800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh středním Thajskem

BANGKOK | AYUTHAYA | DAMNOEN SADUAK | ŘEKA KWAI | CHA AM | HUA HIN

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet Praha nebo Vídeň.

2. den

přílet Bangkok. Na letišti přivítání českým delegátem, transfer 40 min. klimatizovaným autobusem do hotelu Royal City 4*, nápoj na uvítanou, ubytování. Večer doporučujeme návštěvu noční čtvrti Pat Phong (20 min. od hotelu). Odjezd od hotelu v 19.30 hod. klimatizovaným minibusem zdarma (omezená kapacita minibusu). Jinak možno použít taxi – cena 3 USD.

3. den

snídaně, možnost celodenního fakultativního výletu po Bangkoku s českým delegátem (cena cca 49 USD): unikátní buddhistické památky v Královském paláci, Chrámu smaragdového Buddhy a v Chrámu ležícího Buddhy Vat Po, návštěva největší sochy ležícího Buddhy na světě, Vat Traimit v Čínské čtvrti, nejtěžší zlatá socha Buddhy. Plavba na Chao Phraya River přiblíží život na řece, klasické dopravní tepně města, a nabídne pohled na Vat Arun, skvostný chrám na břehu. Návštěva manufaktury na výrobu zlatých šperků z rubínů, safírů a diamantů. Večer volný program.

4. den

snídaně, návštěva Ayuthaya – magické starobylé město z roku 1351, v roce 1767 částečně rozbořené barmskými vojsky, již tehdy miliónová metropole, leží 80 km od Bangkoku. Návštěva nejvýznamnějších chrámů Ayuthaya, večer návrat Bangkok, ubytování v hotelu Royal City 4*.

5. den

snídaně, brzy ráno odjezd na prohlídku největšího plovoucího trhu Damnoen Saduak asi 60 km od Bangkoku, projížďka lodí po kanálech, prohlídka legendárního mostu přes řeku Kwai, ubytování ve stylových bungalovech na plovoucích vorech na řece Kwai v Národním parku Sayok, prohlídka přírodních scenérií při západu slunce.

6. den

snídaně na řece na vorech, jízda vlakem s výhledy na řeku a okolní džungli, krátká návštěva muzea obětí války a hřbitova. Večer návrat do Bangkoku do hotelu Royal City.

7. den

snídaně, 2,5 hod. transfer klimatizovaným minibusem do Cha Am/Hua Hin, ubytování v hotelu 3*.

8 - 12. den

snídaně, volný program u moře v Cha Am/Hua Hin s možností fakultativních výletů s českým delegátem.

13. den

snídaně, transfer na letiště Bangkok, odlet do Prahy nebo Vídně.

14. den

přílet Praha nebo Vídeň.

AYUTHAYA

staré historické hlavní město Siamu z let 1350–1767 založené králem U-Thongem. Historické centrum města se nachází 85 km severně od Bangkoku na ostrově obkloplném řekami Chao Phraya, Lopkuri a Pa Sak. Okolo roku 1700 patřila Ayuthaya mezi největší města jihovýchodní Asie s počtem obyvatel přesahujícím jeden milión. V polovině 18. stol. bylo téměř celé město zničeno barmskými vojsky. Následně se královská rodina přesunula do Bangkoku, který se stal novým hlavním městem Siamu. Mezi nejvýznamější chrámy patří Vat Chai Vatthanaram, Vat Mahathat či Vat Phra Ram. Dnes je Ayuthaya součástí světového dědictví UNESCO.

DAMNOEN SADUAK

síť více jak 200 kanálů, které spojují dvě hlavní řeky v oblasti Taachin a Maklong, nechal vybudovat král Rama IV. v 19. stol. jako podporu v dopravě a obchodu, ale i pro vojenské účely. Nejznámější kanál Damnoen Saduak, na kterém se každý den konají plovoucí trhy místních zemědělců, se nachází v oblasti Ratchaburi 109 km severně od Bangkoku. Obchodníci zde nabízejí převážně ovoce, zeleninu a ručně vyráběné produkty místních obyvatel.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Hua Hin

31°C Převážně oblačno

Cha Am

31°C Převážně oblačno

Ko Chang

31°C Polojasno

Ko Phi Phi

28°C Polojasno

Ko Samet

30°C Oblačno

Ko Samui

30°C Skoro jasno

Krabi

28°C Převážně oblačno

Pattaya

31°C Polojasno

Phuket

28°C Polojasno

×