800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh severním Thajskem s výletem na řeku Kwai

Bangkok | most přes řeku Kwai | Kanchanaburi | Ayutthaya | Pitsanulok | Sukhotai | Chiang Rai | Zlatý trojúhelník | řeka Mekong | Chiang Mai | Pattaya

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Bangkoku.

2. den: Přílet do Bangkoku, transfer do hotelu v centru města, ubytování a odpočinek. Večer pro zájemce možnost návštěvy nejvyšší stavby v Bangkoku, mrakodrapu Baiyoke s otáčečí vyhlídkovou plošinou, která se nachází v 84.patře. Vstup cca 250,- THB.

3. den: Snídaně, fakultativní program v Bangkoku, prohlídka nejzajímavějších a nejcennějších památek. Postupně navštívíme Chrám Zlatého Buddhy Wat Traimit, rozsáhlý komplex Chrámu Odpočívajícího Buddhy Wat Po s nesčetnými stúpami zdobenými úlomky čínské keramiky, a v areálu Velkého Královského paláce spatříme symbol Thajska, posvátnou sošku Smaragdového Buddhy. Poté se projedeme po řece Chao Phraya a přilehlých kanálech a zastavíme se u jedinečného Chrámu ranních červánků Wat Arun.  Nocleh v Bangkoku.

4. den: Snídaně, brzy ráno nás čeká cesta na západ. Naším cílem je slavný most přes řeku Kwai. S historií stavby „železnice smrti“ se seznámíme v míst ním muzeu a poté se po ní svezeme fascinující krajinou vápencových hor i tapiokových polí. Nocleh v turistickém resortu na řece Kwai, večeře s kulturním vystoupením dětí kmene Mon.

5. den: Po snídani odjedeme do historického centra Ayutthaya, dávné a úžasné metropole Thajského království, zničené však ve válkách s Barmánci. Po prohlídce rozsáhlého komplexu zřícenin chrámů (mj. Wat Phra Si Sanphet, Wat Mahathat a Wat Lokaysutharan s obrovskou sochou ležícího Buddhy), které jsou významnou památkou UNESCO, budeme pokračovat do Phitsanuloku. Zde návštěva chrámu Wat Mahathat s nádhernou sochou Buddhy „s aurou“, k němuž přicházejí poutníci pro radu a pomoc snad z celého Thajska. Večeře a nocleh v Phitsanuloku.

6. den: Snídaně, dnes nás čeká další památka UNESCO, obrovský areál zřícenin v Sukhotai, z doby „Zlatého věku“ v dějinách Thajska. Jeden každý z chrámů, který tu stával, byl jedinečný a nezaměnitelný. My uvidíme ty nejkrásnější (mj. Wat Sri Chum, Wat Sri Savai). Po prohlídce zamíříme na sever do Chiang Rai, se zastávkou v podivuhodném a zcela novém chrámu Wat Phra Suthon, jehož výzdoba Vás doslova omráčí. Pro Thajce jde o jeden z nejdůležitějších chrámů v zemi, kdy věštby místních kněží jsou určující pro život jednotlivce. Tento chrámový komplex a unikátní muzeum v budově z týkového dřeva není v programu jiných cestovních kanceláří. Nocleh a večeře v hotelu v Chiang Rai, přímo u nočního tržiště, kde prodávají své výrobky lidé z tzv. „horských kmenů“.

7. den: Po snídani, cestou přes hory se zastávkou u horských kmenů Akha a Yao, se vydáme do oblasti tzv. Zlatého trojúhelníku, na legendární hranici tří států, Thajska, Laosu a Barmy (dnes království Myanmar). Prohlédneme si zdejší Muzeum opia a poplujeme alespoň kousek po řece Mekong. Pohled z výšiny nad soutokem je úchvatný a cestovatelské zážitky z této části světa neopakovatelné a nesdělitelné. Po zastávce u horkých minerálních pramenů odjedeme na nocleh do severské metropole Chiang Mai. I dnes máme ubytování nedaleko proslulého místního nočního tržiště. Večeře a nocleh.

8. den: Snídaně, celý den strávíme v nádherné přírodě. Nejdříve projížďkou na slonech ve středisku Mae Sa (středisko navštívíme všichni, projížďka je fakultativní), a poté se zastavíme na orchidejové farmě s opravdovými siamskými kočkami. Několik strmých zatáček nás zavede do areálu úžasného chrámu Wat Doi Suthep, který je skvostem mezi ostatními thajskými chrámy. Zbytek odpoledne věnujeme prohlídce místních rukodělných dílen (thajské hedvábí, slunečníky, lakované zboží, broušené safíry z thajských nalezišť...). Večeře a nocleh v témže hotelu v Chiang Mai.

9. den: Snídaně, transfer na letiště a odlet do Bangkoku, transfer do přímořského letoviska Pattaya, zde ubytování v hotelu Pattaya Garden nebo podobném, případně odlet na ostrov Phuket, zde ubytování v hotelu Serene Resort nebo podobném (na vyžádání můžeme zajistit ubytování v jiných hotelech, případně i jiném letovisku). Popis a obrázky hotelů a pobytových míst uvádíme v pobytové části tohoto katalogu.

10.–15. den: Snídaně, individuální volno s koupáním v moři a nabídkou fakultativních výletů.

16. den: Snídaně, transfer na letiště, odlet do Prahy.

Naše tipy pro správnou volbu

vstupy v ceně | výlet na řeku Kwai | přímé lety z Prahy

Poznámky k dopravě

K odletu a příletu přeprava autokarem Čedok Expres z Moravy: Brno, Frýdek- Místek, Hranice na M., Humpolec (dálnice), Jihlava (dálnice), Nový Jičín, Olomouc, Opava, Ostrava, Pelhřimov (dálnice), Prostějov, Vyškov.

Klienti, kteří si zakoupí zájezd nejpozději do 30.11.2012, mají Čedok Expres ZDARMA. Při pozdějším nákupu účtujeme jed not nou cenu 500,- Kč za obousměrnou a 400,- za jednosměrnou jízdenku. Realizaci přepravy garantujeme při jejím obsazení nejméně 6 osobami.

Počasí

Hua Hin

25°C Bouřky

Cha Am

25°C Bouřky

Ko Chang

26°C Skoro jasno

Ko Phi Phi

25°C Slabý déšť

Ko Samet

26°C Oblačno

Ko Samui

28°C Skoro jasno

Krabi

24°C Polojasno

Pattaya

26°C Bouřky

Phuket

25°C Slabý déšť

×