800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNaše představa o ideálním programu pro první návštěvu Tanzanie

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy
Odlet z Prahy přes Frankfurt a Addis Ababa do Arushy.

2. den

Přílet do Arushy
V odpoledních hodinách přílet Arushy, setkání se zástupcem Marco Polo a transfer do hotelu. Odpoledne volný program.

Ubytování v hotelu: THE ARUSHA HOTEL

3. den

Arusha - Ngorongoro
Po snídani se setkáte s Vaším průvodcem a odjíždíte ke kráteru Ngorongoro, příjezd do lodže na oběd a poté se vydáte na návštěvu masajské vesnice.

Ubytování v lodži: NGORONGORO RHINO LODGE.

4. den

Kráter Ngorongoro
Čeká Vás nádherný, ale velmi dlouhý a náročný den. Časně ráno vyrazíte na dno kráteru. Slunce se začíná prodírat prstencem mraků na hraně kráteru, predátoři dokončují svůj noční lov a tráva je vlhká rosou. Prohlédnete si část kráteru, který je naprosto oprávněně nazýván přírodním divem světa a je památkou Unesco - prohlédnete si pobřeží alkalického jezera, které každé ráno přivítá stovky plameňáků a kde žije velké množství antilop, zeber a pakoňů - poobědváte v akáciovém háji, kde hledají stín a potravu mohutní sloní samci a půvabné antilopy vodušky a odpoledne projedete zbývající část parku se stády buvolů a pakoňů a také masajskou vesnici. V kráteru žije veliká populace hyen a lvů, takže naděje na setkání je velmi vysoká – v podvečer se vrátíte do lodge a na terase se skleničkou v ruce si znovu uvědomíte, jak jedivoká příroda krásná.

Ubytování v lodži: NGORONGORO RHINO LODGE

Ngorongoro Conservation Area
Ngorongoro Conservation Area je velké území o rozloze asi 8300km², které leží v severní Tanzánii a jeho severozápadní hranice se napojuje na Serengeti National Park. Ngorongoro Conservation Area je zapsán do seznamu přírodních památek UNESCO. V této oblasti se také nachází Ngorongoro Crater, který je označován za ráj zvířat na zemi.
Velice známé místo je ještě Olduvai Gorge, kde R. Leakey a tým archeologů objevil nejstarší dochovanou kostru lidoopa. Pro toto území jsou charakteristické velké kopce střídající se rovinatým terénem a trnitým bušem. Charakteristické pro toto místo je také spousta původních Masajů, kteří zde mají povoleno žít a pást jejich dobytek, kterého je místy víc, než divokých zvířat.
V této oblasti žijí ve velkých počtech zebry, sloni, žirafy, pakoně, gazely Thomsonovy a další kopytníci. Samozřejmostí jsou i šelmy jako například hyeny, lvi a gepardi.

5. den

Ngorongoro - Serengeti
Po snídani se vydáte na cestu do Serengeti. Projedete chráněným územím Ngorongoro a překročíte hranici národního parku Serengeti. Po cestě si dáte oběd formou pikniku. Samotná cesta již bude formou safari a cestou se také zastavíte v tzv. kolébce lidstva – Olduvai Gorge.

Ubytování v kempu: KATI KATI TENTED CAMP
Tento mobilní kemp je umístěn v centrální části Serengeti, což je velmi strategická výchozí pozice pro safari. Tvoří jej pouhých 10 stanů (každý s vlastním příslušenstvím), takže si zde opravdu můžete nerušeně užít atmosféry afrického safari.

6. den

Serengeti
Ranní a odpolední safari v Serengeti. Na safari se vyjíždí brzy ráno a pozdě odpoledne právě z toho důvodu, že zvířata bývají v tuto dobu nejaktivnější a také loví.

Ubytování v kempu:KATI KATI TENTED CAMP

Serengeti
Legendární park Serengeti jistě není potřeba příliš představovat. Je zapsán do seznamu přírodních památek UNESCO. Byl založen roku 1951 a asi nejvíce ho proslavil Bernhard Grzimek s jeho synem. Napsali o Serengeti knihu a natočili světoznámý stejnojmennýfilm "Serengeti nesmí zemřít", který byl oceněn Oscarem. Serengeti znamená v jazyce Masajů „nekonečné pláně“ a sami zjistíte, že je to název opravdu trefný. Každoročně se zde odehrává jeden ze zázraků přírody – migrace více než dvou a půl miliónu pakoní, gazel a zeber, která je největším stěhování savců na naší planetě.

7. den

Serengeti - Arusha - Zanzibar
Po snídani odjíždíte zpět do Arushy a odlétáte na Zanzibar. Po příletu transfer do hotelu.

Ubytování v hotelu: LANGI LANGI BEACH BUNGALOWS 3*

8. - 9. den

Zanzibar
Pobyt v hotelu na Zanzibaru.

LANGI LANGI BEACH BUNGALOWS 3*
Jednoduše a účelně zařízené pokoje umístěné do bungalovů. Velikost pokojů se liší podle jednotlivých kategorií. Všem pokojům je pak společné následující vybavení: větrák, klimatizace, lednička a sejf a každý z pokojů má verandu nebo balkón.
Hotel je pojmenovám po velmi aromatické květině a naleznete ho na jedné z nejkrásnějších pláží Zanzibaru.
Příjemnou rodinnou atmosféru doplňuje klídná lokalita. Pláž Nungwi je sice známá pro své párty, ale v okolí Langi Langi nic podobného nenaleznete.
V blízkost je možné využít nabídku několika restaurací. Hotel je ideálním místek k odpočinku od moderních technologií (wifi pouze v hotelové restauraci).
Z hotelu je dobrá dostupnost na potápění a šnorchlování.

10. den

Odlet ze Zanzibaru
Transfer na letiště a odlet přes Addis Ababu a Frankfurt zpět do Prahy.

11. den

Přílet do Prahy
Přílet do Prahy je plánován v dopoledních hodinách.

Počasí

Zanzibar

26°C Převážně oblačno

×