Zobrazit všechny nabídky
Švýcarsko

Švýcarské železnice nad Ženevským jezerem

   Poloha a popis

   1. den

   Odjezd večer.

   2. den

   V noci průjezd Německem a Švýcarskem do oblasti Ženevského jezera. Ráno příjezd do Lausanne. Prohlídka historického centra města s mohutnou katedrálou, přejezd do malebné přístavní čtvrti Ouchy. Lodní výlet po Ženevském jezeře až do Vevey, z lodi nádherné pohledy na oblast Lavaux s terasovými vinicemi patřícími mezi světové dědictví UNESCO. Při příjezdu do Vevey se postupně přibližuje vrchol Rochers de Naye a zasněžený hřeben Dents du Midi. Po výstupu z lodě odjezd do Aigle. Z Aigle vlakem do horského střediska Les Diablerets (1260 m n.m.) pod stejnojmenným masivem. Vlak jede zpětnými tunely a přes vysoké viadukty s výhledy. Po procházce horským střediskem odjezd do Leysin (1260 m n.m.) položeného na přírodní sluneční terase. Ubytování v hotelu Central Residence, v ceně ubytování je vstup do relaxačního centra s bazénem, vířivkou, saunou a párou. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

   3. den

   Snídaně. Sjezd ozubnicovou železnicí z horského Leysin do Aigle, v závěru se otevře nádherný letecký pohled na hrad Aigle. Vycházka k hradu Aigle obklopenému vinicemi. Odjezd do luxusního Montreux u Ženevského jezera. Ozubnicovou železnicí na Rochers de Naye (2045 m n.m.), vlak šplhá hodinu strmě od jezera až na vrchol. Z vrcholu panoramatický rozhled na švýcarské a francouzské Alpy a rozlehlé Ženevské jezero. Ve Svištím ráji můžete pozorovat 14 druhů svišťů. Sjezd ozubnicovou železnicí zpět do Montreux. Po návratu procházka po Montreux s luxusními hotely. Město bývalo místem častého pobytu skupiny Queen, proto na promenádě stojí socha Freddieho Mercuryho. Vycházka pobřežní promenádou lemovanou palmami z Montreux až k mohutnému hradu Chillon. Návrat do hotelu. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

   4. den

   Snídaně. Odjezd do Blonay mezi vinicemi nad Ženevským jezerem. Z Blonay jízda historickým vlakem s parní lokomotivou do železničního muzea Chamby, cestou přejezd viaduktu a výhledy na Ženevské jezero. Příjezd vlakem do unikátního muzea historických lokomotiv a vagonů. Po prohlídce a občerstvení jízda parním vlakem zpět do Blonay. Autobusem z Blonay do Montreux. Z Montreux populárním vlakem GoldenPass Panoramic až do Gstaadu. Vlak s panoramatickými vagony šplhá ze subtropického klimatu Ženevského jezera a po projetí tunelu u Jamanu se ocitne v alpinském prostředí Pays-d’Enhaut. Současně opouští frankofonní Švýcarsko a ocitá se v německy mluvícím. Prohlídka Gstaadu, kde často trávil volno anglický princ Charles. Průjezd údolím Simmental k Thunskému jezeru a dále odjezd do ČR.

   5. den

   Návrat ráno.

   Cena zahrnuje

   2 noci s polopenzí v hotelu (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a TV), vstup do relaxačního centra s bazénem v hotelu, dopravu luxusním autobusem, průvodce, mapu Švýcarska s informacemi.

   Poznámka

   Odjezdová místa Plzeň, Praha, Rokycany, Žebrák, a Beroun bez příplatku.

   Minimální výměna na vstupy

   132 CHF.