800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySeverní Thajsko a Myanmar

14-denní poznávací zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Bangkoku.

2. den

Přivítání v Bangkoku, transfer do hotelu. Po krátkém odpočinku okružní jízda s návštěvou Wat Phra Kaew, chrámu Smaragdového Buddhy a Grand Palace. Město více než sta pestrých staveb, vykládaných zlatem a třpytivou mozaikou z období založení Bangkoku v roce 1782. Dále prohlídka Wat Po (Chrám ležícího Buddhy - 45 m dlouhá socha představující Buddhu vstupujícího do Nirvany). Nocleh.

3. den

Snídaně. Transfer do Kanchanaburi, k řece Kwai. Návštěva Thajsko-Burmského centra železnice, museum, a zbytky historické železnice. Návštěva War Cemetery (válečný hřbitov), místa odpočinku 6000 spojeneckých válečných zajatců, návštěva famózního Bridge over the River Kwai (mostu přes řeku Kwai). Projížďka originálním vlakem po železnici smrti neobyčejně krásnou krajinou přejezd přes nebezpečně vypadající dřevěný most postavený podél skalních stěn válečnými zajatci do stanice Nam-Tok, nacházející se na hranici mezi Thajskem a Barmou. Ubytování v hotelu, oběd. Odpoledne krátká projížďka lodí proti proudu do jeskyně Kaeng Lava Cave s fantastickými kamennými formacemi. Nocleh.

4. den

Snídaně. Transfer zpět do Bangkoku na letiště (se zastávkou v rukodělné manufaktuře na zpracování týkového dřeva) a odlet z Bangkoku do Chiang Mai. Setkání s místním průvodcem a transfer do hotelu. Ubytování, volno k odpočinku a nocleh.

5. den

Snídaně. Hodinu a půl cesty severně od Chiang Mai City návštěva Mae Saa elephant camp (sloního campu), který je situovaný v nádherném zalesněném údolí. Zde předvádí sloni svoji inteligenci, dovednosti, humor, sílu. Poté návštěva Královské botanické zahrady Queen Sirikit Botanic Garden, která byla založena v roce 1992. Více než 700 různých druhů rostlin, specifických pro thajskou přírodu např. Pěstitelské centrum orchidejí, bylinek, zelený dům. Odpoledne návštěva Wat Doi Suthep, chrámu značně zastrčeného v horách. K chrámu vede 290 schodů, lemovaných balustrádami na každé straně. Klášter byl postavený králem Gue-Na v roce 1383. Centrem je velká Chedi (svatá pagoda), s ostatky buddhy. Návštěva největšího městského trhu – Talad Wararot, poté návštěva dvou impozantních chrámů: Wat Chedi Luang and Wat Phra Sing. Nocleh.

6. den

Snídaně. Odjezd do nejsevernějšího města Chiang Rai. Během cesty návštěva termálních pramenů v Mae Kajan. Příjezd do Mae Sai, na hranicích mezi Thajskem a Myanmarem (Barmou). Po obědě v místní restauraci pokračování cesty do “Zlatého trojúhelníku” - zde se sbíhají hranice 3 zemí: Laosu, Myanmaru (Barmy) a Thajska. Dále pokračování do Chiang Saen na návštěvu muzea a chrámu Wat Chedi Luang. Transfer zpět do hotelu do Chiang Mai. Nocleh.

7. den

Snídaně. Transfer ne letiště Chiang Mai k odletu do hlavního města Myanmaru - Yangonu. Transfer do hotelu. Odpoledne okružní jízda centrem města ulicemi plnými budov v koloniálním stylu, návštěva Chinatownu a Indické čtvrti. Krátká zastávka u zlaté Sule Pagody, postavené před více než 2000 lety, sloužící jako výborný orientační bod v centru města. Zastávka na břehu královského jezera Kandawgyi (Royal) Lake s vyhlídkou na Karaweik Hall a Shwedagon. Západ slunce u Shwedagon Pagody - famózní celosvětová památka – zlatá stúpa v ‘srdci ' buddhistického Myanmaru (2500 let). Návrat do hotelu, nocleh.

8. den

Snídaně. Transfer na letiště a let do Baganu. Po příletu transfer do hotelu a okružní jízda městem. Začíná na velmi čilém místním trhu a končí návštěvou nejimpozantnějších a nejvzácnějších památek (pagod a chrámů) jako Shwezigon Pagoda, Gu Byauk Gyi, chrám se znamenitými freskami Jataka , Ananda Temple se čtveřicí stojících buddhů a četnými sedícími figurami kolem vnitřní galerie. Bagan je ohromující opuštěné město pohádkových chrámů na březích řeky Iravadi. Období slávy Baganu začalo roku 1057, kdy král Anawratha dobyl Thaton a přivezl s sebou zpět umělce, řemeslníky, mnichy a 30 slonů. Z Baganu se začal šířit buddhismus do celé Barmy. Schwezigon Pagoda, v jejíchž základech je údajně ukryt zub Buddhy, se začala stavět za prvního krále Baganu Anawratha, který však v roce 1077 zemřel podivnou smrtí – byl zabit buvolem. Stavbu pak dokončil jeho následovník. Schwezigon Pagoda je zlatá, vysoká 26 m a má přesný čtvercový půdorys, takže sloužila jako příklad pro další stavby. Překlad jejího názvu doslova znamená „ zlatá pagoda, která stojí na břehu řeky“. Po obědě návštěva obchodu se suvenýry a prohlédneme si na koňském povozu Myinka village: nejprve Gubyaukgyi Temple, poté Nanpaya Temple, Manuha pagodu. Zastávka u Myazedi stupy. Nalodění na malé lodičky a projížďka po řece Ayeyarwaddy při západu slunce. Nocleh.

9. den

Snídaně. Transfer na letiště – vnitrostátní let do Heho. Po příletu odjezd do údolí Nyaungshwe na okraji jezera Inle. Nalodění na privátní loď a odjezd do hotelu. Odpoledne lodní výlet do Indaingu, na západním konci jezera. Na této vyjížďce budete proplouvat dlouhým kanálem a můžete pozorovat farmáře při jejich práci. Je to jeden z nejpůsobivějších výletů na jezeře Inle. Nocleh.

10. den

Snídaně. Návštěva jednoho z 5-denních trhů (Heho Market Day). Na tomto trhu se seznámíte s životním stylem etnik Pa-O, Danu a Intha, kteří přicházejí na tento trh prodávat svoje zboží. Odpolední vyjížďka lodí na jezeře Inle Lake – sen fotografů, klidné vody poseté plovoucí vegetací a rybařícími kanoemi, vytváří nádherné scenérie. Jezero je proslulé svými veslaři, kteří své lodi pohánějí tak, že stojí jednou nohou na zádi a druhou nohu mají ovinutou kolem vesla. Na březích jezera i přílehlých ostrovech leží stovka chrámů a klášterů. Nejstarší a největší z nich je pagoda Phaung Daw U, která pochází ze 13. století. Svůj název dostala podle loděk, které se po jezeře pohybují. Tradiční rukodělné práce – vyšívání hedvábí tkaném na dřevěných ručních stavech a obchod s kovotepeckými výrobky. Plovoucí zahrady, kde se pěstuje ovoce a zelenina. Klášter Nga Phe Kyaung, jeden z nejstarších klášterů na jezeře se starověkou sochou Buddhy. Nocleh.

11. den

Snídaně. Transfer lodí do Nyaung Shwe a poté na letiště Heho, odlet do Mandaly. Toto kulturní centrum Myanmaru bylo střediskem výborných řemeslníků, kteří zásobovali královský dvůr. Dřevořezbáři, kameníci, zlatníci, tkalci tapisérií. Navštěva jejich dílen. Pagoda Kuthoday, klášter Shwenandaw.

12. den

Snídaně. Celodenní výlet do někdejších hlavních měst Amarapury, Avy a Sagaingu. V Amarapuře, hlavním městě Myanmaru v 18. stol., návštěva největšího barmského buddhistického kláštera Mahagandayon, ve kterém žije v současnosti přes tisíc mnichů. Manufaktura na zpracování hedvábí (ruční práce). Další zastávkou bude hlavní město 14.–18. stol. Ava. Návštěva dřevěného klášter Bagaya a zbytků královského paláce a pevnosti. V Sagaingu, religiózním centru Barmy s 3000 mnichy a stovkou meditačních center nás čeká úchvatný pohled na téměř 600 bíle omítnutých staveb - pagod a klášterů. Návrat do hotelu a nocleh.

13. den

Snídaně. Odjezd na letiště a přes Yangon a Bangkok let zpět do Prahy.

14. den

Přílet do Prahy.

Počasí

Hua Hin

26°C Polojasno

Cha Am

26°C Polojasno

Ko Chang

23°C Převážně oblačno

Ko Phi Phi

25°C Slabý déšť

Ko Samet

25°C Polojasno

Ko Samui

26°C Převážně oblačno

Krabi

23°C Polojasno

Pattaya

26°C Polojasno

Phuket

25°C Slabý déšť

×