800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTanzánie - výstup na Kilimanjaro

Výstup na Kilimanjaro a Mount Meru s pravým africkým safari

Program pro fyzicky zdatnější cestovatele, kteří touží stanout na vrcholu nejvyšší hory afrického kontinentu Kilimanjaro, zároveň dobýt i druhou nejvyšší horu Tanzanie Mount Meru a ještě si navrch odvézt nezapomenutelné zážitky ze špičkového afrického safari.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY
Odlet z Prahy do Tanzanie. Transfer do Arushy, ubytování, večeře, nocleh.

2. den

MOMELA GATE – MIRIAKAMBA HUT
Snídaně. Transfer k Momela Gate ve výšce 1.500 m. Setkání s horským průvodcem a nosiči, začátek výstupu na vrchol hory Mt. Meru. Cesta deštným pralesem. Po pěti hodinách dosáhne skupina tábora Miriakamba Hut ve výšce 2.500 m. Následuje večeře, nocleh ve stanech..

3. den

SADDLE HUT
Po snídani vyrazí skupina na výstup do Saddle Hut (3.400 m). Oběd cestou. Podle fyzické disponibility účastníků je možné ještě zařadit výstup na horu Little Meru (3.820 m). Večeře, nocleh v kempu na Saddle Hut.

4. den

SOCIALIST PEAK
Snídaně. Ještě za tmy či velmi brzy ráno přijde závěrečný výstup na druhou nejvyšší tanzanskou horu Mt. Meru. Cesta k nejvyššímu bodu – Socialist Peak potrvá přibližně pět hodin. Odměnou bude nádherný a ničím nerušený výhled na tanzanskou savanu. Začátek sestupu přes Saddle Hut (oběd) a dále až do Miriakamba Hut. Večeře, nocleh.

5. den

SESTUP – ARUSHA
Snídaně. Den pokračuje sestupem do Momela Gate, odkud následuje přejezd do města Arusha. Po příjezdu ubytování, oběd a odpočinek či procházka po městě s nákupy suvenýrů. Večeře, nocleh.

6. den

NP LAKE MANYARA
Snídaně. Transfer do Národního parku Lake Manyara. Alkalické jezero Manyara leží vedle příkopové propadliny Great Rift Valley, která je domovem zhruba 350 druhů ptáků včetně desítek tisíc nádherných plameňáků. Oběd ve volné přírodě formou balíčku. Pak následuje putování rezervací s večerním příjezdem do hotelu. Večeře, nocleh v hotelu kategorie 3*+.

7. den

KRÁTER NGORONGORO
Snídaně. Odjezd do kráteru Ngorongoro přes Karatu. Sestup na dno propadlého vulkánu, kde v unikátním ekosystému nalezneme prakticky všechna nejznámější africká zvířata včetně buvolů, slonů, levhartů, lvů a nosorožců černých. Oběd formou pikniku. Večer odjezd do hotelu postaveném na okraji kráteru, večeře a nocleh v hotelu 3*.

8. den

U MASAJŮ – ARUSHA
Snídaně. Návštěva masajské bomy s poznáním života původních obyvatel. Zkusíte si zapalování ohně za pomoci dřevěných hůlek a sloního trusu. Oběd formou pikniku. Následuje odjezd do Arushy přes Mto-Wa-Mbu, procházka v okolí jezera Manyara a návštěva banánové plantáže. Transfer do Arushy. Večeře, nocleh v hotelu.

9. den

MANDARA HUT (2.700 m)
Snídaně. Odjezd cca ve dvě hodiny ráno k Marangu Gate (1.800 m). Začátek výstupu na Kilimanjaro povede opět deštným pralesem. Můžete pozorovat různé lišejníky, kapradiny a obří stromy. Po 4 hodinách příchod do kempu Mandara u kráteru Maundi, večeře, nocleh.

10. den

HOROMBO HUT (3.720 m)
Snídaně. Cesta k Horombo Hut krajinou přecházející do drsné, skalnaté tundry s výhledem na sopečné vrcholky – Kibo a Mawenzi. Po 11 km a 6 hodinách cesty příchod do kempu Horombo Hut. Večeře, nocleh.

11. den

AKLIMATIZACE (3.720 m)
Aklimatizace v kempu Horombo Hut včetně stravy a noclehu.

12. den

KIBO HUT (4.703 m)
Snídaně. Výstup k vrcholku Kibo, posledního místa s pramenitou vodou. Asi 13 km půjdete šest hodin. Z dohledu zmizí veškeré zbytky vegetace, dojde také k citelnému ochlazení a zesílení větru. Zde se můžete ještě rozhodnout, zda pokračovat nebo se vrátit. Po příchodu do kempu Kibo večeře, nocleh.

13. den

UHURU PEAK (5.895 m)
Po půlnoci (cca v 01:00 hod) útok na nejvyšší bod Kilimanjara a afrického kontinentu neboli Uhuru Peak – swahilsky Vrchol Svobody. Cesta trvá 5 až 7 hodin. Nejprve na Gilmans point (5.680 m), odtud pak ti dostatečně silní půjdou asi 2 hodiny na vrchol Uhuru. Po dobytí Kilimanjara vzrušující momenty na vrcholu, kochání se úspěchem a chvíle pro společnou fotografii. Následuje sestup do Horombo, večeře, nocleh.

14. den

SESTUP – MOSHI
Snídaně. Další sestup k bráně Marangu. Po obědě transfer do Moshi, ubytování, večeře, nocleh.

15. den

ODLET DO PRAHY
Snídaně. Volno v Moshi. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

16. den

PŘÍLET DO PRAHY
V ranních hodinách přílet do Prahy. Konec zájezdu.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Zanzibar

32°C Polojasno

×