800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZájezd na safari do tanzanských národních parků Ngorongoro, Serengeti a Tarangire

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy a přílet do Arushi
Dle vybraného leteckého spojení odletíte z Prahy, obvykle s jedním přestupem, do Arushi. Navečer přistanete na mezinárodním letišti Kilimanjaro, které je od centra Arushi vzdálené přibližně 50 km, kde na vás bude čekat zástupce CK, který vás zaveze do hotelu v Arushi. Odpočinete si po cestě a naberete síly na začátek vašeho zítřejšího dobrodružství.

Ubytování: Standart hotel*** Arusha

2. den

Arusha - Tarangire
Po snídani vyrazíte do přibližně 200 km vzdálené lodge, která vás uvítá pozdním obědem, po kterém se vydáte na první safari v národním parku Tarangire. Můžete se zde těšit na početná stáda slonů a lvi šplhající skrz větve obřích baobabů. Dále zde spatříte stáda pakoňů, zeber, antilop, žiraf, nebo skupiny paviánů.

Ubytování: Tarangire Sopa Lodge
Stravování: Snídaně, oběd, večeře.

Národní park Tarangire
Národní park Tarangire je známý především velkým množstvím slonů a impozantních baobabů. Potkáte zde celou řadu zvířat: buvoly, žirafy, zebry, antilopy a další. V období od prosince do března tudy procházejí stáda migrujících zvířat.

3. den

Tarangire
Po snídani vás čeká dopolední safari, oběd a následně odpolední safari. V případě zájmu je pro Vás za příplatek připraven ranní let balónem nad nádhernou africkou krajinou. (nutné rezervovat předem)

Ubytování: Tarangire Sopa Lodge
Stravování: Snídaně, oběd, večeře

4. den

Tarangire - Ngorongoro
Po snídani vyrazíte na dopolední safari. Na oběd si zajedete na nádherné místo do Velké příkopové propadliny, kde si kromě jídla užijete překrásný výhled. Po jídle a odpočinku nasednete na kolo a pohodovou vyjížďkou k jezeru Manyara si zpestříte den. Cestou budete potkávat místní obyvatele a budete tak moci lépe poznat jak žijí a pracují lidé v okolních vesnicích a na banánových plantážích. Navečer přejedete ke kráteru Ngorongoro a ubytujete se v lodgi s krásným výhledem do krajiny na hraně kráteru.

Ubytování: Ngorongoro Sopa Lodge
Stravování: Snídaně, oběd, večeře

Kráter Ngorongoro

Když se před 2,5 milióny let zřítil vulkán, zanechal po sobě obrovský kráter, v němž se dnes nachází největší koncentrace velkých savců na světě – žije jich tu na 30 000. Kráter je 600 metrů hluboký s průměrem přibližně 20 km. Jedná se o největší neporušenou a nezatopenou kalderu na světě. Na dně kráteru najdete zásadité jezírko Makadi, které se v období sucha zbarví do růžova hejny plameňáků. Najdete zde i rozlehlý akáciový porost, křoviny, travnaté pláně i močály. Tento přírodní div je samozřejmě zapsán na seznamu přírodního dědictví organizace UNESCO. Najdete zde velké množství býložravců, mimo jiné pakoně, zebry, buvoly, gazely, antilopy losí, prasata bradavičnatá a samozřejmě také slony a nosorožce. S nimi zde samozřejmě prostor sdílejí šelmy, velmi běžně jsou zde k vidění lvi, hyeny a šakali.

5. den

Ngorongoro
Dneska se vydáte do kráteru Ngorongoro ve kterém na Vás čeká nezapomenutelné safari. Kráter je proslulý velkým množstvím divoké zvěře v opravdu vysoké koncentraci na jednom místě. Díky skvělému umístění lodge, budete jedni z prvních, kteří ráno do kráteru vjedou a budete mít oproti ostatním návštěvníkům nezanedbatelný náskok, který Vám zajistí pohodu a klid při pozorování stád slonů, skupin hien a i se zvýší vaše šance na vypátrání vzácných druhů zvířat, jako je například Nosorožec dvourohý. Po obědě podávaným formou pikniku u Hrošího bazénu, nebo v Lerai lese, budete mít možnost navštívit Masajskou vesnici, která se nachází nedaleko.

Ubytování: Ngorongoro Sopa Lodge
Stravování: Snídaně, oběd, večeře

6. den

Ngorongoro Crater - Serengeti
Ráno se vydáte dolů z okraje kráteru Ngorongoro na rozsáhlé pláně Serengeti. Cesta vám zabere kolem tří a půl hodiny, kdy budete moci pozorovat divoký africký život. Odpoledne navštívíte rokli Olduvai, ve které byly objeveny nejstarší nálezy hominidů, předchůdců moderního člověka.

Ubytování: Serengeti Sopa Lodge
Stravování: Snídaně, oběd, večeře

Serengeti
Legendární park Serengeti jistě není potřeba příliš představovat. Je zapsán do seznamu přírodních památek UNESCO. Byl založen roku 1951 a asi nejvíce ho proslavil Bernhard Grzimek s jeho synem. Napsali o Serengeti knihu a natočili světoznámý stejnojmenný film "Serengeti nesmí zemřít", který byl oceněn Oscarem. Serengeti znamená v jazyce Masajů „nekonečné pláně“ a sami zjistíte, že je to název opravdu trefný. Každoročně se zde odehrává jeden ze zázraků přírody – migrace více než dvou a půl miliónu pakoní, gazel a zeber, která je největším stěhování savců na naší planetě.

7. den

Serengeti
Po snídani si užijete dopolední safari. Oběd si můžete vychutnat buďto zpět v lodgi a nebo formou balíčku na cestě, protože odpoledne je pro vás připraveno další safari. Při zvolení varianty obědu s sebou se vám naskytne vetší možnost zažít pláně Serengeti v jejich největší autentičnosti. V případě zájmu je možné za příplatek zorganizovat let balónem nad pláněmi, které dali Serengeti jméno.

Ubytování: Serengeti Sopa Lodge
Stravování: Snídaně, oběd, večeře

8. den

Serengeti - Arusha
Po snídani si užijete poslední dopolední safari a před obědem vás letadlo přepraví do Arushi. Po příletu na vás bude čekat zástupce CK, který vás vezme na oběd a následně vás převeze v závislosti na vybraném letu na letiště Kilimanjaro, odkud odletíte zpět do Evropy, popřípadě si můžete zájezd prodloužit o pobyt na ostrově Zanzibar, nebo na plážích Watamu v Keni.

Stravování: Snídaně, oběd

Prodloužení pobytu na plážích Zanzibaru

Pokud se rozhodnete pokračovat v objevování i pobřežní Afriky, pobyt na Zanzibaru je po absolvování vnitrozemské návštěvy Tanzanie, ideální volba.
Čeká Vás nejen odpočinek na úchvatném ostrově Zanzibar.
Zanzibar – vysněný ostrov z pohádek tisíce a jedné noci. Při vyslovení tohoto jména se vybaví vůně exotických koření, které jsou zde domovem, a od středověku nejvýznamnějším artiklem obchodu mezi Orientem a Západem. 85 km dlouhý a 30 km široký ostrov leží na jižní polokouli jen 6 stupňů pod rovníkem asi 40 kilometrů od břehů východní Afriky. Je tvořen hlavním ostrovem s téměř neznámým jménem Unguja, hornatým ostrovem Pemba, odkud pochází africký čarodějnický kult, a dalšími asi 50 ostrůvky.

Prvním Evropanem, který ostrov spatřil, byl nejspíše portugalský mořeplavec Vasco da Gama. V té době byl ostrov již po staletí pod vlivem arabských obchodníků, kteří sem přijížděli na svých dřevěných lodích poháněných monzunovými větry.
Ostrov se jim tak zalíbil, že sem ománští vládci na mnoho let přesunuli své sídlo z Arábie.
Ostatně sultanátem zůstal Zanzibar až do roku 1964. I proto zde dodnes převažuje muslimská populace, která se mísí se zdejší africkou kulturou obohacenou o indické prvky. Metropoli ostrova tvoří proslulé kamenné město, jehož křivolaké uličky jsou nyní pod ochranou UNESCO. Zde napsaly dějiny své stinné stránky. Dvě stě let tu kvetl obchod s otroky na největším otrokářském tržišti světa.

Ubytování: Reef & Beach hotel***

Cenu prodloužení pobytu Vám rádi sdělíme po upřesnění Vámi preferované varianty ubytování, stravy a délky prodloužení.

Počasí

Zanzibar

29°C Převážně oblačno

×