800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyThajsko a Laos

Hlavní město Thajska i Laosu, Luang Prabang - laoskou památku chráněnou UNESCO, Chiang Mai - turistické centrum severního Thajska, posvátná buddhistická místa, slony, tradiční život horských kmenů, místní řemesla, plavbu po Mekongu.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy či Vídně do Thajska.

2. den

Přílet do Bangkoku, přivítání na letišti a transfer do hotelu.

3. den - Bangkok (snídaně, večeře)

Dopoledne prohlídka tří nejvýznamnějších buddhistických chrámů v Bangkoku: Wat Trimit s 3 m vysokým zlatým Buddhou z 13. století, Wat Po s nejdelší sochou ležícího Buddhy na světě a Wat Benjamaborpitr nebo-li Mramorový chrám. Odpoledne volno. Večer transfer do místní restaurace na večeři doprovázenou thajskou hudbou a tancem.

4. den - (snídaně, oběd)

Snídaně v hotelu, oběd, transfer na letiště a let do Chiang Rai. Ubytování v Chiang Mai, volno.

5. den - Chiang Mai (snídaně, oběd)

Prohlídka města završená ve Wat Phra Dhat Doi Suthep, což je nejposvátnější chrám v severním Thajsku, obsahující svaté relikvie Buddhy. Díky své poloze na hoře nabízí panoramatický výhled na město Chiang Mai. Oběd v místní restauraci. V oblasti San Kampaeng jsou návštěvníci srdečně zváni ke sledování výroby místních řemesel (hedvábí, barevné papírové deštníky, keramika, nábytek z teakového dřeva s jemnými řezbami, stříbro atd.).

6. den - Thaton (snídaně, oběd)

Po snídani jízda severním směrem do Mae Sa Valley navštívit orchidejovou a motýlí farmu. Pokračujete do Elephant Chiang Dao Camp (sloní práce v džungli, koupel v řece). Odjezd do Thaton, oběd v místní restauraci. Po obědě krátká jízda lodí po řece Kok (cca 1 hodina). Návštěva vesnic horských kmenů. Příjezd do Chiang Rai v pozdním odpoledni, ubytování.

7. den - Chiang Rai (snídaně, oběd)

Severní Thajsko je dobře známé svými obyvateli - horskými kmeny s jejich barvitými kostýmy, v tento den se s několika setkáte. Cesta po úzkých horských cestách krásnou krajinou s nádhernými výhledy až do Mae Sai, který je geograficky nejsevernějším městem Thajska na hranici s Barmou. Oběd v místní restauraci. Navštěva provinčního města Chiang Saen u řeky Mekong. Nocleh v Chiang Rai.

8. den - Laos (snídaně, oběd, večeře)

Výletní plavba po Mekongu na hranice s Laosem a dále do Pakbeng. Několik zastávek podél cesty nabízí možnost ochutnat život na venkově a obdivovat, jak málo se změnilo v průběhu staletí. Oběd na palubě. Večeře a ubytování v Luangsay Lodge.

9. den - Pak Ou (snídaně, oběd)

Plavba po Mekongu k posvátným jeskyním Pak Ou a dále do Luang Prabang. Oběd na palubě. Zastávka ve vesnici Ban Hai Xang na lekci o tom, jak se rýže mění na whisky. Ubytování v Luang Prabang.

10. den - Luang Prabang (snídaně)

Prohlídka Luang Prabang, okouzlujícího města plného historických chrámů a koloniálních staveb. Návštěva Národního muzea (královský palác), Wat Mai a Wat Visoun, což je nejstarší chrám v Luang Prabang, jeho historie sahá až do r. 1513 a obsahuje sbírku starých dřevěných Buddhů. Wat Xieng Thong je korunní klenot mezi všemi kláštery a chrámy ve městě, může se chlubit nádhernými mozaikami a nástěnnými malbami ze zlata. Odtud pěšky po hlavní ulici v Luang Prabang.

11. den - Vientiane (snídaně)

Po snídani odjezd na letiště pro odlet do Vientiane, kde po příletu transfer do hotelu. Prohlídka hlavního města, které leží v ohybu řeky Mekong uprostřed úrodné nivy. Uvidíte zajímavé chrámy (Ho Pha Keo, Wat Si Saket), živé trhy, Vítězný oblouk Patuxai s výhledem na město či Pha That Luang (Velká stúpa), což je nejvýznamnější národní kulturní památka Laosu - buddhistická stúpa pokrytá zlatem. Ubytování ve Vientiane.

12. den - (snídaně)

Snídaně v hotelu, transfer na letiště a odlet domů nebo zpět do Thajska k plážovému pobytu.

V ceně programu

veškeré transfery vč. přeletů, anglicky mluvící průvodce, 6x ubytování v Thajsku (vč. 6x snídaně, 4x oběd, 1x večeře), 4x ubytování v Laosu (vč. 4x snídaně, 2x oběd, 1x večeře), vstupy, česky mluvící delegát na telefonu v Thajsku, zpáteční letenka z Prahy/Vídně vč. let. tax

Počasí

Hua Hin

28°C Polojasno

Cha Am

28°C Polojasno

Ko Chang

28°C Skoro jasno

Ko Phi Phi

28°C Převážně oblačno

Ko Samet

27°C Převážně oblačno

Ko Samui

29°C Skoro jasno

Krabi

27°C Skoro jasno

Pattaya

28°C Oblačno

Phuket

28°C Převážně oblačno

×