800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyLibye – mezi Středomořím a Saharou

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

přílet do Tripoli, transfer z letiště do hotelu, ubytování, nocleh.

2. den

snídaně. Po snídani se vydáme na procházku staré části Tripoli. Tripolis je metropolí Libye, kde se mísí arabské tradice s vlivem západní kultury. Poté pojedeme několik kilometrů za Tripoli do Sabrathy. Zde uvidíme základy antického města (lázně a chrámy). Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

3. den

snídaně. Dnes navštívíme Tripolské národní muzeum, poté cesta do města Leptis Magna. Toto město je pod ochranou UNESCO. Uvidíme antické stavby jako triumfální oblouk či amfi teátr nebo i zbytky římských lázní (Hadriánovy lázně) či tržiště. Odjezd do města Sirte, ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

4. den

po snídani odjezd do města Benghazi, kde se podle vyprávění nacházejí Zahrady Hesperidek. Cestou krátké zastávky krajinou. V podvečer příjezd do města Al Beida, ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

5. den

po snídani výlet po bývalých řeckých a římských městech s jejich krásnými, zachovalými památkami. Např. Appollonia nebo Cyrene. Večeře a nocleh.

6. den

snídaně. Prohlídka města Ptolemais (velmi dobře zachované ruiny antického města s akropolí a nekropolí nebo termálními lázněmi) a Tokra. Cesta zpět do Sirte, večeře a nocleh.

7. den

snídaně. Putování do města Houn, ubytování se, večeře a nocleh.

8. den

po snídani prohlídka města Houn, jízda jeepy do Murzug, hlavního města Marinidů, příjezd do Sebhy. Ubytování ve stanech v kempu, večeře a nocleh.

9. den

snídaně. Jízda údolím Barjouj a údolím Mačanduš, kde objevíme skalní kresby. Cesta k jezeru Gaberoun. Ubytování ve stanech v kempu, večeře a nocleh.

10. den

snídaně. Celodenní procházka po okolí jezera. Nocleh ve stanu, večeře.

11. den

po snídani jízda pouští přes město Germa do města Sebha. Ubytování, večeře a nocleh.

12. den

snídaně. Cesta do města Ghadames přes pouštní krajinu se zastávkami na zajímavých místech. Ubytování, večeře a nocleh.

13. den

po snídani se vydáme na procházku časem po městě Ghadames, kde navštívíme muzeum a také se projdeme po písečných dunách, které mění barvu spolu se západem slunce. Tato oáza byla důležitou křižovatkou karavan velbloudů. Večeře a nocleh.

14. den

snídaně. Směrem do Tripolisu se zastavíme ve městě Nalut, abychom si ho prohlédli. Malá berberská vesnička s pouštním hradem. Příjezd do hlavního města, ubytování, večeře a nocleh.

15. den

snídaně, transfer na letiště, odlet do ČR.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Bizerta

24°C Jasno

Djerba

22°C Jasno

Guellala

31°C Skoro jasno

Hammamet

22°C Skoro jasno

Houmt Souk

22°C Jasno

Mahdia

21°C Jasno

Monastir/Skanes

22°C Jasno

Nabeul

21°C Jasno

Sousse

22°C Jasno

Tabarka

26°C Jasno

Tunisko (pevnina)

22°C Skoro jasno

Zarzis

22°C Jasno