800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelká cesta Indočínou

15-denní poznávací zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Thajska.

2. den

Přivítání v Bangkoku, transfer do hotelu, ubytování. Krátký odpočinek po cestě. Okružní jízda s návštěvou Wat Phra Kaew, chrámu Smaragdového Buddhy a Grand Palace. Město více než sta pestře barevných staveb, vykládaných zlatem a třpytivou mozaikou z období založení Bangkoku v roce 1782. Dále prohlídka Wat Po (Chrám ležícího Buddhy) s ležícím Buddhou, 45 m dlouhou sochou představující Buddhu vstupujícího do Nirvany. Nocleh.

3. den

Snídaně. Odlet do Siem Reap – kolébky civilizace Angkor – tam, kde se zrodila Kambodža. Famózní archeologická lokalita, která je nazývána jedním ze sedmi největších divů světa. Pokrývá asi 600 km2, zahrnuje více než 100 báječných prastarých monumentů a přes tucet chrámů, které byly postaveny během nejokázalejší éry dynastie Khmerů v průběhu 9. až 13. století. Odpoledne následuje návštěva plovoucí vesničky Chong Khneas. Je možné se projet na tradiční dřevěné loďce po řece Tonle Sap, která je mimořádně biologicky rozmanitá a je ekologickým divem světa. Poté následuje krátký výlet do rukodělného centra uměleckých předmětů « les Artisans d’Angkor », nejlepší autentické khmérské umění a řemesla. Old Market – velmi živé tržiště, kde si uděláte obrázek o běžném kambodžském životě. Ubytování a nocleh.

4. den

Snídaně. Celodenní pobyt v areálu Angkor Thom (Velké město) včetně Jižní brány, slavný Bayon Temple (12. stol., pozůstatky jednoho z nejtajemnějších chrámů v Angkoru složený z 54 gotických věží zdobených 216 smějícími se tvářemi), Baphuon Temple, Terrace of Elephants (používané jako obří tribuny pro slavnostní příležitosti), Terrace of the Leper King, Phimean Akas Temple. Odpoledne uvidíte nádherný Angkor Wat – jeden ze sedmi největších architektonických divů světa. Byl postaven jako chrám a mausoleum krále Suryavarmana II. ve vrcholné éře khmérského císařství v první polovině 12. století. Dále potom Phnom Bakheng Temple (první chrám v regionu Angkor postavený králem Yacovarman I. v první polovině 9. století na mírně se svažujícím kopci, odkud je nádherný výhled). Nocleh.

5. den

Snídaně. Transfer na letiště v Siem Reap a odlet do Saigonu, Ho Či Minova Města, největšího města ve Vietnamu známého jako „Perla Dálného Východu“. Po obědě projížďka podél historického bulváru, jehož budovy jsou historickými svědky vzestupů a pádů, politických otřesů národa a jeho generací. Zastávka u neorománské katedrály Notre Dame, městské pošty (jednoho ze symbolů města), Ho Či Minova městského lidového výboru (před rokem 1975 stará radnice) a obecního Divadla postaveného v roce 1899. Zbývající čas je věnován nákupům na Ben Thanh Market – nejtypičtější trh Vietnamu s nepřeberným množstvím zboží – šperky, zlato, stříbro, hedvábí, dřevoryty, oblečení, vše za atraktivní ceny. Příjezd do hotelu, ubytování, nocleh.

6. den

Snídaně. Poté nás čeká fantastická cesta po řece Mekong, přejezd do 70 km vzdáleného My Tho - "Brána řeky Mekong a její Delta". Krátká zastávka u Cao Dai Temple v Ben Luc, chrámu velmi specifického náboženství venkovských lidí v deltě Mekongu, kombinace buddhismu, křesťanství, taoismu, konfucianismu a přírodního vietnamského spiritualismu. Delta Mekongu – vietnamská zásobárna rýže a ohromná oblast pěstování durianu, manga, rambutanu a ostatních lahodných tropických ovocných plodů. V My Tho nástup na motorovou loď a projížďka po horním toku podél poloostrova Tan Long, ochutnávka čerstvého kokosového mléka, zastávka v rukodělné vesnici, která produkuje výrobky z kokosových palem. Procházka po ostrově, ochutnávka delikatesního čerstvého ovoce, horkého čaje s medem za tradičních melodií a národních písní. Odtud je možno pozorovat život na řece Mekong a v její deltě, která je hlavním zdrojem produkce rýže a ostatní zemědělských produktů Vietnamu. Užijete si krátkou Tilbury tour v kočáře na vesnické cestě. Nalodění a dobrodružná plavba sítí kanálů do provincie Ben Tre k návštěvě místní farmy. Návrat zpět do Ho Či Minova Města a volno. Nocleh.

7. den

Snídaně. Transfer na letiště, let do Da Nang, prastaré země úzce spojené s kulturními tradicemi, překrásná místa s bílými písečnými plážemi. Přijedeme do Hoi An na břehu řeky Thu Bon, které má zřetelnou čínskou atmosféru s nízkými, obklady zdobenými domy a úzkými ulicemi. Hoi An bylo jedno z hlavních obchodních center jihovýchodní Asie v 16. století. Všechny domy byly stavěny z ušlechtilého dřeva, dekorovány lakovanými prkny a krovy a panely dřevořezeb s čínskou tématikou. Procházka městem je tou nejlepší cestou, jak objevit toto město. Návštěva Japonského krytého mostu a pagody Ong postavené v roce 1653. Budova parlamentu postavená v roce 1692 čínským kupcem Phuoc Kien je architektonickým unikátem s uměleckými ornamenty a nádhernými sochami. Čínský architektonický styl kombinovaný s vietnamskou dovedností dodává ten správný umělecký charakter. Tan Ky Ancient postavený před více než dvěma stoletími jako dům vietnamského obchodníka. Návštěva obchodu s ručně tkaným hedvábím. Ubytování a nocleh.

8. den

Sníandě. Prohlídka Hue Royal – komplex monumentů, srdce centrálního Vietnamu uváděné jako vietnamské politické sídlo mezi lety 1802 a 1945 za třinácti vládců dynastie Nguyen zapsané na seznam UNESCO. Kombinace orientální filosofie s tradicemi Vietnamu. Následná cesta vedoucí mnoha nádhernými scenériemi podél dálnice 1. Pauza na Hai Van Pass, literárně nazývaném “Moře a oblaka”. Jedná se o nejvyšší a nejdelší průsmyk ve Vietnamu. Dosahuje výšky 496 m n. m. a jeho vrcholek je téměř vždy v oblacích. Když zde v 15. století zastavil král Le Thanh Ton, aby obdivoval zasněné a majestátní scény nebe plné oblaků a moře, nazval toto místo “De Nhat Hung Quan”, největší grandiozitou Země. Z nejvyššího bodu v průsmyku je vidět z ptačí perspektivy pulzující město Da Nang zrcadlící se ve vodách řeky Han. Jižně na úpatí pohoří leží mořské pobřeží Nam O, které má nádherné pláže s jemnými vlnkami a rybářskými loděmi křižujícími mořské pobřeží. Zastávka na focení s perfektními pohledy na pláže Lang Co. Transfer na hotel, ubytování, chvilka odpočinku, oběd. Po obědě transfer k dračí motorové lodi a plavba proti proudu Voňavé řeky. Připlujeme do přístaviště Royal Marina k návštěvě Zakázaného purpurového města. Po jeho prohlídce zpět do královského přístaviště a odjezd lodí proti proudu na prohlídku pagody Thien Mu (Pagoda božské paní, která byla postavena v roce 1601, její 21 m vysoká sedmipatrová věž je nejkrásnější ze všech pagod v celé zemi). Nocleh.

9. den

Snídaně. Transfer na letiště Phu Bai a let do Hanoje. Hanoj je kolébkou civilizace delty červené řeky se zelenými rýžovými poli. Přílet na letiště Noi Bai, poté odjezd přímo na Halong Bay (cesta trvající asi 3,5 – 4 hod.). Krajina lemovaná rýžovými poli a malými vesnicemi. Příjezd na pláž Halong, kde můžete pozorovat západ Slunce. Ubytování a nocleh.

10. den

Snídaně. Transfer do přístaviště a pětihodinová plavba velkou dřevěnou džunkou po zátoce Halong Bay, která je zlatým vrcholem cesty a mistrovským dílem přírody. Halong Bay tvoří 3000 malých a velkých ostrovů všech možných tvarů. Je to skutečný div světa: zelené ostrovy, nádherně modrá voda, korály, perly, jeskyně, prostě fascinující svět. Není divu, že tato zátoka byla zapsaná na listinu světového dědictví UNESCO. Odpolední odjezd autobusem do Hanoje. Ubytování a nocleh.

11. den

Snídaně. Celodenní výlet Hanojí, návštěva palácového komplexu Chairman, kde se nachází Ho Či Minovo mausoleum, náměstí Ba Dinh National square a dalších památek (Stilt House, One Pillar Pagoda). Dalším cílem bude návštěva pagody a chrámu Tran Quoc Pagoda & Quan Thanh Temple, které se nachází na ostrově západního jezera, dále potom návštěva Chrámu literatury, symbolu konfucianismu. Odpoledne návštěva Muzea historie Vietnamu. Hodinová jízda tradiční rikšou po nákupní třídě i uličkami starého města. Po příjezdu zpět návštěva zahrady Hoan Kiem Lake (Jezero obráceného meče), Chrámu hrdinů Ngoc Son a věže But, která fascinuje 600 let starými legendárními příběhy. Krátké osobní volno v zahradě Hoan Kiem Lake k pozorování západu slunce. Večerní návštěva divadla vodních loutek, unikátní formy vietnamského umění. Nocleh.

12. den

Snídaně. Transfer na letiště, let do Luang Prabangu, pradávného hlavního města království Lao zapsaného na seznam světového kulturního dědictví UNESCO v roce 1995. Návštěva královského chrámu Wat Xieng Thong, který reprezentuje klasickou architekturu chrámů v Luang Prabang, stupy Wat Visoun, stupy známé jako Makmo, protože její tvar se podobá polovině vodního melounu. Každodenní podvečerní rušný trh. Na závěr návštěva chrámu Phousi s 382 schody, výstup na nádherný západ slunce. Nocleh.

13. den

Snídaně. Návštěva Národního muzea v královském paláci s kolekcemi, artefakty a bohatstvím kultury Lao. Plavba po řece Mekong, návštěva svatých jeskyní v Pak Ou: Tham Ting a Tham Phoum. Na tomto místě je uložen poškozený obraz Buddhy, který kdysi zdobil domácí svatyni. Během laoského nového roku vykonávají obyvatelé Luang Prabangu na lodích 25 km dlouhou svatou pouť proti proudu řeky Mekong k jeskyním omýt obraz Buddhy. Na protějším břehu řeky Mekong je vesnice Ban Xang Hai. Ačkoliv před staletími žila vesnice z řemeslné výroby kameninových výrobků, v poslední době mnohem více profituje z vaření proslulého zvláštního ďábelského likéru nazývaného „lao-lao“, který je vyráběný z kvašené mazlavé rýže. Nocleh.

14. den

Snídaně. Transfer do Bangkoku. Po obědě plavba po pitoreskní Chao Phraya River – Řece králů a přes Klongs (kanály) na Thonburi na západní stranu Bangkoku. Typické thajské domy a chrámy podél vodních cest, které dostaly jméno “Benátky východu”. Zlatým hřebem tohoto výletu je Wat Arun (Chrám úsvitu) – velkolepá svatyně zdobená keramickými střípky od země až k vrcholu s pagodou, která stoupá až do výšky 79 m. Poté transfer na letiště a odlet do Prahy.

15. den

Přílet do Prahy.

Počasí

Hua Hin

25°C Slabý déšť

Cha Am

25°C Slabý déšť

Ko Chang

25°C Polojasno

Ko Phi Phi

25°C Slabý déšť

Ko Samet

26°C Oblačno

Ko Samui

27°C Skoro jasno

Krabi

23°C Slabý déšť

Pattaya

28°C Převážně oblačno

Phuket

25°C Slabý déšť

×