800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyŠvýcarské Alpy a jezera

Basilej | Curych | Chur | Davos | Tirano | Lugano | Luzern

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Basileje, z letiště odjezd místní dopravou do hotelu, ubytování. Prohlídka města, které leží na rozmezí tří zemí a které se může právem pyšnit nejkrásnější radnicí ve Švýcarsku, monumentálním minsterem, kde je hrobka Erasma Rotterdamského i nádhernou promenádou při Rýnu. Atmosféru města i nevšední pohled na jeho historickou část vypínající se nad řekou můžeme vychutnat nejen z historického mostu přes Rýn, ale i z četných přívozů přes něj. Podvečerní atmosféru města, které nezapře univerzitní charakter, můžeme poznat nejen v četných hospůdkách, ale i při šálku kávy v některé z restaurací s výhledem na řeku. Nocleh v hotelu.

2. den

Po snídani odjedeme do Curychu, zavazadla si dáme do úschovny na nádraží (poplatek cca 5,-CHF za kus není v ceně) a seznámíme se s největším městem Švýcarské konfederace, kterému vévodí dvouvěžový minstr, na jehož věži je socha Karla Velikého. V Curychu se dále nachází kostel sv. Petra s největším hodinovým ciferníkem na světě, Frauenminstr s Chagalovými vitrážemi a řada dalších zajímavostí. Krásný pohled na město se nám otevře z vyhlídky Lindenhof. Atmosféru města nejlépe poznáme z mostu u jezera přes řeku Limat odkud se otevírají nádherné pohledy na historickou část, stejně tak jako z noblesní Bahnhofstrasse plné bank, obchodů a butiků. Pokračujeme do střediska rétorománského Švýcarska Churu, města, kterému vévodí mohutná katedrála v níž je nejkrásnější vyřezávaný oltář ve Švýcarsku. Zavazadla si dáme do úschovy a prohlédneme si toto zajímavé historické města no řece Plesur. Pokračujeme k ubytování do významného střediska zimních sportů Davosu. Nocleh v hotelu.

3. den

Po snídani odjezd slavnou trasou Bernina expresu přes romantický Albulapass, kde vlak překonává převýšení systémem spirálových tunelů a velkoryse postavených viaduktů v několika patrech a dále pokračujeme přes stejnojmenný alpský průsmyk do Tirana, kam vláček klesá o úctyhodných 2000 m a v závěru si tato nejvíce klesající trasa adhezivní trati na světě pomáhá díky kruhovému viaduktu u Bruschia. Z Tirana pokračujeme autobusovou návaznou linkou do Lugana. Ubytování, nocleh.

4. den

Po snídani odjezd lodí do Melide, k návštěvě Swiss Miniatur, parku, kde se setkáte se všemi významnými stavbami Švýcarska v modelové podobě. Zajímavou atmosféru dokresluje modelová železnice s modely slavných švýcarských vlaků. Pokračujeme k návštěvě hory Monte Generoso, odkud se nám otevřou nádherné pohledy na oblast zdejších jezer. Po návratu do Lugana možnost výjezdu pozemní lanovkou na vyhlídku Mte. San Salvatore, návštěvu nádherné jezerní promenády i chrámu v centru města, kde je nádherná freska Poslední večeře Páně. Nocleh v hotelu.

5. den

Po snídani pojedeme vlakem jižní i severní rampou slavné Gotthardské dráhy, která podjíždí slavný průsmyk 14,8 km dlouhým tunelem do Flüelen, kde přestoupíme na parník, který nás po romantické plavbě po Vierwaldstättském jezeře dopraví do Luzernu, města, které se může pyšnit nejstarší mostní stavbou Švýcarska, slavným Kapličkovým mostem, který je jedním ze symbolů této země. Za návštěvu jistě stojí i zdejší jezuitský chrám a promenáda při řece Reuss. Ve městě je muzeum Richarda Wagnera a největší dopravní muzeum na světě. Ubytování, nocleh. Individuální prohlídka Luzernu.

6. den

Snídaně. Odlet v dopoledních hodinách.

Fakultativní příplatky

• jízdenka na vlak Pendolino Ostrava-Praha- Ostrava 490,- Kč • přípl. za jednolůž. pokoj 4.890,- Kč

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Kanton Bern

7°C Převážně oblačno

Kanton Curych

7°C Slabý déšť

Kanton Graubünden

7°C Dešťové přeháňky

Kanton Lucern

7°C Dešťové přeháňky

Kanton Sankt Gallen

5°C Slabý déšť

Kanton Ticino

6°C Jasno

Kanton Valais

7°C Převážně oblačno

Kanton Vaud

8°C Dešťové přeháňky

×