800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTanzánie s pobytem na Zanzibaru

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ARUSHA
V ranních hodinách odlet z Prahy. Večer přílet na mezinárodní letiště Kilimanjaro, transfer do hotelu v Arushe, nocleh.

2. den

ARUSHA - NP TARANGIRE
Po snídani v hotelu odjezd do NP Tarangire, který se nachází dvě hodiny jízdy jihozápadně od Arushy. Tarangire zabírá území o rozloze cca 2.600 km2 a byl pojmenován po stejnojmenné celosezonní řece, která jím protéká a zavlažuje ho. Krajina parku je převážně rovinatá, porostlá savanou a baobaby. Najdeme zde však i další druhy flóry, například akácie, které jsou potravou pro žirafy. Park je domovem mnoha druhů zvěře a proslavil se zejména díky tomu, že se k řece Tarangire v období suché sezony stahuje obrovské množství divoké zvěře, která sem migruje ze Serengeti. V období od ledna do konce března sem přichází zejména zebry, aby zde přivedly na svět svá hříbata. Po příjezdu do parku krátké safari, příjezd do kempu či lodže, oběd. Odpoledne další safari v NP. Večeře, nocleh.

3. den

NP TARANGIRE
Po snídani odjezd na dopolední safari. Návrat na oběd. Po obědě čas na relaxaci. Odpoledne další safari v parku. Během safari si jistě všimnete, že většina kmenů místních baobabů je rozedřena od slonů, kteří tyto stromy vyhledávají k broušení svých klů.

4. den

TARANGIRE - NGORONGORO CONSERVATION AREA
Po snídani odjezd do oblasti Ngorongoro. Cesta Vás povede okolo jezera Manyara, dále přes městečko Mto Wa Mbu a větší, výše položené město Karatu. V okolí obou měst se nachází zemědělská oblast, kde se pěstuje zejména ovoce a káva. Po příjezdu do chráněné oblasti Ngorongoro vystoupáte k okraji kráteru Ngorongoro, kde se nachází Vaše lodž. Oběd v lodži. Odpoledne sestup do kráteru - safari. Oblast Ngorongoro je dosti rozlehlá a najdeme zde celkem tři krátery, z nichž pro turisty je přístupný pouze největší z nich – kráter Ngorongoro o rozloze cca 300 km2. Krajinu kráteru tvoří rovinatá savana, sodné jezero Magadi, ale také lesíky. Unikátní ekosystém kráteru hostí mnoho druhů zvěře a ptáků. Celá oblast je také domovem hrdých Masajů, kteří zde dodnes žijí tradičním životem. Návrat do lodže na večeři a přenocování.

5. den

NGORONGORO CONSERVATION AREA
Po snídani sestup na dno kráteru na další safari. Oběd formou pikniku. Po poledni opustíte kráter a následuje návštěva archeologické oblasti Olduvai Gorge, kde Mary a Luis Leakeyovi objevili první fosilní ostatky Zinjanthropa – vzdáleného předka člověka. Prohlídka místního muzea. Návrat do lodže na večeři a přenocování.

6. den

NGORONGORO - LAKE MANYARA
Po snídani odjezd do NP Lake Manyara. Zastávka v Karatu s možností nákupu suvenýrů. Oběd formou pikniku. Odpoledne safari u jezera Manyara. Alkalické jezero Manyara je domovem zhruba 350 druhů ptáků, ale také stromových lvů, hrochů, slonů a žiraf. Zajímavostí jsou také horké prameny. V okolí jezera se krajina prudce zvedá a najdeme zde krásný deštný prales. Večeře a přenocování v kempu či lodži.

7. den

LAKE MANYARA - ARUSHA - ZANZIBAR
Po snídani odjezd přes město Mto Wa Mbu do Arushy. Odpoledne odlet na Zanzibar. Po příletu na Zanzibar transfer do hotelu.

8. - 10. den

ZANZIBAR
Pobyt v hotelu na Zanzibaru. Volno na odpočinek na krásných plážích „ostrova koření", koupání, vodní sporty a fakultativní výlety.

11. den

ZANZIBAR – PRAHA
Odpoledne transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

12. den

PŘÍLET DO PRAHY

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Zanzibar

23°C Skoro jasno

×