800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNový Gotthardský tunel a železnice Jungfraubahnen

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd ráno. Průjezd Německem do Švýcarska. Zastávka u Rýnských vodopádů. Mohutný Rýn o šířce 150 metrů se s hukotem řítí do hloubky 20 metrů, měřeno vodním průtokem jsou to nejmohutnější vodopády v Evropě. Po průjezdu Švýcarskem přijedete podél Thunského jezera do Interlaken, zde se poprvé otevře pohled na horské velikány Jungfrau, Eiger a Mönch. Ubytování v hotelu Schönbühl ve Wilderswilu, přímo od hotelu je krásný výhled na vrcholy Jungfrau, Eiger a Mönch. Večeře. Nocleh.

2. den

Snídaně. Odjezd proti toku říčky Lütschine do Lauterbrunnenu v hlubokém údolí pod masivem Jungfrau. Nad městečkem je známý vodopád padající z vysoké terasy. Výjezd ozubnicovou železnicí z Lauterbrunnenu přes Wengen až do sedla Kleine Scheidegg (2061 m n.m.). Celý výjezd poskytuje nádherné pohledy na hluboké údolí Lauterbrunnen a masivy Jungfrau a Mönch se sněhobílými ledovci. Wengen, ležící na horské terase, je cílovým místem lyžařských závodů Lauberhorn. Od horských hotelů v sedle Kleine Scheidegg se otvírá bezprostřední pohled na sněhobílý masiv Jungfrau. Co ale nejvíce bere dech, je mohutná severní stěna Eigeru, která byla a je velkou výzvou pro horolezce z celého světa. Fakultativně možno za příplatek cca 123 CHF ze sedla Kleine Scheidegg pokračovat ozubnicovou železnicí tunelem vysekaným ve skále až na Jungfraujoch, které je s výškou 3454 m n.m. nejvýše položeným nádražím v Evropě. Při průjezdu tohoto unikátního stavebního díla jsou zastávky u vyhlídek Eigernordwand a Eismeer. Z nádraží je možno vyjít ven na ledovec, navštívit ledovcový palác s ledovými sochami a především výtahem vyjet na terasu Sphinx (3571 m n.m.) s panoramatickým výhledem na švýcar­ské Alpy a nejdelší alpský ledovec Aletsch. Po vychutnání krásných pohledů sjezd ozubnicovou železnicí z Kleine Scheidegg do Grindelwaldu, trasa vede přímo pod severní stěnou Eigeru. Prohlídka horského střediska, kterému kromě Eigeru dominují i další vrcholy Schreckhorn a Wetterhorn. Návrat autobusem do hotelu. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd do Interlaken. Prohlídka mondénních horských lázní mezi Thunským a Brienzským jezerem. Od luxusních hotelů je přímý výhled na velikány Jungfrau, Eiger a Mönch. Odjezd podél Brienzského jezera přes průsmyk Brünig k jezeru Vierwaldstättersee. Podél malebného jezera až do Erstfeldu, kde se nachází severní portál nového Gotthadského železničního tunelu. Nejdříve navštívíte informační centrum o výstavbě tunelu. Na ploše 400 čtverečních metrů je multimediální výstava se všemi informacemi. Poté obdržíte speciální bundu a stavební přilbu a mikrobusy Vás odvezou štolou z Amstegu až do nitra Gottharského tunelu. Po vlastních nohou se budete moci projít tunelem, který bude v té době takřka před uvedením do provozu. Všechny detaily výstavby Vám vysvětlí odborný průvodce. Po uvedení do provozu již nebude 57 km dlouhý tunel přístupný veřejnosti, budou se tam rychlostí až 250 km/h prohánět vlaky mezi severem a jihem Evropy. Jedná se o jedinečnou neopakovatelnou příležitost vidět největší železniční stavbu Evropy na vlastní oči. Po prohlídce tunelu odjezd do Luzernu pod vrcholem Pilatus na břehu jezera Vierwaldstättersee. Prohlídka starobylého Luzernu s dřevěnými mosty Kappellbrücke a Spreuerbrücke, krásně zdobenými kostely a Lvím památníkem. Po prohlídce odjezd do ČR.

4. den

Návrat ráno.

Počasí

Kanton Bern

8°C Jasno

Kanton Curych

10°C Jasno

Kanton Graubünden

9°C Skoro jasno

Kanton Lucern

12°C Jasno

Kanton Sankt Gallen

11°C Polojasno

Kanton Ticino

12°C Jasno

Kanton Valais

12°C Jasno

Kanton Vaud

12°C Jasno

×