Zobrazit všechny nabídky
Švýcarsko

Švýcarské železnice UNESCO s denním přejezdem

   Poloha a popis

   1. den

   Odjezd ráno. Průjezd Německem do Švýcarska. Zastávka ve Vaduzu – hlavním městě Lichtenštejnska. Odjezd do Davosu (1560 m n.m.) – nejvýše položeného švýcarského města, ubytování v hotelu Ochsen přímo v centru. Večeře. Nocleh.

   2. den

   Snídaně. Výjezd do průsmyku Julier (2284 m n.m.), tento průsmyk využívali již Římané. Sjezd do údolí Engadin, odkud přes další průsmyk Bernina do údolí Val Poschiavo. Z Poschiava vlakem po trase Bernina Expressu do průsmyku Bernina (2238 m n.m.), vlak stoupá do hor přes množství viaduktů. V průsmyku Bernina je nádherné jezero Lago Bianco uprostřed velehor.  Odjezd do Svatého Mořice, prohlídka mondénních horských lázní. Ze Svatého Mořice vlakem po trase Glacier Expressu přes průsmyk Albula do Tiefencastelu, vlak jede soustavou kruhových tunelů a viaduktů nádhernou  alpskou přírodou. Vrcholem je přejezd světoznámého viaduktu Landwasser, 136 metrů dlouhý s poloměrem zatáčky 100 metrů. Železnice Rhétské dráhy přes průsmyky Bernina a Albula jsou zapsány do světového dědictví UNESCO. Z Tiefencastelu autobusem zpět do Davosu. Večeře. Nocleh.

   3. den

   Snídaně. Odjezd přes Klosters do Churu -  centra kantonu Graubünden a nejstaršího sídla ve Švýcarsku, první nálezy lidského osídlení jsou staré přes pět tisíc let. Vlakem do horské Arosy (1742 m n.m.), vlak  na trati dlouhé 26 kilometrů vystoupá o tisíc výškových metrů množstvím serpentin, mostů a tunelů, zlatým hřebem je přejezd viaduktu Langwieser. Prohlídka Arosy, nádherného střediska uprostřed hor. Návrat vlakem do Churu a prohlídka historického centra, město je sídlem biskupství již od středověku. Přejezd autobusem do Filisuru. Cestou dvě významné zastávky. První zastávka u kamenného železničního mostu Solisbrücke nad hlubokou soutěsku. Na druhé zastávce těsně před Filisurem krátká vycházka přímo pod impozantní oblouky viaduktu Landwasser. Možnost neopakovatelných fotozáběrů s projíždějícím Glacier Expressem. Vlakem z Filisuru do Davosu, vlak překonává viadukt Wiesen, s 210 metry délky a výškou téměř 90 metrů je nejvyšší v celé Rhétské dráze. Návrat do hotelu. Večeře. Po večeři procházka po Davosu a výjezd lanovkou na Schatzalp (1861 m n.m.). Ze Schatzalpu nádherný rozhled na Davos a okolní hory. Nocleh.

   4. den

   Snídaně. Odjezd do Churu, nástup do Rhétské dráhy a odjezd do Ilanzu. Vlak jede 400 metrů hlubokou soutěskou Rýna, nádherné pohledy skýtá mléčně zelený divoký Rýn a okolní vápencové skály. Odjezd do Disentisu, prohlídka benediktinského opatství. Přejezd přes průsmyk Oberalp do Andermattu. Zastávka ve Wassenu s vyhlídkovou plošinou na točité tunely Gotthardské dráhy, vlak projede okolo třikrát v různých výškách a směrech. Odjezd do Luzernu na břehu jezeru Vierwaldstättersee. Lodní výlet po jezeře, okolním horám dominuje mohutná hora Pilatus na jejímž úpatí se město rozkládá. Po přistání prohlídka historického centra Luzernu s dřevěnými mosty přes řeku Reuss. Odjezd do ČR.

   5. den

   Návrat ráno.

   Cena zahrnuje

   3 noci s polopenzí v hotelu (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a TV), vlakové jízdné Filisur-Davos, lanovku na Schatzalp, dopravu luxusním autobusem, průvodce, mapu Švýcarska s informacemi.

   Poznámka

   Odjezdová místa Plzeň, Praha, Rokycany, Žebrák a Beroun bez příplatku.

   Minimální výměna na vstupy

   85 CHF.