800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySeverní okruh v luxusním stylu

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Praha - Kilimanjaro
Odlet z Prahy v ranních hodinách, večer přílet na letiště Kilimanjaro. Po vyřízení vstupních formalit na vás bude čekat řidič a odveze vás do hotelu. Ubytování a nocleh.

Ubytování: Arusha Coffee Lodge

2. den

Arusha - Tarangire
Po snídani v hotelu transfer na letiště v Arushe a přelet malým letadlem do národního parku Tarangire. Po příletu bude čas na dopolední safari, po kterém bude následovat oběd v kempu. Po obědě budete mít čas na odpočinek před dalším safari. Na večeři se opět vrátíte do kempu.

Národní park Tarangire
Národní park Tarangire je známý především velkým množstvím slonů a impozantních baobabů. Potkáte zde celou řadu zvířat: buvoly, žirafy, zebry, antilopy a další. V období od prosince do března tudy procházejí stáda migrujících zvířat.

3. den

Tarangire
Dnes strávíte celý den v národním parku Tarangire. Čeká vás ranní i odpolední safari.

4. den

Tarangire - Ngorongoro
Po snídani opustíte národní park Tarangire a vydáte se do chráněné oblasti Ngorongoro. Na oběd se zastavíte cestou na farmě Gibb's. Po obědě budete pokračovat ke kráteru Ngorongoro. Ubytujete se v lodži Serena, která je postavená přímo na jeho okraji.
Kráter Ngorongoro
Když se před 2,5 milióny let zřítil vulkán, zanechal po sobě obrovský kráter, v němž se dnes nachází největší koncentrace velkých savců na světě – žije jich tu na 30 000. Kráter je 600 metrů hluboký s průměrem přibližně 20 km. Jedná se o největší neporušenou a nezatopenou kalderu na světě. Na dně kráteru najdete zásadité jezírko Makadi, které se v období sucha zbarví do růžova hejny plameňáků. Najdete zde i rozlehlý akáciový porost, křoviny, travnaté pláně i močály. Tento přírodní div je samozřejmě zapsán na seznamu přírodního dědictví organizace UNESCO. Najdete zde velké množství býložravců, mimo jiné pakoně, zebry, buvoly, gazely, antilopy losí, prasata bradavičnatá a samozřejmě také slony a nosorožce. S nimi zde samozřejmě prostor sdílejí šelmy, velmi běžně jsou zde k vidění lvi, hyeny a šakali.

5. den

Kráter Ngorongoro
Čeká vás nádherný, ale velmi dlouhý a náročný den. Časně ráno vyrazíte na dno kráteru. Slunce se začíná prodírat prstencem mraků na hraně kráteru, predátoři dokončují svůj noční lov a tráva je vlhká rosou. Prohlédnete si část kráteru, který je naprosto oprávněně nazýván přírodním divem světa a je památkou Unesco - prohlédnete si pobřeží alkalického jezera, které každé ráno přivítá stovky plameňáků a kde žije velké množství antilop, zeber a pakoňů - poobědváte v akáciovém háji, kde hledají stín a potravu mohutní sloní samci a půvabné antilopy vodušky a odpoledne projedete zbývající část parku se stády buvolů a pakoňů a také masajskou vesnici. V kráteru žije veliká populace hyen a lvů, takže naděje na setkání je velmi vysoká - v podvečer se vrátíte do lodge a na terase s nápojem v ruce si znovu uvědomíte, jak je divoká příroda krásná.

6. den

Ngorongoro - Serengeti
Po snídani se vydáte do národního parku Serengeti. Oběd budete mít cestou formou pikniku. Po cestě budete pozorovat africkou přírodu i zvířata a odpoledne dorazíte do kempu Kusini, kde se ubytujete. Večeře v kempu.

Serengeti
Legendární park Serengeti jistě není potřeba příliš představovat. Je zapsán do seznamu přírodních památek UNESCO. Byl založen roku 1951 a asi nejvíce ho proslavil Bernhard Grzimek s jeho synem. Napsali o Serengeti knihu a natočili světoznámý stejnojmenný film "Serengeti nesmí zemřít", který byl oceněn Oscarem. Serengeti znamená v jazyce Masajů „nekonečné pláně“ a sami zjistíte, že je to název opravdu trefný. Každoročně se zde odehrává jeden ze zázraků přírody – migrace více než dvou a půl miliónu pakoní, gazel a zeber, která je největším stěhování savců na naší planetě.

7. den

Serengeti
Dnes strávíte celý den prozkoumáváním krás této jedinečné lokality.

8. den

Serengeti - Arusha
Po snídani poletíte malým letadlem zpět do Arushi. tady vás čeká oběd v Arusha Coffee Lodge, kde také budete mít odpoledne k dispozici pokoj, abyste se osvěžili před cestou zpět.
Navečer transfer na letiště a odlet do Evropy.

9. den

Přílet do Prahy

Počasí

Zanzibar

27°C Převážně oblačno

×