusíme ani připomínat slavný vodotrysk Jet d' Eau, který je jedním ze symbolů Švýcarska. V podvečerních hodinách pokračujeme přes Lausanne, kde si vyzvedneme zavazadla do místa ubytování v Sionu. Nocleh.
2. den: Po snídani pojedeme vlakem do Vevey, města spojeného s firmou Nestlé a Charlie Chaplinem, který poblíž města v usedlosti Manoir de Ban od roku 1953 až do své smrti v roce 1977 žil, odtud nás po krátké procházce odveze loď do nejmondénnějšího místa na jezeře Montreux, odkud pokračujeme úzkorozchodnou železnicí na nejkrásnější vyhlídku na Ženevské jezero a Alpy – Rochers de Naye. Po návratu pokračujeme železniční trasou Golden Pass Line nejkrásnějším údolím Bernských Alp Simmentalem do Zweisimmen a dále do Spiezu, odkud se vrátíme do místa ubytování romantickou Lötschberskou drahou, která nabízí až letecké pohledy na údolí Rhóny. Nocleh.
3. den: Po snídani odjezd vlakem do Vispu, odkud pokračujeme postbusem do Saas Fee, nádherného skalního kotle sevřeného horskými velikány. Možnost výjezdu kabinovou lanovkou na Hannigalp 2350 m.n.m., odkud se milovníci adrenalinových zážitků mohou vrátit zpět po přibližně třičtvrtěhodinové jízdě na koloběžce. Ostatní se samozřejmě mohou vrátit lanovkou. V odpoledních hodinách pokračujeme do Zermattu, volno k prohlídce jednoho z nejvýznamnějších vysokohorských středisek ve Švýcarsku, kterému dominuje Matterhorn. Návrat do místa ubytování. Nocleh.
4. den: Po snídani pojedeme do Vispu a odtud 35,8 km dlouhým Lötschberg Basistunelem podjíždějícím hlavní hřeben Bernských Alp a přes Spiez dojedeme do hlavního města Konfederace Bernu – města loubí, kašen a medvědů, které se může pochlubit nádherným minstrem, zajímavým orlojem ne nepodobným pražskému, monumentální stavbou sídla ústředních státních orgánů Bundeshausem i mnoha romantickými zákoutími. Zavazadla si dáme do úschovny a po individuální prohlídce města pokračujeme do největšího města Švýcarska Curychu. Zavazadla si opět necháme v úschovně a navštívíme zajímavé město, kterému dominuje monumentální minstr, a které se může pochlubit nádhernou jezerní promenádou, noblesní Bahnhofstrasse, Frauenminstrem s krásnými Chagalovými vitrážemi, či kostelem Sv. Petra s největším hodinovým ciferníkem na světě. V pozdních odpoledních hodinách odjezd na letiště a odlet zpět do ČR.

Počasí

Kanton Bern

8°C Oblačno

Kanton Curych

6°C Polojasno

Kanton Graubünden

9°C Klidno

Kanton Lucern

6°C Převážně oblačno

Kanton Sankt Gallen

12°C Jasno

Kanton Ticino

10°C Jasno

Kanton Valais

9°C Oblačno

Kanton Vaud

13°C Polojasno

×