800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyŠvýcarská klasika

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd večer.

2. den

V noci průjezd Německem do Švýcarska. Ráno návštěva Rýnských vodopádů. Mohutný Rýn o šířce 150 metrů se s hukotem řítí do hloubky 20 metrů, měřeno vodním průtokem jsou to nejmohutnější vodopády v Evropě. Další cesta Švýcarskem vede do oblasti Emmental. Malebně zvlněná krajina se starobylými vesničkami je domovem světoznámého sýra. Prohlídka ukázkové sýrárny s možností ochutnávky a nákupu sýra. Přejezd do Bernu - hlavního města Švýcarska. Prohlídka památkově chráněného centra (UNESCO) – zdobené domy s podloubím, barevné kašny, hodinová věž s orlojem, mohutná katedrála, budovy švýcarského parlamentu a Švýcarské národní banky. Celé historické centrum je ze 3 stran obklopeno tyrkysovou vodou řeky Aare. Z Bernu odjezd k Thunskému jezeru v oblasti Berner Oberland. Prohlídka Thunu, nad historickým městečkem se vypíná mohutný hrad se čtyřmi rohovými věžemi. Průjezd podél Thunského jezera do Interlaken, zde se poprvé otevře pohled na horské velikány Jungfrau, Eiger a Mönch. Ubytování v hotelu Schönbühl ve Wilderswilu, u hotelu je k dispozici pěkný venkovní bazén a přímo od hotelu je krásný výhled na vrcholy Jungfrau, Eiger a Mönch. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Celodenní výlet na Jungfraujoch - Top of Europe (3454 m n.m.) – nejvýše položené nádraží v Evropě. Odjezd proti toku říčky Lütschine do Lauterbrunnenu v hlubokém údolí pod masivem Jungfrau. Nad městečkem je známý vodopád padající z vysoké terasy. Výjezd ozubnicovou železnicí z Lauterbrunnenu přes Wengen až do sedla Kleine Scheidegg (2061 m n.m.). Celý výjezd poskytuje nádherné pohledy na hluboké údolí Lauterbrunnen a masivy Jungfrau a Mönch se sněhobílými ledovci. Wengen, ležící na horské terase, je cílovým místem lyžařských závodů Lauberhorn. Od horských hotelů v sedle Kleine Scheidegg se otvírá bezprostřední pohled na mohutnou severní stěnu Eigeru, která byla a je velkou výzvou pro horolezce z celého světa. Ze sedla pokračuje ozubnicová železnice tunelem vysekaným ve skále až na Jungfraujoch, které je s výškou 3454 m n.m. nejvýše položeným nádražím v Evropě. Při průjezdu tohoto unikátního stavebního díla jsou zastávky u vyhlídek Eigernordwand a Eismeer. Z nádraží je možno vyjít ven na ledovec, navštívit ledovcový palác s ledovými sochami a především výtahem vyjet na terasu Sphinx (3571 m n.m.) s panoramatickým výhledem na švýcarské Alpy a nejdelší alpský ledovec Aletsch. Po vychutnámí krásných pohledů návrat ozubnicovou železnicí na Kleine Scheidegg a dále do Grindelwaldu, trasa vede přímo pod severní stěnou Eigeru. Prohlídka atraktivního horského střediska, kterému kromě Eigeru dominují i další vrcholy Schreckhorn a Wetterhorn. Návrat autobusem do hotelu. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Prohlídka Interlaken – mondénních horských lázní mezi Thunským a Brienzským jezerem. Od luxusních hotelů je přímý výhled na velikány Jungfrau, Eiger a Mönch. Odjezd podél Brienzského jezera přes průsmyk Brünig do Alpnachstadu na břehu jezera Vierwaldstättersee. Lodní výlet po Vierwaldstättersee z Alpnachstadu do Luzernu. Dominantou plavby je mohutný masiv Pilatus, ale ani protilehlý vrchol Rigi se nechce nechat zahanbit. Město Luzern pod vrcholem Pilatus už zdaleka vítá věžemi svých kostelů. Po přistání prohlídka starobylého Luzernu s dřevěnými mosty Kappellbrücke a Spreuerbrücke, krásně zdobenými kostely a Lvím památníkem. Odjezd do Curychu - finanční metropole a největšího švýcarského města na břehu stejnojmenného jezera. Historické centrum je rozděleno řekou Limmat vytékající z Curyšského jezera. Při prohlídce nevynecháte ani známou finanční tepnu Bahnhofstrasse a kostel sv.Petra s kostelní věží s hodinami o největším průměru v Evropě (8,7 metru). Odjezd do ČR.

5. den

Návrat ráno.

Počasí

Kanton Bern

16°C Slabý déšť

Kanton Curych

17°C Převážně oblačno

Kanton Graubünden

18°C Mlžný opar

Kanton Lucern

16°C Dešťové přeháňky

Kanton Sankt Gallen

15°C Převážně oblačno

Kanton Ticino

20°C Převážně oblačno

Kanton Valais

19°C Převážně oblačno

Kanton Vaud

17°C Polojasno

×