800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTanzanie aktivně

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Přílet do Tanzanie
Po přistání na mezinárodním letišti Kilimanjaro na vás bude čekat zástupce CK, který Vás odveze do Ilboru Lodge, kde se bude podávat večeře a strávíte zde také vaší první noc v Africe.

Ubytování: Ilboru Lodge ***
Strava: Večeře

2. den

Výlet na stráně hory Mt. Meru
Po snídani vyrazíte s pravým masajským průvodcem pěšky k druhé nejvyšší hoře Tanzanie - Mt Meru. Cesta vám představí typickou krajinu s množstvím farem, vynikajících výhledů na hory, do údolí, na famózní vodopády a na místní scenérie.
Odpoledne se vrátíte do lodge a večer si užijete relaxování a odpočinek po příjemně stráveném dni.
Ubytování: Ilboru Lodge ***
Strava: Snídaně, oběd, večeře

3. den

Národní park Manyara
Hned ráno vyrazíme do národního parku Manyara, kde pro vás bude připravené celodenní safari v džípu 4x4.
Nejmenší národní park severní Tanzanie, nabízí svým návštěvníkům možnosti pozorovat smečky lvů, skupiny slonů, stáda žiraf, nebo buvolů a mnoho dalších zvířat. Park se rozprostírá na březích jezera Manyara v oblasti Velké příkopové propadliny. Navečer přejedete do Bashay Rift Lodge, která je situována uprostřed kávových plantáží.
Ubytování: Bashay Rift Lodge****
Strava: Snídaně, oběd, večeře

4. den

Sloní jeskyně a vyjížďka na horských kolech
Ráno se krátce přemístíte autem z lodge, tak abyste si co nejvíce užili sloní jeskyni a odpolední vyjížďku na horských kolech. Průvodce vás povede skrz bujně rostoucí les na jižní straně kráteru Ngorongoro k sloní jeskyni a vodopádu Endoro.
Cesta k vodopádu vede po mírné pěšině a nezabere vám více jak dvě a půl hodiny chůze. V průběhu dne se budete potkávat s množstvím divoké zvěře, jako jsou například nejmenší antilopy světa, nejrůznějších druhy ptactva, nebo sloni, kteří přicházejí do oblasti doplnit sůl z minerálů. Tímto způsobem vznikají sloní jámy, do kterých se po letech hloubení může tlustokožec bez problému schovat. Cestu zakončíte u vodopádu, který padá do údolí ze stometrové výšky. Následně vás vyzvedne řidič a odveze zpět do lodge na oběd. Po obědě a odpočinku přijde na řadu trochu sportování. Ale nebojte, nejedná se o žádný závod, nýbrž pohodovou vyjížďku na kole africkou přírodou. Cesta začne mírně z kopce a ze začátku budete míjet převážně plantáže a pole místních zemědělců. Ti do oblasti v mnoha případech přišli z jiných částí země, právě za úrodnou půdou vhodnou k pěstování například kávy nebo slunečnic. V závěru výletu se vrátíte zpět do lodge, a po dni plném zážitků nebude ostuda, když kolo do kopce potlačíte vedle sebe. Alternativou k cyklistickému odpoledni je návštěva vesnice Bashay, kde vám Masajští obyvatelé představí, jak hospodaří.
Ubytování: Bashay Rift Lodge****
Strava: Snídaně, oběd, večeře

5. den

Kráter Ngorongoro
Ráno po snídani opustíte lodgi a vyrazíte do kráteru Ngorongoro. Čeká vás celodenní safari v oblasti s největší koncentrací volně žijících velkých savců na světě. Když se před 2,5 milióny let zřítil vulkán, zanechal po sobě obrovský kráter, v němž se dnes nachází na 30 000 kusů zvěře. Kráter je 600 metrů hluboký s průměrem přibližně 20 km. Jedná se o největší neporušenou a nezatopenou kalderu na světě. Na dně kráteru najdete zásadité jezírko Makadi, které se v období sucha zbarví do růžova hejny plameňáků. Najdete zde i rozlehlý akáciový porost, křoviny, travnaté pláně i močály. Tento přírodní div je samozřejmě zapsán na seznamu přírodního dědictví organizace UNESCO.
Najdete zde velké množství býložravců, mimo jiné pakoně, zebry, buvoly, gazely, antilopy losí, prasata bradavičnatá a samozřejmě také slony a nosorožce.
S nimi zde prostor sdílejí šelmy. Velmi běžně jsou zde k vidění lvi, hyeny a šakali.
Dnešní noc strávíte v africké přírodě ve stanech postavených pod hvězdami. Stany jsou pro jednu až dvě osoby a jsou kompletně vybaveny postelemi, přikrývkami a polštáři. V kempu se nachází chemická toaleta, dále polní kuchyně, o kterou se stará kuchař a společný stan sloužící jako jídelna.
Ubytování: Ilimisigyo Bivouac
Strava: Snídaně, oběd, večeře

6. den

Mt. Lemagrut
Brzy ráno se přemístíte k úpatí hory Mt. Lemagrut, jedné z nejvyšších hor v zemi (3 200 m. n. m.).
Výstup nemůže být srovnáván s výstupem na Mt. Kilimanjaro, nebo Mt. Meru, přesto se jedná o hezký sportovní výkon, za který budete odměněni krásnými výhledy do krajiny. Ze začátku výletu je na programu dvouhodinové stoupání, při kterém se bude stále více ukazovat pohled na kráter Ngorongoro a slané alkalické jezero Eyasi. Dále budete postupovat skrz hustý les až do sedla a nakonec na vrchol, odkud se naskýtá jedinečný pohled na pláně Serengeti. Na vrcholu bude dostatek času a tak si při kochání okolní krajinou vychutnáte připravený piknik. Odpoledne se vydáte na cestu zpět. Průvodce vás provede údolími a podél masajských vesnic a jejich obyvatel, u kterých se můžete zastavit a seznámit se s nimi.
Následně sklesáte zpět k autu. Cestou vás bude kromě průvodce doprovázet ozbrojený ranger, jako ochrana před divokou zvěří. K setkání s ní, především buvoly, může dojít především na nepřehledných lesních stezkách. Po příjezdu do místa dnešního ubytování v Olduvai kempu vás průvodce vezme na místo, odkud si vychutnáte nádherný západ slunce na serengetských pláních.
Olduvai camp je jeden z nejstarších z kempů, které navštívíte. Byl vybudován v roce 1990 a od té doby prošel řadou modernizací a změn. Nachází se nedaleko rokle Olduvai a v tomto kempu si zažijete autentickou Afriku v jejím “bush“ stylu s komfortem a přátelskou atmosférou.
Ubytování: Olduvai Camp
Strava: Snídaně, oběd, večeře.

7. den

Olduvai
Ráno si vychutnáte snídani při východu slunce a než jeho paprsky nabudou na intenzitě, vyrazíte s masajským průvodcem a rangerem do nedaleké rokle Olduvai, kde byly v polovině minulého století objeveny kosterní pozůstatky nejstaršího známého předchůdce člověka. K rokli se dostaneme pěšky přes pláně, po kterých se volně pohybují antilopy dik dik, žirafy a další africká zvěř. V rokli si budete připadat jako byste se vrátili o několik milionů let zpět. Průvodce s rangerem vás budou o všem, co na tomto úchvatném místě uvidíte, dopodrobna informovat. Budete se pohybovat v místech kolébky vzniku člověka vzpřímeného. Na závěr se zastavíte v Muzeu, které je plné vzácných artefaktů z nedaleké rokle. Na oběd se vrátíte do lodge a odpoledne se vydáte na zpáteční cestu směrem k Arushe.
Ubytování: Bashay Rift Lodge****
Strava: Snídaně, oběd, večeře

8. den

Arusha / Kilimanjaro Airport
Dopoledne vyrazíte z lodge do Arushi. Pokud budete chtít je možné cestou udělat několik zastávek pro nakoupení suvenýrů. Oběd bude připraven v Shanga River House. V závislosti na vašem letu zpět do Evropy vás autem dopraví na letiště.
Pro milovníky pláží a relaxace je možný transfer na ostrov Zanzibar, kde si budete moci vychutnat několik dnů odpočinku a pohody na jedinečných písečných plážích u Indického oceánu. Pro konkrétní nabídku nás neváhejte kontaktovat.
Strava: Snídaně, oběd,

Počasí

Zanzibar

23°C Skoro jasno

×