800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySafari v srdci divočiny - výpravné safari

Výpravné safari v Tanzánii s luxusním ubytováním. Program určený pro klienty toužící po vzrušujících setkáních s pravou africkou divočinou a zároveň hledající luxusní azyl ve špičkových hotelech umístěných přímo v buši. Zároveň jde o zájezd umožňující pružný výběr termínu prakticky po celý rok.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA – ARUSHA
Odlet z Prahy do Tanzanie na letiště Kilimanjaro. Po příletu transfer do hotelu 5* v Arushe. Nocleh v hotelu se snídaní.

2. den

ARUSHA – LAKE MANYARA
Po snídani odjezd do NP Lake Manyara, který je vzdálen cca 2 hodiny jízdy. Oběd formou pikniku. Po obědě safari v parku. Tento nejmenší tanzanský NP nabízí úchvatnou podívanou zejména na pestrý ptačí život, žije zde okolo 350 druhů ptáků, např. plameňáci, pelikáni, čápi, volavky a další. Okolní deštný prales je oblíbeným útočištěm slonů, lesoňů a tzv. „stromových lvů“, kteří se v tomto NP naučili hledat klid ke spánku na stromech. Po skončení safari odjezd do Lake Manyara Serena lodge, večeře a přenocování.

3. den

NP SERENGETI
Po snídani odjezd do NP Serengeti. Cesta vede chráněnou oblastí Ngorongoro, na niž NP Serengeti přímo navazuje. Zastávka u známého archeologického naleziště Olduvai Gorge, kde byly objeveny fosilní ostatky australopitheka žijícího před 1,8 mil. let. Prohlídka muzea a oběd formou pikniku. Vjezd do NP Serengeti bránou Naabi Hill. Odpolední safari v Serengeti. Večer příjezd do Serengeti Serena lodge. Večeře a nocleh.

4. den

NP SERENGETI
Celodenní safari v Serengeti s obědem formou pikniku, či v lodgi. Serengeti je nej­větším tanzanským NP, který zasahuje až na území Keni. Serengeti znamená masajsky „nekonečná pláň“, což vystihuje krajinu parku, kde se daleko do všech stran rozprostírá savana hostící permanentně přes 1 mil. kusů migrující zvěře – hlavně pakoňů, zeber a gazel Impala. Ze savany vystupují tzv. kopjes, žulové a granitové útvary, na kterých rádi odpočívají predátoři. Můžeme zde pozorovat hrochy, slony, žirafy a další druhy zvěře a ptac­tva. Park je celosvětově proslaven díky každoroční migraci obrovských stád pakoňů a zeber. Večeře a nocleh v Serengeti Serena lodgi.

5. den

KRÁTER NGORONGORO
Po snídani odjezd do chráněné oblasti Ngorongoro. Cestou si užijete safari v NP Serengeti. Oběd formou pikniku na bráně Naabi Hill. Dále pojedete oblastí Malanja, kte­rá je domovem Masajů. Uvidíte jejich vesničky a pastevce krav. Odpoledne příjezd do Ngorongoro Serena lodge, umístěné na okraji kráteru Ngorongoro s úchvatným výhledem na východ slunce nad kráterem. Večeře a přenocování v lodg.

6. den

NGORONGORO – LAKE MANYARA
Snídaně a odjezd do kráteru na safari v délce 6 hodin. Kráter Ngorongoro je propadlý vulkán, který vznikl po silném výbuchu sopky, která bývala vysoká jako Kilimanjaro. Dnes je kráter uzavřenou oblastí s nejvyšší celoroční koncentrací zvěře na světě, hostící unikátní ekosystém. Najdeme zde savany, lesíky i jezírka. Svůj domov tu díky dostatku pastvy i vody našlo mnoho afrických savců; a to migrující zvěř, kočkovité šelmy, sloni, hroši a také ohrožení nosorožci černí. Jedná se o jedno z posledních míst, kde je velká šance vidět kompletní „velkou pětku“, tzn. lva, levharta, buvola, slona a nosorožce. Oběd formou pikniku. Cestou do lodge návštěva Masajské bomy. Večeře a přenocování v Lake Manyara Serena lodgi.

7. den

LAKE MANYARA – ARUSHA
Po snídani odjezd zpět do Arushy přes městečko Mto Wa Mbu a území velké příkopové propadliny Great Rift Valley. Okolo poledne příjezd do Arushy do hotelu 5*, volno na relaxaci. Nocleh se snídaní. Fakultativně možnost odletu na ostrov Zanzibar k dalšímu pobytu.

8. den

ARUSHA – PRAHA
Celý den volno, možnost relaxace u hotelového bazénu. V odpoledních hodi­nách transfer na mezinárodní letiště Kilimanjaro a odlet zpět do Prahy.

9. den

PŘÍLET DO PRAHY

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Zanzibar

32°C Polojasno

×