800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyŠvýcarská riviéra s návštěvou Itálie

  • Jezerní promenáda v Luganu
  • Návštěva čokoládovny Alprose

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odjezd z Prahy v nočních hodinách hodinách.

2. den:

příjezd do města Chur a kolem slavné rokle Via Mala, kde si uděláme malou zastávku. Kolem středověkého města Bellinzona přijedeme ve večerních hodinách na naše ubytování ve švýcarském kantonu Ticino.

3. den:

po snídani si prohlédneme oblast v okolí metropole švýcarské riviéry Lugana, která je malebně obklopena palmami a horskými štíty. Nejprve se projdeme po jezerní promenádě v Luganu a podíváme se ke kostelu St. Lorenzo. Naší další zastávkou bude Melide, kde si prohlédneme Švýcarsko v miniaturách. Poté nás bude očekávat exkurze ve světoznámé čokoládovně Alprose, kde budeme mít možnost různé druhy čokolád nejen ochutnat, ale také si je výhodně zakoupit. Odpoledne strávíme v Bellinzoně - hlavním městě italského kantonu Ticino. Během naší procházky městem budeme míjet domy pastelových barev, lombardské oblouky a historické kostely. Jedinečnou atrakcí jsou hradby s cimbuřími, ze kterých se nám rozevře nádherný výhled nejen na bellinzonské pevnosti, ale uvidíme až k jezeru Maggiore. V podvečer se vrátíme do hotelu.

4. den:

tento den se po snídani vydáme do oblasti jezera Laggo Maggiore. Navštívíme Locarno – město oranžovníků a datlových palem se známou dominantou mariánského kostela Madonna del Sasso, jenž od města dělí jen několikaminutová jízda kolejovou lanovkou. Určitě bychom si neměli nechat ujít jednu z hlavních atrakcí jezera Lago Maggiore, kterou je plavba po jezeře. Budeme mít možnost připlout parníkem z přístavu Porto Ronco do umělecké a intelektuální Ascony, kdysi bývalé rybářské vesnice. Projdeme se kamennou ulicí, v jejíchž starobylých budovách můžeme obdivovat starožitnosti, šperky, módu nebo švýcarské hodinky. Před odjezdem si necháme chvilku k posezení na nábřeží lemovaném kavárnami a restauracemi, abychom si vychutnali neopakovatelnou atmosféru tohoto městečka. Do ticha starobylých vesniček s jednoduchými kamennými domy se ponoříme v izolovaném horském údolí Val Versazco, které je naprostým protikladem luxusních jezerních měst. V městečku Lavartezzo se projdeme po kamenném mostě, který se klene nad průzračnou smaragdovou vodou. Možnost koupání. Před návratem do hotelu se ještě podíváme k nejvýše položené přehradní nádrži v Evropě – k přehradě Vogorno, a tak si i my můžeme vyzkoušet skok na bungee jumping v místě, kde seskok filmoval James Bond.

5. den:

po snídani pojedeme k jezeru Lago di Como. Nedaleko jeho břehů zavítáme k vile Carlotta v Tremezzu. Tento elegantní letohrádek z 18. století stojí uprostřed překrásných zahrad s bujnou vegetací, kde na jaře rozkvétají rododendrony, kamélie a azalky. Odtud povede naše cesta malebnými italskými vesničkami lemujícími západní břeh jezera Como, kolem jezera Mezzola do Švýcarského kantonu Graubünden. Autobus vystoupá atraktivním horským průsmykem Maloja a zaveze nás do noblesního lázeňského letoviska Svatý Mořic, po prohlídce odjezd na ubytování. Nocleh.

6. den:

snídaně, odjezd zpět do ČR.

Počasí

Kanton Bern

21°C Polojasno

Kanton Curych

20°C Převážně oblačno

Kanton Graubünden

18°C Skoro jasno

Kanton Lucern

17°C Polojasno

Kanton Sankt Gallen

16°C Skoro jasno

Kanton Ticino

20°C Jasno

Kanton Valais

21°C Skoro jasno

Kanton Vaud

18°C Převážně oblačno

×