800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkolo Mont Blancu

  • Bezpečná túra po ledovci Glacier des Diablerets
  • Ženevské jezero i relaxace na hotelu

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd večer.

2. den

V noci průjezd Německem do Švýcarska. Prohlídka Bernu, hlavního města Švýcarska, jehož historické centrum je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Přejezd k Ženevskému jezeru, zastávka v mondénním Vevey, na promenádě u jezera populární socha Charlese Chaplina a památník Jana Palacha. Odjezd do Leysin na nádherné horské terase. Ubytování v hotelu Central Residence&Spa, v ceně ubytování je vstup do relaxačního centra s bazénem, vířivkou, saunou a párou. Před večeří vycházka na panoramatickou vyhlídku Prafandaz s vyhlídkou na Ženevské jezero. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd přes Les Diablerets do průsmyku Col du Pillon (1546 m n.m.). Gondolovou lanovkou na vrchol Scex Rouge (2940 m n.m.). Od vrcholové restaurace, kterou navrhl známý architekt Mario Botta, je nádherný kruhový rozhled. Hlavními dominantami jsou Mont Blanc, Matterhorn i Jungfrau. Bezpečná vycházka s minimálním převýšením po ledovci Glacier des Diablerets až ke skalní věži Quille du Diable. Návrat k lanovce a jízda zpět do průsmyku Col du Pillon. Z průsmyku sestup kolem krásného vodopádu do Les Diablerets. Procházka po horském středisku. Návrat do hotelu. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

4. den

Snídaně. Odjezd do údolí Rhony a z Martigny přejezd přes průsmyky Col de la Forclaz (1526 m n.m.) a Col des Montets (1461 m n.m.) do věhlasného Chamonix pod nejvyšší horou Evropy Mont Blanc. Gondolovou lanovkou na plošinu La Flégere, která je přírodním vyhlídkovým balkonem na oblast Mont Blancu a Chamonix. Vycházka po vrstevnici do mezistanice Plan Praz, odkud zpět lanovkou do Chamonix. Prohlídka města, které je známé mezi horolezci a lyžaři. Při cestě zpět krátká zastávka u přehrady Emosson v oblasti masivu Dents du Midi. Návrat do hotelu. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

5. den

Snídaně. Odjezd do luxusního Montreux. Ozubnicovou železnicí na vrcholek Rochers de Naye (2045 m n.m.), cestou vlak vystoupá ze subtropického klimatu do alpinského pásma. Z vrcholu kruhový rozhled na švýcarské a francouzské Alpy a rozlehlé Ženevské jezero. Další zajímavostí je tzv. Sviští ráj, kde žije až 14 druhů svišťů, které lze díky kamerám pozorovat přímo v norách. Po vychutnání rozhledů a občerstvení sjezd ozubnicovou železnicí do mezistanice Caux. Z mezistanice sestup do Montreux, procházka kolem mondénních hotelů a dále po promenádě podél jezera lemované palmami až k mohutnému vodnímu hradu Chillon. Návrat do hotelu. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

6. den

Snídaně. Odjezd do průsmyku Col des Mosses (1445 m n.m.). Výstup k jezeru Lac Lioson a dále na Pic Chaussy (2351 m n.m.) s kruhovým rozhledem, kterému opět dominuje Mont Blanc. Kdo si netroufá na výstup, může si dát okružní vycházku po náhorní plošině s minimálním převýšením do La Lecherette. Z vrcholu sestup zpět do průsmyku. Návrat do hotelu. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

7. den

Snídaně. Odchod ke kabinové lanovce a výjezd k otáčivé restauraci Kuklos s jedinečným panoramatickým pohledem od Eigeru přes Matterhorn až k Mont Blancu. Sestup k malému jezírku Lac d’Ai. Výstup do sedla pod skalní věží Tour d‘Ai, ze sedla nádherný zpětný pohled na restauraci Kuklos a výhled na Ženevské jezero. Sestup zpět k jezírku Lac d’Ai a dále do Leysin okolo jezírka Lac de Mayen pod stejnojmennou skalní věží. Cestou mimořádně zajímavé skalní útvary. Před odjezdem možnost procházky po Leysin. Odjezd do ČR.

8. den

Návrat ráno.

Počasí

Kanton Bern

16°C Převážně oblačno

Kanton Curych

16°C Dešťové přeháňky

Kanton Graubünden

20°C Převážně oblačno

Kanton Lucern

17°C Převážně oblačno

Kanton Sankt Gallen

16°C Převážně oblačno

Kanton Ticino

18°C Jasno

Kanton Valais

19°C Převážně oblačno

Kanton Vaud

17°C Převážně oblačno

×