800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyBerberský jih Tuniska a magická Sahara

Djerba • Tataouine • Douiret • Chenini • Ksar Guilaine • Matmata • Douz • Chot El Jerid • Tozeur • Nefta • Chebika • Tamerza • Mides • Metlaoui • Gafsa • Gabes • Mareth

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.den

dle letového řádu odlet z Prahy, přílet na Djerbu. Transfer do hotelu na ubytování, večeři a nocleh na Djerbě nebo na Zarzisu.

2.den

snídaně v hotelu. Ze Zarzisu krásná cesta do pohoří táhnoucích se jižně od Matmaty, patřící mezi poslední výspy berberské kultury. Navštívíte pevnosti, které si Berbeři stavěli pří svých útěcích do hor, aby byli chráněni proti loupeživým Arabům. Zvláště impozantní je pevnost v Douiretu postavená ve výšce 700 m, na vrcholu hory. Vysoko ve skalnatém údolí je položena také vesnice Chenini, kdy jen malá bílá mešita stojí na vršku nad vesnicí a ostatní budovy jsou téměř ponořeny ve skalách. Oběd i večeře tento den budete mít v Tataouine, nocleh v Tataouine.

3.den

snídaně. Tento den si nejvíce užijete pouště, dun a džípů. Část trasy do pouštního kampu v Ksar Guilaine absolvujete na velbloudech (zavazadla vám poveze jeep). Také nocovat budete v poušti, ve speciálně a pohodlně upravených beduínských stanech. Večeře v Ksar Guilaine.

4.den

po snídani odjezd z Ksar Guilaine. Na programu tohoto dne je Matmata, kde můžete obdivovat jednu z nejpodivuhodnějších vesnic v Tunisku. Matmata je vesnice troglodytů, kde si místní obyvatelé budovali svá podzemní obydlí tak, že si v měkké zemině vyhloubili místnosti. Při prohlídce Matmaty se Vám jistě vybaví scény z velko -fi lmu Hvězdné války. Oběd v Matmatě. Pokračování přes Tamezret do Douz na večeři a nocleh.

5.den

brzy ráno snídaně a odjezd z Douz přes Kebili k solnému jezeru Chott El Jerid. Největší slané jezero Tuniska má plochu více než 5 000 km2 a je i nejnižším bodem země (místy až 23 m pod úrovní moře). V této oblasti chybí veškerý život. Jezero lze přejet 40 km dlouhou silnicí, vyhlášenou turistickou atrakcí vedoucí od Kebili do Tozeur. Zastávka na focení uprostřed solného jezera a pokračování na oběd do Tozeuru či do Nefty. Odpoledne možnost navštívit některé atrakce nabízející se v největší pouštní oáze Tozeur, například pouštní ZOO, projížďka kočárem v datlovníkovém lese, muzeum Dar Chraiet (fakultativně). Buď odpoledne tento den nebo ráno dne následujícího absolvujete také výpravu do horských oáz Chebika–Tamerza–Mides–Ong Jmel. Večeře a nocleh v Tozeuru nebo v Neftě.

6.den

po snídani jsou na programu horské oázy, případně se pojede rovnou do Metaloui, odkud vyjíždí historický vláček “Lezard Rouge“ neboli Červená ještěrka. Během téměř dvouhodinové trasy je možné sledovat nádherné přírodní scenérie, zejména říčkou Selja vytvořený kaňon a široké koryto mezi masivními horskými útvary. Přejezd přes velkou oázu Gafsa na oběd do restaurace a odtud pokračování do Matmaty na večeři a nocleh.

7.den

po krátkém přejezdu se ocitnete v Gabesu, největší přímořské oáze. Kromě toho, že je Gabes velkým průmyslovým městem a je nazýváno bránou jihu, protože veškerý provoz po dálnici ze severu k jihu musí procházet právě přes Gabes, má město velký palmový háj, rozkládající se přímo u moře. Oáza Gabes je tak velká, že pojme tucet vesnic a silnice plná zatáček se vine mezi palmami a spojuje tyto vesnice. Klasickým způsobem cestování v tomto palmovém lese je právě caleche, vozík tažený koňmi. Kromě oázy v Gabesu můžete také navštívit velký exotický trh s kořením. Z Gabesu pojedete do Mareth, kde je dodnes vidět obranná linie maršála Rommela a kde také navštívíte muzeum. Zhruba půlhodiny trvajícícm trajektem se z pevniny dostanete na Djerbu, pojedete na prohlídku muzea Guellala (muzeum lidového umění a tradic), navštívíte hlavní středisko ostrova Houmpt Souk a poté na večeři a ubytování v hotelu na Djerbě či Zarzisu.

8.den

snídaně. Dle letového řádu transfer na letiště na Djerbě a odlet do Prahy.

Počasí

Bizerta

19°C Polojasno

Djerba

20°C Polojasno

Guellala

10°C Skoro jasno

Hammamet

18°C Polojasno

Houmt Souk

20°C Polojasno

Mahdia

18°C Polojasno

Monastir/Skanes

20°C Jasno

Nabeul

17°C Jasno

Sousse

20°C Jasno

Tabarka

20°C Polojasno

Tunisko (pevnina)

18°C Polojasno

Zarzis

20°C Polojasno

×