800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyŠvýcarské horské železnice

5-denní zájezd s denním přejezdem.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd ráno. Průjezd kolem Bodamského jezera do Švýcarska. Zastávka ve Vaduzu – hlavním městě Lichtenštejnska. Ubytování v hotelu Jürg Jenatsch v Parpan. Večeře. Nocleh.

2. den

Snídaně. Přejezd průsmykem Julier do údolí Engadin. Zastávka u kruhového viaduktu u Brusia, odjezd do Poschiava. Vlakem po trase Bernina Expressu přes průsmyk Bernina k ledovci Morteratsch, cestou vlak jede přes množství viaduktů, vycházka u ledovce. Odjezd do Sv. Mořice, prohlídka luxusních lázní. Vlakem po trase Glacier Expressu přes průsmyk Albula do Tiefencastelu, cestou vlak jede přes světoznámý viadukt Landwasser. Obě železnice jsou zapsány do památek UNESCO. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd do Churu. Vlakem do Arosy, vlak jede množstvím serpentin, mostů a tunelů. Prohlídka Arosy, nádherné ho střediska uprostřed hor. Výjezd gondo lovou lanovkou na Weisshorn (2653 m n. m.) – panoramatický rozhled. Návrat vlakem do Churu, prohlídka Churu – biskupského centra kantonu Graubünden. Návštěva známé rýnské soutěsky Via Mala. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Odjezd do Churu, nástup do Rhätische Bahn. Vlak jede hlubokou nedostupnou soutěskou Rýna až do Ilanzu. Odjezd do Disentisu s benediktinským opatstvím. Zastávka ve Wassenu s vyhlídkovou plošinou na točité tunely. Přejezd průsmykem Oberalp do Luzernu. Prohlídka Luzernu s dřevěnými mosty. Lodní výlet po jezeře Vierwaldstättersee s panoramatem mohutné hory Pilatus. Odjezd do ČR.

5. den

Návrat ráno.

Minimální výměna na vstupy

106 CHF.

Počasí

Kanton Bern

8°C Převážně oblačno

Kanton Curych

7°C Převážně oblačno

Kanton Graubünden

6°C Dešťové přeháňky

Kanton Lucern

6°C Slabý déšť

Kanton Sankt Gallen

5°C Slabý déšť

Kanton Ticino

14°C Jasno

Kanton Valais

7°C Převážně oblačno

Kanton Vaud

7°C Dešťové přeháňky

×