800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVýstup na Mt. Kilimanjaro (5895 M.N.M.) - Machame route

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy
V závislosti na vybraném leteckém spojení odletíte z letiště Václava Havla v Praze do Tanzanie.

2. den

Den 2: Přílet do Aruši
Po příletu na mezinárodní letiště Kilimanjaro, 20 km od Aruše, na vás bude čekat zástupce CK, který vás převeze do Salsalinero lodge, kde bude připraveno ubytování. Následně máte celodenní volno k relaxaci ve vaší lodgi, které slouží mimo jiné jako důležitý aklimatizační den, kdy si po cestě z Evropy odpočinete, zorientujete se v prostředí a naberete síly pro náročné budoucí dny.

Ubytování: Salsalinero lodge (3***)

3. den

Začátek výstupu - Machame camp
Po snídani, přibližně v osm hodin, odjedete z našeho hotelu do vesnice Machame, kde je vstupní brána do parku. Během dvou až tříhodinového treku se dostanete skrz hustý les fíkovníků a gumovníků, begonií, a další tropické vegetace.
Na oběd se zastavíme přibližně v půlce naší dnešní cesty. Během výstupu si začnete všímat, jak tropický les ustupuje vysoké trávě a obřímu vřesu. Stoupat budete po hřebeni a v závislosti na rychlosti skupiny je plánovaný příchod do Machame campu mezi pátou a šestou. Tábor je postaven poblíž starých plechových chat, které kdysi sloužili pro úkryt.
Tato počáteční fáze stoupání je klidná a relativně snadná. Nesnažte se držet krok s vašimi nosiči, kteří se obvykle snaží dostat nahoru co nejrychleji. Pro vás není žádný důvod ke spěchu. Využijte pomalého tempa stoupání k obdivování krás afrického horského lesa a pro svoji postupnou aklimatizaci.

Ubytování: Machame Camp (3.050 m.n.m.)

4. den

Machame camp – Shira Camp
Budík nás probudí kolem šesté hodiny ranní. Bude-li dobrá viditelnost, ranní kávu a čaj si vychutnáte s výhledem na vrchol Uhuru. Dnešní den budete stoupat skrz savanu a její vysoké trávy, okolo vulkanických jeskyní, jezírek a sopečných polí. Oběd si sníte přibližně v polovině dne. Do místa noclehu dorazíte mezi druhou a třetí hodinou odpoledne a budete mít dostatek času k relaxaci, aklimatizaci a diskuzím s nosiči, průvodci a dalšími.

Ubytování: Shira Camp (3.812 m.n.m.)

5. den

Shira camp – Barranco camp
Dnes vás do nového ráno přivítá úžasný výhled na jehly Meru a Shira. Po snídani se vydáte do hory. Stabilní chůzí se dostanete až k průsmyku u Lava Tower, kde se zastavíte na oběd. Po překročení říčky Bastain, začnete klesat směrem k Barranco Campu. Sestup vás zavede kolem obrovského kaňonu s názvem Great Barranco. Cestou uvidíte četné vodopády, které jsou napájeny prostřednictvím pramenů vytékajících z hory, a jsou základem k pramenům řeky Umbwe. Tábor pro dnešní noc stojí v téměř stejné nadmořské výšce jako noc předešlou. Po dnešním celodenním treku se budete cítit velmi unavení. Příchod do kempu je v plánu mezi půl pátou a půl šestou.

Ubytování: Barranco Camp (3.965 m.n.m.)

6. den

Baranco camp – Karanga camp
Dopoledne budete pokračovat ve vaší cestě do Karanga Campu, který se nachází v přibližně stejné stejné nadmořské výšce jako Barranco Camp. Cesta vám dneska připraví trochu stoupání a mírný lezecký úsek v okolí zdi Barranco a zbytek treku strávíme lezením nahoru a dolů ve svahu hory po většině cesty do tábora. Lezecké úseky nejsou považovány za těžké a tak byste měli dorazit včas na oběd, přibližně hodinu po poledni do místa vašeho noclehu.
V odpoledních hodinách se můžete vydat na výlet do údolí Karanga, kde rostou úchvatné obří cévnaté rostliny senecios a lobelia (starček a lobelky). Odpoledne využijeme k relaxaci a odpočinku.

Ubytování: Karanga Camp (3.965 m.n.m.)

7. den

Karanga camp – Barafu camp
Scénický výstup do Barafu campu je veden většinu své trasy po morénovém a lávovém hřebeni s výhledem na vrchol Mawenzi tyčící se majestátně napravo, a nad hlavou budete mít vrchol Kibo, zdánlivě mimo dosah. Terén vám zde budou dekorovat několik druhů lišejníků a mechů. Oběd si sníte v táboře a v odpoledních hodinách je v plánu kontrola vrcholového oblečení a výstroje.
Horolezci, kteří se rozhodnou vystoupit zítra na vrchol, půjde spát velmi brzy, protože následující den pro ně bude hodně dlouhý.

Ubytování: Barafu Camp (4.636 m.n.m.)

8. den

Výstup na vrchol (19430 ft) / sestup Mweka camp
Vzbudíte se chvilku po půlnoci a po lehké snídani, začnete stoupat. Vezměte si s sebou co nejlehčí batoh, protože stoupání ve vysoké nadmořské výšce bude již značně namáhavé. Teploty se budou pohybovat v rozmezí od -15 do -20 ° Celsia.
Výstup na okraj kráteru, vám zabere přibližně šest hodin. Další hodinu lezení vám bude trvat, než se dostanete na vrchol. Vrchol Uhuru se nachází ve výšce 5 895 m.n.m. a je nejvyšším bodem afrického kontinentu. Cesta kolem okraje kráteru je skalnatá a často ledová. Je třeba dbát maximálního soustředění při chůzi a bedlivě následovat svého průvodce. Sestup není jednodušší než výstup. Po příchodu do Barafu campu, asi po třech hodinách od dobytí vrcholu (kolem 11:30) budou mít horolezci příležitost k odpočinku a občerstvení před pokračováním do Mweka Campu, kam dorazíte kolem páté hodiny odpolední a budete mít za sebou celkem sedmnáct hodina chůze.

Ubytování: Mweka Camp (3.111 m.n.m.)

9. den

Mweka camp – Salsalinero lodge
V poslední den cesty sestoupíte z Mweka campu, zpět do základního tábora. Sestup k bráně bude trvat přibližně 5 hodin a horolezci sem obvykle dorazí před polednem. Na vstupní bráně budou horolezci odměněni certifikáty dosvědčující jejich úspěch v lezení na Mount Kilimanjaro. Pocity a zážitky si však ponesou účastníci ve svých srdcích na vždy.

Ubytování: Salsalinero lodge (3***)

10. den

Odlet z Tanzanie
Dle zvoleného leteckého spojení pro vás bude připraven transfer na letiště Kilimanjaro, odkud odletíte zpět do ČR.

11. den

Přílet do Prahy.

Počasí

Zanzibar

29°C Polojasno

×