Vyberte zemi
21.06–20.08.2021

Naši klienti radí: co vidět a zažít v Bangkoku

Chystáte se do Bangkoku? Inspirujte se zkušenostmi našich klientů, kteří již Bangkok navštívili, a užijte si dovolenou plnou zážitků!


Poznejte život podél řeky Chao Praya

Bangkok řeka
Řeka Chao Praya

"Bangkokem protéká Řeka Chao Praya, při kanálech řeky jsou postavené slumy, místní se v řece koupou a perou prádlo, voda působí velmi špinavě, ale z hygienického hlediska není prý tak znečištěná a závadná, jak by se mohlo zdát. Projížďka po řece je velmi zajímavá a nabízí jiný pohled na Bangkok. V Bangkoku je kontrast mezi bohatstvím a chudobou. Jsou zde vystavěné buddhistické chrámy, paláce a luxusní hotely, na chudobu narazíte např. při zmiňované projížďce po kanálech řeky Chao Praya. Místní chudina prý na tom ale není vyloženě špatně a ani netrpí hladem tak, jako v jiných asijských destinacích. Zajímavé je, že přestože Bangkok je velmi rozsáhlý, je zde jen jedna linka metra vedoucí okrajovou zónou, jelikož zde jsou pohyblivé písky a metro nebylo možné vybudovat. Bangkok byl vystavěn na močálech a kanálech, které se postupně zasypávaly a tak vznikala sídla, není zde proto klasické turistické centrum a Bangkok je hodně "roztahaný"."

Autor: Kristýna Lukášová, navštíveno 03/2010


Thajsko
Thajsko, autor snímku: H. Mládková

Udělejte si výlet po celém Bangkoku

"Dva dny dovolené jsme strávili v Bangkoku.

Zúčastnili jsme se organizovaného výletu po památkách v Bangkoku. Navštívili jsme mimo jiné i nejdražší sochu Buddhy celou ze zlata. Poté také královský palác s nádhernými zahradami.

Poobědvali jsme na lodi a po obědě jsme se projeli malou loďkou po řece Čajopraně. I hotel byl velice hezký a hned vedle nejvyšší věže Bayok sky, ze které bylo vidět na celý Bangkok."

Autor: Radka Harvánková, navštíveno 03/2011


Khao San
Khao San Road Bangkok

Nakupujte na trzích Khao San Road

"V Khao San Road najdete trh plný suvenýrů a hlavně oblečení, pozor však na větší velikosti, ty zde najdete pouze sporadicky.

Za jediný den jsme si zde vychutnali dobré thajské jídlo, nákupy, kulturu, vyzkoušeli poprvé thajskou masáž za pár korun, ale také jsme pocítili nelibou vůni Bangkoku. V této čtvrti se jí určitě nevyhnete a určitě není snesitelná pro každého."

Autor: Adéla Dadáková, věk 25 let, navštíveno 10/2012


Navštivte nejkrásnější buddhistické chrámy

"Památky: zdejší chrámy jsou impozantní a velmi působivé. Nejprve jsme navštívili Chrám Zlatého Buddhy. Uvnitř chrámu je socha Buddhy z ryzího zlata, asi 3 m velká, váží cca 5 tun a je nejtěžší sochou Buddhy na světě. Zajímavé je, že o tom, že je socha zlatá, se Thajci dozvěděli podruhé až v r. 1955, sochu totiž v minulosti Thajci namazali štukem, aby nebyla odcizena a při stěhování sochy v r. 1955 se kus štuku uloupl a odhalil zlato. Chrám je velmi působivý. 

Chrám Smaragdového Buddhy: uvnitř chrámu je velmi vzácná socha Buddhy, kterého by měl každý Thajec za života navštívit, pokud mu to zdraví a finance umožní. Socha je poměrně malá, na vysokém podstavci, v nádherném, bohatě zdobeném chrámu. 

Grand Palace: královský palác, kde však královská rodina již nepobývá, pouze se zde zúčastňuje ceremonií. Jedná se o rozsáhlý komplex několika chrámů a paláců, včetně korunovačního chrámu. Je zde také model nejstaršího buddhistického chrámu v Kambodži, Angkor Wat. Chrámy jsou bohatě zdobené, barevné, dominuje zlatá barva. Kolem chrámů jsou různé figury a sochy božstev.

Chrám Buddhy vstupujícího do Nirvány (někdy také Chrám ležícího Buddhy): Buddha ve zdejším chrámu je v poloze vleže a je vyobrazen ve stavu připravení ke vstupu do Nirvány. Jedná se o velký chrámový komplex. Za poplatek 20 Bahtů si můžete zakoupit drobné mince a vhazovat po jedné do mističek k tomu určených a přát si přání na tento rok."

Autor: Kristýna Lukášová, navštíveno 03/2010

Buddha
Chrám ležícího Buddhy v Bangkoku

Zúčastněte se plovoucích trhů

"Nedaleko Bangkoku se konají plovoucí trhy. Výlet si můžete zakoupit fakultativně u delegáta. Jedete lodí kanálem, dojedete na místo, kde trhovci prodávají zboží z loděk. Vy se procházíte po molu, odkud můžete nakupovat. Dále je zde také velký kamenný obchod se suvenýry. Pokud dorazíte brzy, je zážitek daleko autentičtější, dopoledne je zde již mnoho turistů."

Autor: Jiří Hrdina


Poznejte chrámový komplex Grand Palace

"Jedná se o rozsáhlý komplex chrámů a paláců, v minulosti byl obýván královskými rodinami. Je zde spousta jednotlivých paláců a buddhistických chrámů, prohlídka celého komplexu zabere min. 2 hodiny. Upravená zahrada vyniká množstvím soch a bonsají."

Autor: Jiří Hrdina


Nepřehlédněte