800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyProdloužené letecké víkendy v Ženevě s výletem na Mont Blanc

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den:  Odlet z Prahy do Ženevy, odjezd z letiště do místa ubytování v Ženevě, individuální volno, nocleh.
2. den:  Snídaně, odjezd do centra Ženevy, kde následuje pěší prohlídka, během níž uvidíte nejvýznamnější pamětihodnosti města, např. katedrálu sv. Petra s románskými a gotickými prvky – zde můžeme obdivovat mj. kapli Makabejských, dále protestanský kostel Notre Dame la Neuve, proslavený reformátorskými kázáními Jana Kalvína, centrální náměstí Place Bourg de Four s malebnými domy, Radnici (Hotel de Ville), kde byla v přízemním sále Alabama podepsána roku 1864 první ženevská konvence Červeného kříže, Památník reformace s výjevy z dějin reformace či novodobý symbol města vodotrysk Jet d' Eau. Individuální volno, návrat do místa ubytování, nocleh.
3. den:  Snídaně, individuální program v Ženevě nebo možnost účasti na fakultativním výletu pod Mt. Blanc - po snídani dojedeme k návštěvě olympijského města Chamonix, ležícího pod nejvyšším evropským vrcholem Mt. Blanc. Výjezd lanovkou na Aguille du Midi do výšky 3482 m, odkud máte vrcholek Mt. Blancu téměř na dosah ruky (jízdné není v ceně). Při dobrém počasí je možno pokračovat lanovkou nad ledovcem Mt. Blancu až na vyhlídku Herbroner, ležící na francouzsko-italské hranici (jízdné cca 70 EUR není v ceně zájezdu). Návrat do místa ubytování a nocleh.
4. den:  Snídaně, individuální program v Ženevě nebo možnost účasti na fakultativním výletu do oblasti Ženevského jezera - po snídani odjezd do Vevey - města spojeného s firmou Nestlé a Charlie Chaplinem, který žil poblíž v usedlosti Manoir de Ban od roku 1953 až do své smrti v roce 1977. Krátká zastávka. Podle časových možností pokračování lodí (jízdenka cca 14 CHF není v ceně) do Montreux - města s jedinečnou promenádou a přímořskou atmosférou. Výjezd ozubnicovou železnicí na Rochers de Naye, nejkrásnější vyhlídku na Ženevské jezero (jízdenka není v ceně). Po návratu zpět se zastavíme u Chateau du Chillon, nejznámějšího hradu Švýcarska. Pokračování do Lausanne – Perly na jezeře, proslavené katedrálou – nejkrásnější gotickou stavbou ve Švýcarsku, jediným švýcarským metrem a olympijským muzeem a parkem, kde má sochu Emil Zátopek. Projdeme se centrem, kde se na malém centrálním náměstí Place Palud nachází místní orloj. Návrat do Ženevy a dále do místa ubytování, nocleh.
5. den:  Snídaně, individuální volno, odlet do Prahy.

Počasí

Kanton Bern

17°C Jasno

Kanton Curych

17°C Jasno

Kanton Graubünden

16°C Jasno

Kanton Lucern

16°C Jasno

Kanton Sankt Gallen

14°C Jasno

Kanton Ticino

19°C Jasno

Kanton Valais

18°C Jasno

Kanton Vaud

17°C Skoro jasno

×