800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyJaponská historie a thajské pláže na Krabi s českým průvodcem

13-denní kombinovaný zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy (v případě Vašeho zájmu z Vídně, Mnichova) do Tokia.

2. den

TOKIO
Přílet do Tokia. Transfer do hotelu a ubytování ve moderní čvrti Shibuja. Po nezbytném odpočinku po dlouhé cestě se vrhneme na objevování této fascinující 13 mil. metropole. Přenocování.

3. den

TOKIO (snídaně)
Celodenní prohlídka Tokia. Navštívíme např.: čtvrti Shinjuku a Shibuju; svatyni Meiji; Císařský palác a zahrady; nákupní čtvrť Ginza; Kabukicho - čtvrť červených luceren; chrám Sensoji neboli Asakusa Kannnon Temple; park a muzea v Uenu a elektronickou čtvrť Akihabara; ostrov Odaiba s Rainbow Bridge; Tokyo tower; noční vyhlídka na Tokio ze 45 patra z Tokijského městského úřadu.

4. den

TOKIO / NIKKO (snídaně)
Celodenní výlet do Nikko. V okolí tohoto horského městečka se nalézá Národní Park a zejména proslulý chrámový komplex se svatyní Tosho-gu na jejíhož stavbě ve své době pracovalo na 15.000 nejlepších japonských stavitelů a řezbářů. Zde je pohřben šógun Tokugawa Ieyasu, jehož vláda znamenala začátek 250 let dlouhé prosperity éry Edo. Prohlédneme si 5ti poschoďovou pagodou s chrámem Rinnoji, svatyní Futurasan a mnoho dalších památek v ohromném komplexu na svahu zdejších hor, zapsaných do seznamu UNESCO a mezi tzv. Národní Poklad Japonska. Odpoledne, návrat zpět do Tokia. Večer se vydáme na další prohlídku některé z tokijských čtvrtí.

5. den

TOKIO > KYOTO (snídaně)
Odjezd supermoderním shinkansenem, do Kyota, bývalého hlavního města Japonska, založeného již v roce 794. V následujících dnech budeme mít dostatek příležitostí k prohlídkám zdejších úchvatných a jedinečných památek, jako např. chrámu Kjómizudera (na jaře, když kvetou sakury je neuvěřitelně krásně nasvícen), Ginkakudži (Stříbrný pavilon), Kinkakudži (Zlatý pavilon), chrám Rjóandži s úchvatnou kamennou zahradou, chrámovou oblast Nanzen-ji a Daitoku-ji s mnoha zahradami, hrad Niji-jo a vydáme se i do Nary a mnoho dalších míst.

6. den

KYOTO (snídaně)
Celodenní prohlídka Kyota. Začneme v západní časti města u Zlatého pavilonu, na oběd se zastavíme v oblíbeném sushi baru, kde Vám talířek s tímto oblíbeným pokrmem přiveze "až pod nos" dopravníkový pas (tzv. running sushi) a odpoledne budeme pokračovat v prohlídce východní části Kyota vč. Gionu, kde snad, při troše štěstí, spatříte v křivolakých uličkách starého města, maiko - budoucí gejši.

7. den

KYOTO / NARA (snídaně)
Dnes se vydáme na celodenní výlet do města Nara (založeno r. 710), které je tradičním centrem japonského buddhismu a také nejvýchodnějším bodem „Hedvábné stezky“ a zároveň se zde nacházejí í významné šintoistické památky. Prohlédneme si bronzového Buddhu v největší dřevěné stavbě na světě v chrámu Todaidži, překrásnou zenovou zahrada Isuien, navštívíme chrám Kofukudži a šintoistickou svatyni Kasuga. Odpoledne návrat zpět do Kyota se zastávkou v šinstoistické svatyni Fushimi Inari Taisha.

8. den

KYOTO - KRABI
Brzy ráno transfer na letiště Kansai a odlet na Krabi. Ubytování v rezortu u pláže.

9.-12. den

KRABI (snídaně)
Volný program a relax na pláži. Hotel se nachází nacházející u 2 krásných plážích, které nabízejí bezpočet míst stvořených pro potápění, stravování a nakupování. Dalšími atraktivitami v této oblasti jsou úžasné vápencové útesy a skály, které jsou jen těžko odolatelným místem pro horolezce. V této oblasti můžete také navštívit Národní park jež se nachází přibližně 40 km od města. Dalším velkým lákadlem je navštěva nedalekého ostrova Phi Phi.

12. den

KRABI - PRAHA (snídaně)
Transfer na letiště a odlet do Prahy.

13. den

PRAHA
Přílet.

Cena zahrnuje:

- letenku Praha – Tokyo // Osaka - Krabi // Krabi - Praha v optimální knihovací třídě
- veškeré letištní, palivové a bezpečnostní taxy
- 3x ubytování ve 3,5* hotelu v Tokiu se snídaní
- 3x ubytování ve 3* hotelu v Kyotu se snídaní (kromě poslední noci)
- 4x ubytování ve 4* plážovém rezortu na Krabi se snídaní
- výlety uvedené v programu s česky mluvícím průvodcem
- Japan Rail Pass - přepravu mezi jednotlivými destinacemi v Japonsku
- cestovní zdravotní pojištění
- zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje:

- volitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu): 990,- Kč
- vstupy do památek, muzeí apod.

Poznámka:

Min. počet účastníku: 6 a max. 10 os! Zájezd objednávejte s dostatečným předstihem, nejpozdějí 4 měsíce před termínem kvůli omezené kapacitě míst v letadlech.

Japonsko - země, která Vás donutí si poopravit své názory o Asii. Výjimečná země, kde Vás budou čekat výjimečné zážitky. Jedeme v pečlivě vybraném termínu, kdy se Japonsko obleče do petrobarevných barev, a procházky po tradičních japonských zahradách se stanou pro Vás nezapomenutelným zážitkem.
Pečlivě vybraný program - neustále sledujeme, probíhající opravy památek (Himeji), uzavírky míst (rybí trh v Tsukuji), místa mnohokrát osobně navštívená. Jen v malé skupince, tak aby atmosféru zájezdu nekazil dojem z neosobní masové a organizované turistiky. S českým průvodcem, se kterým se můžete kdykoliv zastavit, povídat si o svých zážitcích a dojmech a ne jen poslouchat vzdálený výklad.
Nikam nespěcháme. V klidu a po malých doušcích si vychutnáváte Japonsko, tak abyste dokázali nasát neopakovatelnou atmosféru staletých tradic, buddhistických obřadů, šintoistických svátků, samurajských legend a zenového rozjímání.

Thajsko - Krabi
Abyste si mohli po náročném programu odpočinout a načerpat síly, přinášíme Vám jedninečnou kombinaci poznávacího zájezdu s odpočinkem na pláží v Thajsku na Krabi.

Počasí

Hua Hin

28°C Převážně oblačno

Cha Am

28°C Převážně oblačno

Ko Chang

30°C Skoro jasno

Ko Phi Phi

29°C Polojasno

Ko Samet

29°C Polojasno

Ko Samui

29°C Skoro jasno

Krabi

29°C Skoro jasno

Pattaya

28°C Polojasno

Phuket

29°C Polojasno

×