800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKILIMANDŽÁRO SE SAFARI A ZANZIBAR

Pro milovníky dobrodružství toužící setkat se s divokými zvířaty, zdolat nejvyšší horu Afriky a poté si odpočinout na bílých plážích „ostrova koření“.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den

ODLET Z PRAHY, PŘÍLET DO TANZANIE
V ranních hodinách odlet do Tanzanie. Večer přílet na letiště Kilimanjaro, vzdálené cca 55 km od města Arusha. Transfer do Arushy, ubytování v hotelu 3* se snídaní.

2. den

ARUSHA – NP SERENGETI
Snídaně v hotelu, transfer do NP Serengeti. Cesta trvá cca 6 hodin. Oběd formou balíčku. Odpolední safari v NP Serengeti, proslaveným zejména každoroční migrací obrovských stád zvěře. NP Serengeti o rozloze cca 15.000 km2 leží na severu země a od keňského NP Masai Mara je oddělen řekou Mara. Na nekonečných pláních Serengeti se setkáte s různými druhy antilop, zebrami, žirafami, pakoni, buvoly, lvy, levharty, gepardy, slony, hrochy, dalšími zvířaty a různými druhy ptáků. Večeře a nocleh v lodži 3*.

3. den

NP SERENGETI
Snídaně, celodenní safari v NP Serengeti s obědem formou balíčku. Vydáte se po stopách „Velké 5“, kam řadíme lva, buvola, slona, nosorožce a levharta. V podvečer návrat do lodže na večeři a přenocování.

4. den

NP SERENGETI - KRÁTER NGORONGORO
Za úsvitu tradiční ranní safari, kdy máte nejvyšší šanci spatřit např. divoké kočky při lovu. V ranních hodinách panují nižší teploty a zvěř je tudíž nejvíce aktivní. Návrat na bohatou snídani do lodže, poté odjezd do kráteru Ngorongoro. Cesta vede územím NP Serengeti, cestou můžete ještě pozorovat zvěř a přírodu. Oběd formou pikniku. Zastávka v muzeu Olduvai, kde byly nalezeny 2. nejstarší ostatky australopitheka a kde se nacházejí odlitky kostí pravěkých zvířat. Po prohlídce muzea pokračování cesty s možností návštěvy masajské vesničky (fakultativně za příplatek). Navečer příjezd do lodže 3*, nabízející úžasný výhled do kráteru, večeře a nocleh.

5. den

KRÁTER NGORONGORO - MOSHI
Po snídani sestup na dno kráteru, který je nazýván 8. divem světa. Safari v délce 6 hodin s obědem formou balíčku. Kráter Ngorongoro je kaldera zaujímající rozlohu cca 8.000 km2, která se zformovala propadnutím vulkánu do magmatického kotle po velmi silném sopečném výbuchu. Dnes je kráter uzavřenou oblastí, hostící unikátní ekosystém. Svůj domov zde díky dostatku vody i pastvy našlo mnoho afrických savců; a to jak migrující zvěř a kočkovité šelmy, tak i ohrožení černí nosorožci a další druhy zvířat. Po skončení safari transfer do Moshi, posledního městečka před vstupní bránou do NP Kilimanjaro. Večeře a nocleh v hotelu 3*.

6. den

MOSHI – MARANGU GATE (1.980 m) – MANDARA (2.700 m)
Velmi časná snídaně, v cca 03:30 hod odjezd k vstupní bráně do NP Kilimanjaro – Marangu gate, ležící 1.980 m nad mořem. Po krátkých vstupních formalitách začnete výstup cestou deštným pralesem, kde lze pozorovat různé druhy lišejníků, kapradiny, obrovské staré stromy a drobounké různobarevné květiny. Tento den ujdete cca 9 km (3 - 4 hodiny cesty) k bodu zvanému Mandara, ležícímu v nadmořské výšce 2.700 m v blízkosti kráteru Maundi. Stravování a nocleh v kempu Mandara Hut.

7. den

MANDARA (2.700 m) – HOROMBO (3.720 m)
Snídaně v campu. Pokračování cesty k bodu Horombo.Cesta se bude zdát snadná, ale průvodce Vás bude nutit šetřit síly na pozdější velmi náročný výstup. Okolní příroda se bude měnit před očima, nejdříve půjdete pustinou, která později přechází v drsnou, skalnatou, ale nádhernou krajinu s výhledem na další dva vulkanické vrcholky; Kibo a Mawenzi. Dnešní trasa je dlouhá cca 11 km, půjdete cca 5 - 6 hodin. Večeře a nocleh v kempu Horombo.

8. den

HOROMBO (3.720 m) – AKLIMATIZAČNÍ DEN
Volný den v kempu. Aklimatizaci nelze podcenit, zvyšuje Vaši šanci na úspěšné zdolání vrcholu. Ve větších výškách je nedostatek kyslíku a hrozí horské nemoci. Stravování a nocleh v kempu.

9. den

HOROMBO (3.720 m) – KIBO (4.703 m)
Po snídani pokračování treku k vrcholu Kibo, poslednímu místu s výskytem pramenité vody. Půjdete velice pomalu. Cesta je dlouhá cca 13 km a trvá 5 - 6 hodin. Dojde k dramatické proměně krajiny i počasí. Z dohledu Vám zmizí poslední zelené rostliny a počasí Vám ukáže svou odvrácenou tvář, citelně se ochladí a vítr zesílí. Pokud byste cítili, že počasí a vysoká nadmořská výška na Vás mají neblahý vliv, jste ztuhlí a špatně se Vám dýchá, můžete učinit zásadní rozhodnutí a nepokračovat ve výstupu dále, než do bodu Kibo, kde vyčkáte návratu zbytku skupiny z vrcholu. Večeře a přenocování v kempu Kibo.

10. den

KIBO HUT (4.703 m) – UHURU PEAK (5.896 m)
Po půlnoci se vydáte na trek k nejvyššímu bodu Kilimandžára a Afriky vůbec - Uhuru Peak, který leží v nadmořské výšce 5.896 m. Swahilské slovo uhuru znamená svoboda. Cesta trvá cca 5 - 7 hodin. Nejprve dojdete do výšky 5.680 m k bodu Gilman‘s point. Budete-li dostatečně silní, půjdete další cca 2 hodiny k vrcholu Uhuru. Po dosažení vrcholu hory zde strávíte pár chvil, kdy se můžete kochat svým úspěchem a pořídit fotografie. Sestup k bodu Horombo přes bod Kibo, kde se případně připojí ti, kteří na výstup k vrcholu nenajdou dost sil. Večeře a nocleh v kempu Horombo.

11. den

HOROMBO (3.720 m) - MARANGU GATE - ARUSHA
Po snídani další sestup k bráně Marangu. Cestou můžete ještě obdivovat nádhernou přírodu NP Kilimanjaro. U brány Marangu Vás bude očekávat transfer do města Arusha. Po příjezdu do Arushy ubytování v hotelu 3*, večeře a nocleh.

12. den

ARUSHA - ZANZIBAR
Snídaně, transfer na letiště v Arushe a odlet na ostrov Zanzibar. Po příletu na Zanzibar transfer do hotelu 3* na sever ostrova do letoviska Nungwi. Ubytování v hotelu se snídaní a zasloužený odpočinek na bílých plážích „ostrova koření“.

13. - 14. den

POBYT NA ZANZIBARU
Relaxace v hotelu, program je individuální. Koupání, opalování, vodní sporty, pro zájemce možnost fakultativních výletů po ostrově.

15. den

ODLET ZE ZANZIBARU
Snídaně v hotelu, check out a odpoledne transfer na letiště, odkud odlétáte zpět do Prahy.

16. den

PŘÍLET DO PRAHY
V ranních hodinách přílet do Prahy.

Info

Jde o zájezd expedičního charakteru,v jehož průběhu může dojít ke změnám trasy, doby pobytu a kategorie ubytování. Do Tanzanie je povinnost očkování proti žluté zimnici!

Počasí

Zanzibar

26°C Převážně oblačno

×