Zobrazit všechny nabídky
Tanzánie

Kilimandžáro cestou Marangu

   Poloha a popis

   Program zájezdu:

   1. den ODLET Z PRAHY DO TANZANIE

   V ranních hodinách odlet do Tanzanie. Večer přílet na letiště Kilimanjaro, vzdálené cca 50 km od města Moshi. Transfer do Moshi, ubytování v hotelu 3* se snídaní.

   2. den MOSHI – MARANGU GATE (1.980 m) – MANDARA (2.700 m)

   Snídaně, odjezd k vstupní bráně do NP Kilimanjaro – Marangu gate, ležící 1.980 m nad mořem. Po krátkých vstupních formalitách začnete výstup cestou deštným pralesem, kde lze pozorovat různé druhy lišejníků, kapradiny, obrovské staré stromy a drobounké různobarevné květiny. Tento den ujdete cca 9 km (3 - 4 hodiny cesty) k bodu zvanému Mandara, ležícímu v nadmořské výšce 2.700 m v blízkosti kráteru Maundi. Stravování a nocleh v kempu Mandara Hut.

   3. den MANDARA (2.700 m) - HOROMBO (3.720 m)

   Snídaně v kempu. Pokračování cesty k bodu Horombo.Cesta se bude zdát snadná, ale průvodce Vás bude nutit šetřit síly na poz - dější velmi náročný výstup. Okolní příroda se bude měnit před očima, nejdříve půjdete pustinou, která později přechází v drsnou, skalnatou, ale nádhernou krajinu s výhledem na další dva vulkanické vrcholky; Kibo a Mawenzi. Dnešní trasa je dlouhá cca 11 km, půjdete cca 5 - 6 hodin. Večeře a nocleh v kempu Horombo.

   4. den HOROMBO (3.720 m) – AKLIMATIZAČNÍ DEN

   Volný den v kempu. Aklimatizaci nelze podcenit, zvyšuje Vaši šanci na úspěšné zdolání vrcholu. Ve větších výškách je nedostatek kyslíku a hrozí horské nemoci. Stravování a nocleh v kempu.

   5. den HOROMBO (3.720 m) – KIBO (4.703 m)

   Po snídani pokračování treku k vrcholu Kibo, poslednímu místu s výskytem pramenité vody. Půjdete velice pomalu. Cesta je dlouhá cca 13 km a trvá 5 - 6 hodin. Dojdek dramatické proměně krajiny i počasí. Z dohledu Vám zmizí poslední zelené rostliny a počasí Vám ukáže svou odvrácenou tvář, citelně se ochladí a vítr zesílí. Pokud byste cítili, že počasí a vysoká nadmořská výška na Vás mají neblahý vliv, jste ztuhlí a špatně se Vám dýchá, můžete učinit zásadní rozhodnutí a nepokračovat ve výstupu dále, než do bodu Kibo, kde vyčkáte návratu zbytku skupiny z vrcholu. Večeře a přenocování v kempu Kibo.

   6. den KIBO HUT (4.703 m) – UHURU PEAK (5.896 m) – HOROMBO (3.720 m)

   Po půlnoci se vydáte na trek k nejvyššímu bodu Kilimanjara a Afriky vůbec - Uhuru Peak, který leží v nadmořské výšce 5.896 m. Swahilské slovo uhuru znamená svoboda. Cesta trvá cca 5 - 7 hodin. Nejprve dojdete do výšky 5.680 m k bodu Gilman‘s point. Budete-li dostatečně silní, půjdete další cca 2 hodiny k vrcholu Uhuru. Po dosažení vrcholu hory zde strávíte pár chvil, kdy se můžete kochat svým úspěchem a pořídit fotografie. Sestup k bodu Horombo přes bod Kibo, kde se případně připojí ti, kteří na výstup k vrcholu nenajdou dost sil. Večeře a nocleh v kempu Horombo.

   7. den HOROMBO (3.720 m) - MARANGU GATE - MOSHI

   Po snídani další sestup k bráně Marangu. Cestou můžete ještě obdivovat nádhernou přírodu NP Kilimanjaro. U brány Marangu Vás bude očekávat transfer do města Moshi. Po příjezdu do Moshi ubytování v hotelu 3*, nocleh. Večeři možno v hotelu dokoupit či si vyjít do restaurace ve městě.

   8. den MOSHI – ODLET DO PRAHY

   Snídaně v hotelu, check out a odpoledne transfer na letiště, odkud odlétáte zpět do Prahy.

   9. den PŘÍLET DO PRAHY

   V ranních hodinách přílet do Prahy.

   Poznámka: Jde o zájezd expedičního charakteru, v jehož průběhu může dojít ke změnám trasy a kategorie ubytování. Do Tanzanie je povinnost očkování proti žluté zimnici! Dětem do 10 let věku není dovoleno stoupat nad hranici 3.000 m nad mořem. Služby českého průvodce možno zajistit – cena na vyžádání. Prodloužení o safari či pobyt na Zanzibaru možné – cena na vyžádání.

   Cena zahrnuje

   - leteckou přepravu Praha – Kilimanjaro – Praha
   - letištní taxy
   - veškeré transfery na pevnině dle programu
   - vstupy do NP Kilimanjaro a poplatky s tím spojené, povinné záchranářské - poplatky během výstupu
   - 2 x ubytování v Moshi v hotelu 3* se snídaní
   - 5 x ubytování v chatkách dle programu výstupu s plnou penzí
   - výstup cestou Marangu dle programu
   - anglicky hovořícího profesionálního horského vůdce, kuchaře a nosiče během výstupu

   Cena nezahrnuje

   - vízum do Tanzanie (po příletu za 50,- USD)
   - spací pytel
   - spropitné (doporučené spropitné 7 - 15 USD/os./den)
   - cestovní pojištění