800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelká cesta Thajskem – dlouhé krky

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet z Prahy do Bangkoku.

2. den

přílet do Bangkoku, transfer do hotelu v centru města, ubytování a odpočinek. Povečeříme v tradiční thajské restauraci s tanečním vystoupením a ukázkami thajského baletu. Noc v Bangkoku v centru města.

3. den

transfer na letiště. Odlet z Bangkoku do Mae Hong Son. Transfer do hotelu. Poté se vydáme člunem po řece k návštěvě horského kmene „lidí dlouhých krků“, který je asi nejčastěji fotografován na thajské pohlednice. Dozvíte se, proč mají zlaté obruče kolem krku, vyslechnete životní příběhy a prohlédnete jejich obydlí. Návrat do Mae Hong Son.

4. den

prohlídka městečka Mae Hong Son. Cesta do Chiang Mai, kterou pojmenovali místní obyvatelé „cestou 2000 serpentýn“. Krajina je úchvatná a ne nadarmo se říká, že pohoří na západ od Chiang Mai s nejvyšší horou Thajska – Doi Inthanop (2590 m n. m.) je jedno z nejkrásnějších. Během cesty navštívíme známé jeskyně Fish Caves a nebude chybět návštěva horského kmene. Příjezd do Chiang Mai, večer můžete nakupovat na zdejším nočním bazaru.

5. den

se vydáme do výcvikového centra slonů, čeká nás projížďka na slonech a shlédnutí sloního show. Návštěva hadí farmy s dramatickým soubojem člověka a hadů, oběd na orchidejové farmě. Odpoledne povede naše cesta k úpatí pohoří Doi Suthep. Autobus se vyšplhá do výšky 1056 m n. m. k jedinečnému chrámovému komplexu Wat Doi Suthep, kde je podle legendy o bílém slonu uložena relikvie Buddhy. Noc v Chiang Mai.

6. den

cesta do města Phitsanulok. Cestou zastavíme v Sukhotai, která byla prvním královským městem Siamu (1238–1376). Období Sukhotale je považováno dodnes za zlatou éru v historii Thajska. Navštívíme historický park, kde si prohlédneme krásné chrámy Wat Mahathat, Wat Sra Sri, Wat Sri Sawai, Wat Sri Chum. Přejezd do města Phitsanulok. Noc v hotelu v Phitsanulok.

7. den

po snídani se vydáme do druhého královského města Ayutthaya, prohlédneme si památky jedinečného významu, navštívíme chrám Wat Mahathat a Wat Srí Sanpet. Cesta pokračuje do Bangkoku. Noc v hotelu v centru města Bangkoku.

8. den

cesta na západ od Bangkoku, podél solných polí, prohlédneme si kokosovou farmu. Navštívíme malé válečné muzeum, hřbitov a věhlasný most přes řeku Kwai. Cesta lokálkou po „železnici smrti“. Noc v Bangkoku.

9. den

prohlídka Bangkoku – dopoledne navštívíme chrám Wat Traimit s překrásnou sochou Buddhy, z ryzího zlata. Projdeme se chrámovým komplexem Wat Po. Gigantická socha ležícího Buddhy nás okouzlí stejně, jako krásná chrámová architektura. Plavba přes řeku k chrámu ranních červánků Wat Arun. Chrám je názornou ukázkou kmérské (kambodžské) architektury, je zdoben spoustou porcelánu a naskýtá jedinečné výhledy na Bangkok. Prohlídku zakončíme v královském paláci s chrámem smaragdového Buddhy. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

10. den

přílet do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Hua Hin

26°C Slabý déšť

Cha Am

26°C Slabý déšť

Ko Chang

27°C Polojasno

Ko Phi Phi

30°C Převážně oblačno

Ko Samet

28°C Oblačno

Ko Samui

27°C Skoro jasno

Krabi

24°C Převážně oblačno

Pattaya

29°C Převážně oblačno

Phuket

30°C Převážně oblačno

×