800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKombinovaný Zájezd - 15 denní

15 denní poznávací zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Tunisko 15 denní poznávací zájezd

Monastir – Port El Kantaoui – Sousse – El Jem – Sfax – Djerba Zarzis – Matmata – Chott El Jerid – Tozeur – Sbeitla – Kairouan – Nabeul – Tunis – Kartágo – Sidi Bou Said – Hammamet

Program okruhu

1. den
Odlet z Prahy; přílet na letiště do Tuniska; transfer do 3* hotelu; ubytování a večeře.

2. den
Po snídani odjezd do hlavního města Tunis. Prohlídka města a muzea Bardo s jeho vzácnými sbírkami antických mozaik. Pokračování do Kartága a prohlídka archeologických vykopávek Římany zničeného města a pozůstatků jeho přístavu. Po prohlídce Kartága návštěva romantické vesničky Sidi Bou Said. Ubytování a večeře v hotelu na úrovni 3*.

3. den
Prohlídka města Nabeul spojená s návštěvou keramické dílny; následuje přejezd do bývalého rybařského městečka Hammamet a prohlídka jeho staré části. Přesun do malebného přístavu Port El Kantaoui; oběd a ubytování v Sousse v hotelu na úrovni 3*; návštěva mauzolea prvního prezidenta Habiba Bourghibu v Monastiru; prohlídka jeho staré části a večerní procházka medinou v Sousse.

4. den
Snídaně; odjezd. Prohlídka římského kolosea El Jem; jednoho z nejzachovalejších na světě. Pokračování přes město Sfax a oázu Gabes proslulou pěstováním henny. Poté plavba trajektem na ostrov Djerba; ubytování a večeře.

5. den
Po snídani odjezd z ostrova Djerba římskou dráhou na pevninu do Zarzisu. Pokračování do Matmaty; kde si prohlédnete unikátní berberská skalní obydlí. Fakultativně možnost projížďky na velbloudech v písečných dunách u Douz. Ubytování a večeře.

6. den
Přejezd přes největší tuniské solné jezero Chott El Jerid se zastávkou na fotografování a pokračování do Tozeur. Fakultativně možnost návštěvy muzea Tisíce a jedné noci nebo soukromé ZOO; odpoledne fakultativně vyjížďka terénními vozy do horských oáz Chebika a Tamerza. Ubytování a večeře v Tozeur.

7. den
Po snídani odjezd do Sbeitly a prohlídka archeologických vykopávek; pokračování do svatého města Kairouan; návštěva místního tržište - souku a vý-robny koberců. Transfer do Hammametu.

8.–13/14. den
Pobyt v hotelu s AI; volné dny u moře. Pobyt v hotelu s AI může být i na začátku programu; závisí dle termínu.

14/15. den
Transfer z hotelu na letiště v Tunisku; odlet do Prahy.

Cestovní kancelář si vyhrazuje právo na drobné odchylky.

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob.

Počasí

Bizerta

27°C Jasno

Djerba

24°C Skoro jasno

Guellala

23°C Skoro jasno

Hammamet

27°C Jasno

Houmt Souk

24°C Skoro jasno

Mahdia

25°C Polojasno

Monastir/Skanes

26°C Skoro jasno

Nabeul

25°C Jasno

Sousse

26°C Skoro jasno

Tabarka

24°C Jasno

Tunisko (pevnina)

27°C Jasno

Zarzis

24°C Skoro jasno

×