800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyWallis - Kanton plný čyřtisícovek

7-denní zájezd s turistikou.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd večer.

2. den

Ráno příjezd do kantonu Wallis. Dopoledne koupání v termálních lázních Bains de Saillon nádherně položených uprostřed vinic a hor. Ubytování v hotelu Forum v Martigny, díky kulinářskému umění majitele byla hotelová restaurace několik let v průvodci Michelin. Procházka po Martigny s amfiteátrem z doby římského osídlení. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd do údolí Val d’Annivieres, příjezd do Zinalu. Výjezd lanovkou na Sorebois, výstup do Col de Sorebois (2895 m n.m.). Ohromující pohled na údolí s protilehlými čtyřtisícovkami včetně Matterhornu a na přehradu Lac de Moiry. Sestup k přehradě a pohodlnou cestou po břehu až k mohutnému ledovci Moiry. Při návratu do hotelu zastávka v Grimentz s typickou lidovou architekturou. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Údolím Hérémence k horské přehradě Grand Dixence s nejvyšší betonovou přehradní hrází světa (285m), možnost prohlídky vnitřního zařízení hráze. Lanovkou ke koruně hráze, okružní túra podél přehrady a k chatě Cabane de Prafleuri (2662 m n.m.) s výhledy na přehradu, hory a ledovce. Při návratu do hotelu zastávka v Sionu – hlavním městě kantonu Wallis s hradem Tourbillon a opevněným kostelem Sv.Valérie. Večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně. Výjezd do průsmyku Grande St-Bernard (2469 m n.m) na švýcarsko-italské hranici. Sv.Bernard zde založil útulek pro poutníky, kde později mniši vyšlechtili populární bernardýny. Od horského jezera výstup do sedla Fenetre de Ferret (2698 m n.m.) s výhledem na Grand Combin a Mont Blanc. Sestup kolem jezírek Fenetre do údolí Val Ferret k autobusu. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

6. den

Snídaně. Odjezd do Täsche, zubačkou do Zermattu - nejbohatší obce ve Švýcarsku. Alpským metrem na Sunneggu (2288 m n.m.), v jezeru Leisee se zrcadlí mohutná pyramida Matterhornu. Sestup zpět do Zermattu. Prohlídka města s luxusními hotely, ale i starou architekturou. Zubačkou zpět do Täsche. Odjezd do ČR přes průsmyk Grimsel.

7. den

Návrat ráno.

Minimální výměna na vstupy

64 CHF.

Počasí

Kanton Bern

7°C Převážně oblačno

Kanton Curych

8°C Převážně oblačno

Kanton Graubünden

7°C Oblačno

Kanton Lucern

7°C Oblačno

Kanton Sankt Gallen

7°C Slabý déšť

Kanton Ticino

6°C Jasno

Kanton Valais

5°C Jasno

Kanton Vaud

8°C Oblačno

×